webbranding

با توجه به قیمت ارز آیا درست است که تبلیغات گوگل را ادامه بدهیم؟

faq

یک دوستی، یک سوال خیلی خیلی خوبی پرسیده بود و گفته بود:

آیا در این بازار متلاطم ارز و با این قیمت هایی که تبلیغات گوگل برای ما تمام می شود و با این روند رو به افزایش، آیا درست است که ما تبلیغات گوگل را ادامه بدهیم یا ببریم تبلیغات گوگل را روی موتور جست و جوی گوگل و از طریق سئو ارگانیک نتیجه بگیریم؟

ما تبلیغات در گوگل آژانس خودمان را اصلا متوقف نکردیم.

  • می دانید چرا؟

چون در عموم وب سایت های بزرگ دنیا که شما آشنا هستید، اینا حتی همین امروز و با همین قیمت وب سایت هایی که نرخ تبدیل خیلی خیلی دقیق دارند (یعنی میدانند امروز دو نفر ترافیک داشته باشند، یک نفر مشتری می گیرند یا صد نفر بیاید یک نفر مشتری می گیرند) ولی اگر دقت کنید هیچ کدام تبلیغات گوگل خودشان را متوقف نکرده اند. با این که حتی ممکن است خودشان الان در نتایج همان کلمه کلیدی که تبلیغات داده اند، رتبه یک باشند.
برای مثال شما خیلی اوقات دارید این را در علی بابا می بینید.

علی بابا در کلمه بلیط هواپیما به طور عموم رتبه یک است. درسته؟ من امروز داشتم جست و جو می کردم دیدم خب تبلیغاتش هم رتبه یک است. چرا این کار را کرده است؟

این کار یک خاصیت تشدید دارد. یعنی وقتی شما گوگل ادوردز دارید و در کنارش در نتایج ارگانیک هم نتیجه گرفتید یعنی دو اتفاق در صفحه برای شما است و دو احتمال کلیک در صفحه برای شما است.

پس این آقا و این کسب و کار هم تبلیغ خودش را در بالا نگه می دارد و هم نتایج ارگانیکش را در رتبه یک نگه می دارد، به این ترتیب نتایجش خیلی خیلی بهتر می شوند.

من پیشنهاد میکنم که شما همچنان بودجه های تبلیغات گوگل تان را، البته کمی حساب شده تر نگه دارید و این ها را بذارید بمانند. وقتی شما این ها را دارید نتایج عموما بهتر می شوند. نه این که بروید نود درصد ترافیک را از گوگل ادوردز بگیرید و ده درصد آن را از طریق سئو و نتایج ارگانیک بگیرید. این دو را باید برعکس کنید.

یعنی بگویید اگر قرار است هدف من این ماه به روزی هزار بازدید برسد، صد تا از این ترافیک را از گوگل ادوردز بگیرید و نه صدتا را سعی کنید از نتیجه ارگانیک به دست بیاورید.
به هر حال قیمت ارز هم رو به بالا است. به هر حال وضع اقتصادی مملکت در همین شرایطی که شما الان دارید می بینید و این کلیک ها هر روز دارند گران تر می شوند ولی خب چاره ای نیست و گرفتن ترافیک امروزمان بسیار منقبض و تعدادشان خیلی کم شده است.
ما الان چی داریم؟

  • ما تبلیغات در گوگل داریم.
  • نتایج سئو ارگانیک داریم.
  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی و کلا ترافیکی که از شبکه اجتماعی داریم
  • در کنارش ممکن است بنرهای تبلیغاتی، البته اگر بودجه مان اجازه بدهد داشته باشیم.

چیز زیادی بیشتر از این نداریم و انتظار ندارید که روزی دو هزار نفر ترافیک فقط از طریق ایمیل مارکتینگ بگیریم. مردم آنقدرها واکنش نشون نمی دهند، اگر هر روز قرار باشد صدها و هزاران ایمیل را دریافت کنند.

پس من میگم نتایج ارگانیک را بهتر بکنید در کنارش گوگل ادوردز را هم داشته باشید.

موفق باشید.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری