webbranding

محتوا مهم تر است یا لینک ها؟

بازهم مت کاتز ، بازهم سئو ، بازهم لینک ها و محتوا . واقعا به نظر شما محتوا در برای سئو بهتر است یا بک لینک ها؟ گوگل به کدام یک از این ها بیشتر توجه می کند؟ اگری چیزی که شما بخواهید و آن را دوست داشته باشید ، حتما لینک ها هستند ولی گوگل چنین فکری نمیکند ! گوگل هر دو را دوست دارد ، اما باید یک نسبت و مقیاسی بین لینک ها و محتوا باشد. امروز مت کاتز با ویدئوی جالبی دیگر ، نکته ی مهمی دیگر را در امر سئو یا بهینه سازی پاسخ خواهد داد.

رونوشتی از ویدئو (Video Transcript)

سوالی جالب از نیویورک پرسیده شده است  که آیا لینک های استثنایی و محتوای معولی بهتر است یا محتوای استثنایی با لینک های معمولی؟ من همینجا سوال شما رو متوقف میکنم گوگل همیشه بین اعتبار و مناسبیت سبک و سنگین میکند برای ارائه بهتر برای جستجو در کلمات گاهی اوقات یک محتوایی ممکن است که در تمام سایت ها همانند اسپم دیده شود همانند اخبار ، اخبار معمولا در سراسر دنیا یکی است برای همین ممکن است همه سایت ها آن را پخش کنند در اینصورت دیگر میزان اعتبار مهم نیست بلکه مناسبیت مهم است. اما اگر شما به دنبال اعتبار هستید  و دنبال سایت های قابل اعتماد می گردید و مقاله های معتبر می خواهید ،  یعنی دقیقا همان چیزی که شما در جستجو تایپ می نمائید ، گوگل نیز نتایج خوبی را برای شما فراهم می اورد بنابراین من در مورد سایت های خوب صحبت میکنم، اصولا هر سایتی که محتوای عالی داشته باشد ، سایتی خوب نامیده میشود چون محتوای معمولی به خودب خود باعث جذب لینک و دریافت لینک نمی شود. در صورتی هم که شما در تلاش باشید که میزان لینک خود را نسبت به محتوای خود زیاد کنید انباشتگی به وجود می آید در این صورت این لینک ها استاف شناخته می شوند و ما خدایی نکرده فکر میکنیم که شاید ان ها را خریده باشید بنابراین بهتر است که محتوای عالی تولید کنید ، بعد مردم خودشون به صورت طبیعی به شما لینک خواهند داد یا به عبارتی دیگر محتوای عالی تولید کنید ، لینک های عالی دریافت کنید ابن رو هم می دونید که الکی نباید بزور سنگ رو با چوب شکاند تند و تند محتوای بی فایده منتشر نکنید و سپس آن را به صورت اسپم وار ایمیل کنید و سپس هم منتظر دریافت لینک باشید بهترین راه ها برای دریافت لینک ، محتوای مفید ، چیزهای جالب و قابل توجه و امثالهم است در این صورت است که موتورهای جستجو فکر می کنند که شما به درد بخور و  مفید هستید.

نکته کلیدی این ویدئوی آموزشی :

محتوای عالی (نه معمولی) منتشر کنید ، لینک های عالی (باز نه معمولی) لینک دریافت کنید

 

نتیجه گیری : محتوا بهتر است یا لینک:

گوگل هم محتوا را دوست دارد چون Content is King است و همچنین لینک ها را دوست دارد چون Links is Queen است ، ولی باسد یک تناسبی بین این دو وجود داشته باشد ، نمیشود که شما 1 محتوا در سایت خود داشته باشید ولی 100 لینک دریافت کرده باشد ، جناب پنگوئن می آید ، بررسی می کند ، پنالتی می کند ، می رود پی کارش !!! در همه چیز تعدل وجود دارد در سئو هم چنین است ، اگر محتوای عالی را نمیتوانید هر روز تولید کنید ، ضرورتی ندارد که هر روز هر محتوایی که دم دستتان است را منتشر کنید ، محتوای عالی (Great Content) محتوای است که باب میل کاربران باشد و کاربران از مطالعه آن لذت ببرند و آن را دوست باشند و اطلاعات خوب و مفیدی از آن به دست بیاورند و همچنین باب میل گوگل و مخصوصا پاندا هم باشد.

بالاخره باید فرقی بین سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید باشد؟؟؟ اینطور نیست؟ کسی که تند و تند بک لینک می خرد با کسی که محتوای عالی تولید میکند نباید تفاوتی داشته باشد؟ گوگل دقیقا به دنبال همین است!

We Love Content | We Love Links

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

  1. با سلام. ممنون از مطالب مفیدتون. به شخصه به عنوان کسی که در حوزه محتوا کار میکنم خیلی از مطالبتون استفاده می‌برم. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری