webbranding

قدمی اساسی برای بازاریابی اینترنتی در سال 2013

آینده سئو و بازاریابی

سال 2012 با تمام فراز و نشیب هایی که در زمینه توسعه و تکامل بازاریابی اینترنتی داشت هم به پایان رسید و حالا وارد سال 2013 شدیم ، سالی که باید توسعه بیشتری در زمینه بازاریابی اینترنتی صورت بگیرد ، در سال 2012 بعضی ها بر این باور بودند که الگوریتم پنگوئن گوگل ، شبیه الگوریتم آخرالزمان بوده است ولی فی الحال می بنیم که نیست و باید منتظر اتفاقات عجیب تر در مباحث بازاریابی و سئو باشیم.

به هر حال سال 2013 بر اساس گفته های کارشناسان ، عصری جدید را در اینترنت رقم خواهد زد البته اگر دوباره قبیله مایا ها باعث خوف و ایجاد وحشت در میان ما نباشد.
همانطور که در مقدمه این مقاله مطالعه نمودید ، سال 2013 را عصری جدید خطاب کرده اند که می توان با کمی تلاش بیتشتر ، در زمینه های بازاریابی موفق تر بود ، در این مقاله نکاتی را ذکر نموده ایم که در سال جدید می توانید بسیار پر کاربرد و ثمر بخش باشد….

طراحی وب سایتی پاسخگو (سایت خود را برای تمام پلت فرم ها طراحی کنید)

شاید شما هم مدیر سایتی باشید که قالب سایت خود اهمیت نمی دهید ، و اصلا برای شما مهم نیست که قالب شما در تبلت ها ، موبایل ها و دیگر وسایل Portable قابل پشتیبانی باشد ، اما متاسفانه و صد البته خوشبختانه باید نظر خود را تغییر دهید ، در ایران هم از تبلت استفاده می کنند . یک سایت با قالبی خوب و انطاف پذیر می تواند تاثیری جدی در امر جذب کاربران داشته باشد ، شاید باورتان نشود ولی ایجاد سایتی که برای تمامی پلت فرم ها قابل اجرا باشد باعث ایجاد  اعتماد بین کاربران سایت و مشتریان خواهد شد ، هر کاربری ممکن است در هر لحطه ای با موبایل و یا تبلیت وارد سایت شما شود ، در این لحظه یک ضرب المثل وجود دارد که دقیقا مناسب این محفل است ، تا تنور داغ است ، بچسبون ، پس یادتان نرود که قالب وب سایت خود را برای تمام پلت فرم ها طراحی کنید ، این امر می تواند یکی از عوامل مهم در بازاریابی اینترنتی باشد.
طراحی یک قالب برای موبایل ها و تبلیت ها ممکن است کمی هزینه بر تر و پر دردسر تر باشد ولی در آینده سود دهی شما را افزایش خواهد داد.

HTML5

نسخه 5 HTML ، برای نابود شدن وارد عرصه نشده است ، HTML5 تا اواخر سال 2012 و حتی همین امروز به صورت رسمی به یک استاندارد تبدیل نشده است ولی شک نکنید که این اتفاق در سال 2013 به وقوغ خواهد پیوست ، در این مدت سعی کنید دانش HTML5 خود را افزایش دهید و از آن استفاده نمائید ، دیگر وقت آن است که به سمت طراحی و توسعه نوین برویم.

ساخت  و جذب مخاطب

شک نکنید که در سال 2013 ، تاکید بر سئو یا بهینه سازی بیشتر خواهد شد ، الگوریتم های گوگل پیچیده تر و پیچیده تر می شوند ، در این صورت می تواند گفت که کم کم ، سئو نیز به یکی از بخش های بازاریابی اینترنی افزوده خواهد شد ، به عبارتی دیگر ، سئو سایت خود یک نوع بیمه برای موفقیت در بازاریابی آنلاین در سال 2013 خواهد بود ، سایت خود را طوری توسعه دهید که در موتورهای جستجو به نمایش در بیائید ، در غیر اینصورت ، مخاطبان ، سرمایه و زمان خود را از دست خواهید داد ، در صورتی که شما برندی بزرگ هستید و یا اینکه در حال توسعه می باشید ، باید یک آژانس بازاریابی اینترنتی استخدام کنید تا شما را از این وضع در هم بر هم نجات دهد ، یادتان باشید که هر ساله کاربران اینترنتی بیشتر می شوند ، هر ساله فروشگاه های اینترنتی بیشتری ایجاد می شوند حتی در کشور ایران. این را هم به یاد داشته باشید  که اعتماد از دست رفته به سختی باز خواهد گشت ، همانطور که اگر گوگل و الگوریتم های آن شما را پنالتی کنند به سختی می توانید خود را مجددا به عرصه ی رقابت باز گردانید .

در سال 2013 ، عملیات های سئو پر تکاپو تر خواهد شد ، سئو کاران نیز باید مهارت های بیشتری کسب کنند ، در ضمن تعامل از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین پست الکترونیکی نیز بیشتر خواهد شد و در مقابل این را هم یادتان باشد که پنالتی های گوگل هم بیشتر خواهد  شد، باید منتظر ماند که آیا امسال گوگل از الگوریتم سیاه و سفید دیگری رونمایی خواهد کرد یا خیر ، اما به هر حال خود را در زمینه سئو تقویت کنید تا در بازاریابی در سال 2013 موفق باشید.
بر اساس گفته های کارشناسان گوگل و بازاریابان موتور های جستجو در جهان ، سئوی منفی شایع تر خواهد شد ، زمانی سئوی منفی شایع تر می شود که رقابت بیشتر شود و حریف ها قدرتمند تر شوند ، در این صورت ممکن است که افراد رو به سئوی منفی ببرند ، در اینصورت بازهم به حرف همیشگی خواهیم رسید ، یکی ببازنده خواهد بود و یکی برنده

ابزار disavow tool

گوگل در اواخر سال 2012 ابزاری را معرفی کرد که نتیجه آن را در 2013 ببیند ، این ابزار چیزی نیست جز disavow tool ، کاربرد این ابزار در شرایطی خواص است ، فرض کنید که کسی می خواهد وب سایت شما را با سئوی منفی تحت تاثیر قرار دهد ، در این صورت بسیار سریع برای شما بک لینک خریداری می کند ، و پس از مدتی اندک ، پنگوئن عزیز تر از جان گوگل ، به راحتی هر چه تمام ، همانند خوردن یک ماهی ، شما را پنالتی می کند ، با استفاده از این ابزار می توانید به گوگل اعلام کنید که این بک لینک ها برای شما نیستند و با آن ها کاری نداشته باش و اصلا آن را پیمایش نکن. در سال 2013 ، شک نکنید که استفاده از این ابزار بسیار رایج خواهد شد.

نتیجه گیری :

در این مقاله گام های اساسی در امر بازاریابی اینترنتی در سال 2013 بیان شد ولی شک نکنید که این گام های ذکر شده ، تنها اندکی از توسعه دنیای دیجیتال در سال 2013 خواهد بود ، ممکن است تغییرات بزرگتری تری رخ بدهد ، تغییرات عظیم تر و وسیع تر در امر سئو یا بهینه سازی سایت، تغییرات در تبلیغات کلیکی ، تغییرات در روش های بازاریابی و ….

با همه این تفاسیر یادتان باشد در سال 2013 هم محتوا پادشاه است ولی معلوم نیست که بک لینک ملکه باشد یا خیر؟؟؟

نظر شما چیست ، منتظر چه تغییراتی باشیم ؟

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گــذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin