webbranding

همه چیز در مورد Breadcrumbs و تاثیر آن بر سئو

تاثیر breadcrumbs بر بهینه سازی سایت

Breadcrumbs ، یکی از قابلیت های مهم در لینک ها است , قابلیتی که امکانات و ویژگی های آن بر بسیاری از وب مستران پوشیده است , البته تا الان پوشیده بود , Breadcrumbs ویژگی های بسیار زیادی دارد که قصد داریم در این محتوا همراه با یک ویدئو آن را به صورت کامل شرح بدهیم و همچنین تاثیر Breadcrumbs بر سئو  و پاندا و پنگوئن را شرح دهیم.

” یک وب سایت همانند یک خانه نیست که افراد برای ورود ، حتما از درب اصلی یا درب ورودی وارد آن شوند ، بازدید کنندگان یک سایت می توانند از روی سقف ، لوله فاضلاب ، پنجره ها و حتی دیوار ها ، وارد سایت شما شوند ، و دقیقا این طبیعت وب سایت هاست.”

breadcrumb
breadcrumb

Breadcrumbs مخصوص کاربرانی است که از در و دیوار ، وارد سایت شما می شوند ، علاوه بر کاربران ، Breadcrumbs به درد گوگل هم می خورد ، شک نکنید! هر کاری که به نفع کاربران باشد، گوگل هم آن را دوست دارد، این را بدانید که گوگل آن را دوست دارد ، در این ویدئوی آموزشی ، یکی از متخصصان موتور جستجوی گوگل به طور غیر مستقیم اعلام می کند که Breadcrumbs به ساختار سایت ،  و بهینه سازی یک سایت تاثیر مستقیمی دارد.

اولین چیزی که در هنگام تجزیه و تحلیل یک سایت باید بررسی شود این است که آیا کاربران سایت ، در هر صفحه ای می توانند وارد صفحات دیگر شوند ، آیا مطمئن هستید که کاربران بدون هیچ سردرگمی می توانند به محتوای سایت شما دسترسی پیدا کنند(Landing Page).در این مواقع، BreadCrumbs یکی از بهترین روش ها برای انجام این امر است.

پس فی الحال متوجه شدیم که یکی از گزینه های Landing Page می تواند استفاده از Breadcrumbs باشد. البته نه هر لندینگی. ( برای آشنایی با یک لندینگ حرفه ای مقاله ما در این مورد بخوانید. )

BreadCrumbs را با هم بررسی می کنیم:

انواع BreadCrumbs

BreadCrumbs ها هم انواع دارند و باید BreadCrumbs ی را انتخاب کنید که برای سایت شما تاثیر گذار تر باشد ، در ضمن BreadCrumbs یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از محتوای تکراری (duplicate content) است و می توانید شر محتوای تکراری را برای همیشه از سایت شما کم کند.

الف ) اولین نوع BreadCrumbs ، مبتی بر نمایش مکان است که دارای لینک می باشد همانند تصویر زیر :

تاثیر breadcrumbs بر سئو

ب ) دومین نوع BreadCrumbs ، مبتنی بر مسیر است که معمولا بدین شکل می باشد

Consulting > Services > Implementation > Service A
Consulting > Services > Optimization > Service A
Consulting > Services > Upgrade > Service A

ج ) و سومین نوع این ویژگی ؛ با استفاده تنظیماتی است که کاربران می تواند آن را تغییر دهند همانند این :

breadcrumbs و سئو

بهینه سازی کلمات کلیدی با Breadcrumbs

بسیاری از سئو کاران و وب مستران از Breadcrumbs به عنوان یک کلمه کلیدی هدفمند و anchor text منطقی استفاده می کنند ، شکل زیر نمونه ای از بهترین مثال ممکن از استفاده درست می باشد :

Main keyword (link to home) > Main keyword + word (category link) – Main keyword + word

مثال :

Posters (link to home) > Celebrity posters (category link) > Angelina Jolie posters

Breadcrumbs و گوگل

از نوامبر سال 2009 (آذر ماه سال 1388 ( گوگل لیست SERP سایت خود را با Breadcrumbs های سایت ها یکپارچه نمود ،  و فهرستی ،  در قسمت پائین هر جستجو نشان می دهد که نتیجه جستجو را جذاب تر و قابل اعتماد تر کرده است .

گوگل و breadcrumbs

از ارتباط گوگل و Breadcrumbs همین را بدانید که گوگل لینک ها و ساختار شما را با استفاده از Breadcrumbs بهتر و آسان تر می تواند تشخیص دهد ، درست است که گوگل هوشمند است و دارای الگوریتم های بسیار پیچیده ای است ولی شما هم باید کاری کنید که گوگل بیشتر متوجه ساختار سایت شما شود، پس Breadcrumbs را فراموش نکنید!

نکات ویژه  و دست خوش تجربه وب برندینگ در مورد Breadcrumbs

1) زمانی از Breadcrumbs استفاده کنید که نیاز باشد

Breadcrumbs اصولا برای سایت هایی است که دارای دسته بندی های زیاد و در کل ، دارای سایت بزرگی هستند و بنابر این دارای صفحات و لینک ها بسیاری نیز هستند ، اما سایتی که زیاد بزرگ نیست و محتوای زیادی هم ندارد ، بهتر است که از Breadcrumbs استفاده نکند ، در این صورت Breadcrumbs از لحاظ سئو و بهینه سازی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

2) در Breadcrumbs به متن صفحه کنونی ، لینک ندهید !!!

یک نکته دیگر در استفاده از Breadcrumbs این است که به هیچ عنوان در آخرین سطح از لینک های آن(یعنی صفحه کنونی) لینک ندهید و فقط و فقط یک متن خالی باشد همانند این شکل :

تاثیر breadcrumbs بر بهینه سازی سایت
تاثیر breadcrumbs بر بهینه سازی سایت

3) BreadCrumbs به هیچ عنوان جایگزینی برای منوی اصلی نیست !

منو چیزی دیگری است و BreadCrumbs چیزی دیگر ، هر دو برای خود کاربردی دارد ، سعی کنید درست و به جا از آنها استفاده کنید.

4) از BreadCrumbs در عنوان صفحات خود یا تگ <title> صفحه خود استفاده نکنید.

خیلی رک و راحت می گوئیم : این کار علاوه بر این که سودی برای شما ندارد ، پنالتی هم خواهید شد. بعضی کارها را بهتر است که تجربه نکنید!!!

نکته آخر این است که الگوریتم پاندا و مخصوصا پنگوئن به دلایلی که کم کم در وب برندینگ آشنا خواهید شد، به BreadCrumbs علاقه  بسیار زیادی دارند. در ضمن BreadCrumbs ها باعث افزایش CTR هم می شوند.

نکته : CTR (Click-through rate) به معنای تعداد کلیک بر روی لینک ها می باشد.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری