webbranding

گوگل در رابطه با لینک های توئیتر و فیس بوک چه فکری می کند؟

گوگل و دریافت لینک از شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک و توئیتر ،  دریاقت لینک از شبکه های اجتماعی همچون Facebook و Twiiter واقعا به چه اندازه می تواند برای سایت موثر باشد؟ امروز جناب مت کاتز با ظاهری با کاملا متفاوت این پرسش را پاسخ خواهد داد که مسئله ای بسیار رایج در امر لینک بیلدینک بین وب مستران و مدیران سایت می باشد.

مان از دهلی سوالی پرسیده از با مضمون  دریافت لینک از سایت های دیگر ، یک روش عالی برای دریافت ترافیک است اما لینک های دریافت شده در پلت فرم های جدیدی همچون فیس بوک و توئیتر چگونه هستند؟ جوابم این است ، من در مورد رتبه بندی صحبت میکنم گوگل لینک ها را  نوعی رفتار تلقی میکند ، در این بخش از پیج رنک استفاده می شود بنابراین گوگل میداند که کدام سایت ها معتبر هستند ، بهتر است به تعداد لینک ها توجه نکنید بهتر است ببیند که این لینک ها چگونه آمده اند ، اهمیت چندانی ندارد که این لینک ها از کجا آمده اند چه دات کام باشه و غیره ، چه فیس بوک و یا چه توئیتر  در حال حاضر چیزی که به نوعی جالب است این است که شما باید در مورد فیس بوک و توئیتر خاطر داشته باشید در فیس بوک بسیاری از صفحات ، برای دسترسی به لینک ها نیاز به ایجاد دوستی است که در این صورت گوگل نمیتواند به آنها دسترسی داشته باشد اما لینک ها در صفحاتی که به صورت عمومی هستند گوگل میتواند به آنها دسترسی پیدا کند و به پیچ رنک آن مورد بررسی قرار دهد در صورتی که لینک ها در صفحه ای عمومی باشند ، گوگل می تواند پیج رنک آنها را تحت تاثیر قرار دهد اما اگر صفحات قابلیت بازدید برای عموم را نداشته باشد ، طبیعتا گوگل نمیتواند به آن ها دسترسی داشته باشد در توئیتر نیز بیشتر لینک ها به صورت نو فالو هستند ،و در بسیاری مواقع هم لینک های درون توئیتر به صورت اسپم می باشند  و بسیاری دیگر از مردم نیز سعی بر این دارند که لینک های توئیتر را شلوغ کنند  بنابراین گوگل با لینک های درون فیس بوک و توئیتر همان رفتاری را می کند که با سایت های دیگر می کند

نتیجه گیری در مورد ارزش لینک ها ی فیس بوک و توئیتر

با توجه به نکاتی که مت کاتز اعلام کرد ، گوگل هیچ تفاوتی بین لینک های دریافتی از سایت های معمولی و سایت هایی همچون فیس بوک و توئیتر قائل نمی شود ، ملاک اعتبار لینک ها برای گوگل ، پیج رنک است ، پس ممکن است که پیج رنک کمی در سئو و بهینه سازی موثر باشد ، در اینجا مسائلی وجود دارد که کمی قابل تامل و تفکر هستند :

  •    آیا واقعا پیج رنک برای دریافت لینک تاثیر دارد؟
  •    آیا واقعا لینک های NoFollow هستند؟
  •    آیا گوگل در صورتی که صحفات فیس بوک Public نباشد ، نمی تواند آن را پیمایش کند ، آیا فیس بوک برای آن راهکار اندیشیده است؟

وب برندینگ بزودی سوال شما را پاسخ خواهد داد

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

7 پاسخ

  1. سلام من یه وب سایت نوشتم در مورد بدلیجات و با استفاده از نکته هایی که توی این وب سایت و سایت های دیگه خوندم تونستم وب سایت شهر بدلیجات رو توی سه ماه تا 4 ماه گذشته به رنک دو گوگل برسونم
    ممنون از مطالب خوبتون که در مورد سیو سایت منتشر میکنید

  2. سلام . ممنون از مطلب مفیدتون. یک سوال داشتم آیا تنها گذاشتن لینک در نظر موثر هست یا اینکه کاربر باید بر روی لینک سایت ما کلیک کنه تا این لینک تاثیر خودش رو بزاره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری