webbranding

شناخت وب سایت های معتبر و دریافت لینک از آن ها

 لینک ها به راحتی هر چه تمام به دست می آیند ، ولی باید به  نوع لینک ها توجه نمود !
شاید شما تا به حال فکر کرده باشید که منظور از لینک های معتبر ،لینک های پولی و غیر مجانیست ، شما می توانید با پرداخت 200 هزار تومان یا کمتر و بیشتر بیشتر ، این لینک ها را دریافت نمائید ، ولی به شما اطمینان می دهم  که این لینک ها ، لینک های معتبر نیست .

اما واقعا راه شناسائی لینک های معتبر چیست؟

شناخت بک لینک
شناخت بک لینک

لینک های معتبر همیشه  در نتایج صفحه اول گوگل نیستند ، این نتیجه اول گوگل ، ممکن است دستخوش تغییر الگوریتم باشد  ، که حتی ممکن است یک اسپمر باشد که تا امروز به او فرصت ترمیم وب سایت داده شده است.
یک سایت معتبر درست مثل یک شخصیت است که شما بتوانید به آن اعتماد کنید ! زمانی ممکن است شما شانس خوبی داشته باشید و نتایج مورد جستجوی شما که در صفحه اول قرار می گیرند ،  اما واقعا همیشه اینگونه نیست ، به ویژه  همانگونه که میدانید نتایج جستجو به صورت 100 درصد صحیح نیستند. بله شاید هم تعجب کنید. اسپمر ها همه جا هستند و همیشه فرصت دارد !
در این بخش میخواهم سایتی را به شما معرفی کنم که دارای اعتبار بسیار بالائی است :
BackyardChickens.com ، من هیچ آشنائیتی به مدیران این سایت ندارم ، ولی به طور اتفافاقی کلمه مرغ را در گوگل جستجو کردم  ، و برای اولین بار با این سایت آشنا شدم ، ولی برای تست کردن این سایت ، کلمه مرغ را در جمله های جا به جا کردم ، ولی هر جا به جائی که انجام دادم ، باز هم این سایت در صفحه اول فهرست جستجو بود ! تا این لحظه این سایت نزدیک به صد و پنجاه هزار عضو دارد و این تعداد هر لحظه بیشتر هم می شود ، اما واقعا چه چیزی باعث اعتبار این سایت شده است ؟؟؟ واقعیت این است که این سایت ، تمام مباحث مربوط به “جوجه هایی که شما در حیاط خود بزرگ می کنید  ”  را پوشش می دهد ،این سایت در کسب رتبه مناسب در جستجو کار جدید و هوشمندانه ای نکرده است ، این رتبه بالا در جستجو از طریق دانش جمعی کاربرانش به دست آمده است . این تنها یک نمونه از یک سایت معتبر است ، شما نیز می توانید با توجه به موارد فوق  و آنالیز کلی واژه های سایت مربوط خود ، اعتبار سایت ها را بسنجید. اما به نظر من ، تعداد 150000 عضو در این سایت ، دلیل محکمی برای اعتبار این سایت است.

تفاوت راه های  گذشته و امروزه در انتخاب سایت های معتبر

همانطور که میدانید ، در گذشته شبکه های اجتماعی شهرت امروزه را نداشته اند ، همچنین در آن زمان ، طراحان وب به زیبائی سایت نیز اهمیت چندانی نمی دانند ، و راه شناخت سایت های معتبر فقط مطالب زشت آنها بود ،  اما امروزه ، صفحات وب و دنیای اینترنت دگرگون شده است ، موتورهای جستجو الگوریتم های پیچیده ای را برای عمل جستجوی خود تدارک دیده اند ، شبکه های اجتماعی خیلی پر رونق شده اند ، کاربران اینترنت زیاد شده اند ، امروزه شما می توانید با توجه به محتوای سایت ، تعداد کاربران سایت ، مشترکین آنها در شبکه های اجتماعی و … اعتبار یک سایت را بسنجید.

راه های یافتن سایت های معتبر در موضوعات مختلف

وبلاگ عمومی

اگر شما به دنبال وبلاگ های شخصی ، یا عمومی می گردید ، می توانید  از  شبکه های اجتماعی آن را پیدا کنید ، برای این کار شما می توانید از سایت Crowdbooster.com استفاده نمائید ، این سایت شبکه های اجتماعی را آنالیز می کند

سایت های محلی ( مانند شرکت های بازرگانی ، سایت های آموزشی )

برای یافتن سایت هایی مثل شرکت های بازرگانی و … بهتر در انتخاب کلید واژه دقت نمائید .

سایت های خبری

برای یافتن  سایت های خبری معتبر  ، شما می توانید از سایت های روزنامه های دولتی و همچنین سایت هایی که خیلی مشهور هستند در کشور خود استفاده نمائید ، البته اگر شما خود دارای یک سایت خبری هستید و به دنبال کسب اعتبار می باشد می توانید سایت خود را در سرویس Google news ثبت نمائید.

روش های درخواست لینک از سایت های معتبر :

درخواست برای دریافت

ایمیلی که به سایت معتبر برای دریافت لینک می زنید بسیار مهم است ، سعی کنید این ایمیل با یک تاکتیک مناسب نوشته شود ، این کار احتمال موفقیت شما را افزایش می دهد.

ترفند سو استفاده از لینک های خراب

همانطور که میدانید ممکن است یک سایت معتبر هم اشتباه کند ، فرض کنید این سایت معتبر در گذشته  با یک سایت دیگر تبادل لینک کرده است  ، حال آن سایت دیگر پا بر جا نیست و به عبارتی تعطیل شده است ،حال اگر شما بر روی لینک آن سایت کلیک کنید ، سایتی باز نمی شود ، این ها همان لینک های خراب هستند ، حال اگر شما این لینک خراب را به مدیران سایت اطلاع دهید ، ممکن است شما نیز یک لینک با استفاده از این ترفند دریافت نمائید.

محصول یا محتوایی مفید را تولید کنید و آن را انتشار دهید :

زمانی که شما یک محصول خوب یا محتوای مفید را ایجاد کنید ، و آن را انتشار دهید ، ممکن است ، سایت های معتبر به طور طبیعی یک لینک را به شما بدهند ، یعنی شما می توانید لینک ها را جذب کنید.

دریافت لینک از سایت هایی معتبر که دیگر وب سایت ها تبادل لینک کرده اند

اگر شما قصد دارید یک لینک را از یک سایت معتبر خبری دریافت کنید ، اما نمی شود ، شما می توانید از دیگر سایت هایی که با این سایت تبادل لینک کرده اند ، لینک دریافت کنید ، ممکن است این کار به اندازه روش اول مفید نباشد ولی بالاخره کاچی بهتر از هیچی است.

مهمترین گزینه برای دریافت اعتبار محتوای مفید و منحصر به فرد

اگر شما محتوای مفید و منحصر به فرد در سایت خود درج کنید ، مطمئن باشید که به مرور زمان سایت شما معتبر خواهد شد ، به عنوان مثال اگر شما در سایت های معتبر ، مقالاتی را منتشر کنید ، و به نظرات کاربران پاسخ دهید ، به مرور زمان آنها به سایت شما نیز مراجعه خواهند کرد ، کم کم ، اعتبار خوبی را به دست خواهید آورد .

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری