webbranding

اسمپر باشید ولی اسپمر شناخته نشوید! پست مهمان

پست مهمان

موتورهای جستجو  ، مخصوصا الگوریتم پنگوئن گوگل ، هر روزه در حال تغییر تحول هستند و خود را با انواع تکنیک های اسپمی یا هرزنامه ای آشنا می کنند،  اما بسیاری از وبلاگ نویسان دوست دارند که در همه ی اینترنت پخش شوند و مشهور شوند بدون اینکه اسپم شناخته شوند یا به عبارتی دیگر ، نوعی اسپمر کلاه سفید باشند.

یکی از بهترین روش های این کار ، پست مهمان یا Geust Blogging است ، با استفاده ویژگی پست مهمان می توان با یک تیر دو نشان را هدف گرفت.

اول : دو سر سود بودن. چون هم لینک می گیرد و هم معروف می شود و دیگری این است که مدیر سایت ، بدون زحمت ، سایت خود را بروز می کند و ترافیک جمع می کند.
فقط این را یادتان باشد که در هر کاری افراط و تفریط ممنوع است، پست مهمان بسیار خوب است ، چون هم اطلاعاتی به اینترنت افزوده می شود و هم نویسنده معروف می شود و لینک دریافت می کند و مدیر سایت میزبان هم خود را به گوگل ثابت می کند.
اما پست مهمان چند مشکل بزرگ که دارد : یکی این است که باید منتظر ماند تا مدیر سایت، مقاله را تائید کند که خود این عملیات امری بسیار زمان بر است، دیگری اینکه متن محتوا پست مهمان ممکن است که از لحاظ بار علمی بسیار ضعیف و بی کیفیت باشد.

بدین دلیل بسیاری از بلاگر ها ، عطای پست مهمان را به لقایش می بخشند.

اما پست مهمان هم قائده و قوانینی دارد که باید رعایت شوند ، یکی از این اصول این است که محتوایی که میخواهید به این صورت در سایت های دیگر درج نمائید، نباید بدون بار علمی باشد ؛ یعنی به اصطلاح کوچه بازاری نباشد، فرض کنید این محتوایی که می خواهید برای سایتی دیگر ارسال نمائید ، برای سایت خود شماست ، پس بر این فرض ، محتوایی خوب و با کیفیت تولید کنید ، سپس بدون فکر به خساست ، آن را به صورت پست مهمان درج نمائید.
بعضی از شرکت ها بر این نظر هستند که که مقدار زیادی پست مهمان تولید کنند ، و با یک نام و Anchor TEXT ، به خود لینک بدهند . این امر ممکن است که در کوتاه مدت ، نتیجه ی خوبی را بدهد ولی در بلند مدت ، گوگل فکر می کند که این لینک ها ، لینک های پولی هستند و شما آن ها را خریداری کرده اید و این را میدانید که گوگل با لینک های خریدنی مشکل دارد و به سرعت رتبه شما را کاهش می دهد و حتی ممکن است که شما را پنالتی کند. به هرحال این هم از جناب پنگوئن بر می اید.
اگر شما دوست دارید که زیاد در سایت ها نویسندگی کنید و مقدار بسیار زیادی پست مهمان به اشتراک بگذارید ، می توانید تمام لینک های دریافتی را nofollow کنید، در این صورت هم شما به مراد خود رسیده اید و هم اینکه از خط قرمز گوگل پنگوئن هم گذر نکرده اید.
اما افرادی که زیاد پست مهمان تولید می کنند و به اشتراک می گذارند و لینک های خود را do-follow می کنند ، گوگل آنها را نوعی سئو کار کلاه سیاه در نظر می گیرد و به شدت آن ها را مورد لطف خود قرار می دهد و یک هدیه از نوع پنگوئن پنالتی به آنها تقدیم می کند.
اما فکر خود را به جایی دیگر تغییر ندهید که پست مهمان امری بسیار بد است، اتفاقا پست مهمان یکی از بهترین راه ها برای ارتباط است و گوگل ارتباط را دوست دارد، پس می توانید با خیال راحت از پست مهمان استفاده نمائید.

خلاصه محتوا:

گوگل پست مهمان را دوست دارد و به لینک های درون آن ، ارج و قربی می دهد ولی باید از افراط در آن جلوگیری کرد ، اما اگر می خواهید افراط کنید ، سعی کنید لینک های دریافتی از آن را nofollow کنید ، در غیر اینصورت ، الگوریتم پنگوئن گوگل که متخصص شناختن  اسپمر ها ست ، شما را پنالتی می کند.
پست مهمان یکی از بهترین روش هایی است که میتوانید همانند یک سپم باشید ولی اسپمر شناخته نشوید. بهینه سازی و ارتقا رتبه وب سایت در گوگل امری تدریجی است. شما هم تدریجی کار کنید

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

  1. درود بنده در وبسایت کلش من از ایده ها و مقالات شما استفاده نمودم.با تشکر از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری