webbranding

برند سازی اینترنتی برای روزنامه ها و سایت های خبری

برند سازی اینترنتی برای روزنامه

به بهانه چاپ و پاگرفتن روزنامه تابناک : چندیست که من شما بیل بورد های تبلیغاتی روزنامه تابناک را در تهران دیده ایم. بر آن شدم تا نظرات خود را با ترجمه چند مقاله به صورت  تلفیق این موارد در مورد نحوه موفقیت وب سایت های خبری و کسب موفقیت های آنلاین و نیز برند سازی در این قشر بسیار بزرگ با شما مطرح کنم.

برندینگ BBC
برندینگ BBC

امروزه هر کسی می داند که که یکی از موثرترین داستان هایی که روزنامه می تواند در خود جای دهد بیان مشکلات خودش در اینترنت است.  کاهش تبلیغات چاپی  و فروش مجلات و روزنامه ها در کیوسک های روزنامه باعث شده است که اکثر روزنامه ها به دنبال جذب هر چه بیشتر مشتریان خود در اینترنت باشند.  روزنامه ها به دنبال پیدا کردن راه هایی هستند که هر چه بیشتر افراد تحت پوشش خود را گسترش داده و محتوای خود را در اینترنت به اشتراک بگذارند.
شما نیز اگر صاحب یکی از سایت های خبری هستید می توانید با تقویت فعالیت در اینترنت و رسانه های اجتماعی قدرت بیشتری در زمان شروع یک روزنامه واقعی داشته باشید.  شبکه  های اجتماعی کانالی فعال و موثر برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان فعلی و آینده شما هستند.  برای روزنامه ها ، رسانه های اجتماعی  کانالی است که احتمال بقای آنها در بازار را  تقویت کرده و آن ها می توانند نام روزنامه خود را به یک برند تبدیل کرده و مشتریانی متعهد ایجاد کنند.
شما می توانید با استفاده از نکات زیر  پایه های بقای روزنامه و سایت خبری خود را تقویت کنید:

1.     استفاده از شبکه های اجتماعی

روزنامه نیویرک تایمز در یکی از شبکه های اجتماعی 280000 کاربر پیرو دارد. این به معنای 280000 مشتری متعهد دارد.  بسیاری از روزنامه های کوچک و بزرگ  از شبکه های اجتماعی برای توسعه و تجربه برند خود استفاده می کنند اما اکثر روزنامه های بزرگ مانند  نیویروک تایمز یک قدم فراتر گذشته و  کانال هایی برای فروش و دانلود کتاب ها، طراحی ها، سرگرمی و سایر بخش های روزنامه خود در شبکه های اجتماعی و اینترنت نیز طراحی  می کنند تا هر چه بیشتر مشتریان خود را جلب کنند.  این ها شبکه های زیری و فرعی هستند که باعث افزایش تعامل فردی شده و در نتیجه باعث جذب بیشتر مشتریان جدید و متعهد ساختن مشتریان فعلی می شود.

2.    استفاده از خدمات دهندگان رسانه های اجتماعی

برند سازی در وب سایت های خبری
برند سازی در وب سایت های خبری

در نوامبر 2008، شرکت جانت، که ناشر 85 روزنامه است  شرکت ریپل 6 را خریداری کرد. درست شبیه به اینکه یک روزنامه گروهی مثل وب برندینگ را یک جا بخرد ( البته ما تا ریپل 6 خیلی فاصله داریم.). این شرکت متخصص پلتفورم شبکه های اجتماعی بود که در ارتباط دادن بازاریابان با کاربران اینترنتی بسیار فعال بود. این ناشر با پرداخت هزینه زیاد شرکتی فعال را خریداری کرد زیرا می دانست این شرکت توانایی تقویت حضور اینترنتی روزنامه های وی را دارد.  حضور اینترنتی برای تقویت خرید و کسب خوانندگان جدید بسیار مهم بوده و می تواند تأثیر بسزایی در جنبه های متفاوت روزنامه ها مانند شراکت ها، اکتساب و وسعت رویدادهای حیطه تحت پوشش داشته باشد.

3.    طراحی رویدادهای آنلاین برای خوانندگان

روزنامه آلمانی فرانکفورتروب سایتی شماتیک طراحی کرده است که در آن ترجمه کتاب مهربانان (The kindly ones) به صورت مجانی قرار گرفته است. این کتاب رمانی بحث برانگیز است که  تبلیغات زیادی در اروپا داشته است و اخیرا در آمریکا نیز طرفداران زیادی داشته است.  این روزنامه با پست کردن فیلم ها و آهنگ های قابل دانلود خوانندگان معروف سعی می کند کاربران بیشتری را به سمت خود جلب کند. همین طور کاربران می توانند در این سایت ها  به صورت روزانه در مورد فروم ها و موضوعات قابل دانلود بحث کنند. همین کارها باعث شده است که ترافیک ورودی به این سایت بسیار زیاد باشد. این ترافیک به معنای مشتریان احتمالی بیشتری است که باعث می شود نسبت به رقبای خود جلو بیفتد.( چند روز پیش مدیر یکی از وب سایت های خبری قابل بحث در ایران پیش من بود و با یک پیشنهاد اینچنینی به علت افزایش بار سرور ها و افزایش هزینه مخالفت کرد !!!! )

4.    ارتقا محتوای نوشته شده توسط کاربر و استفاده مالی از آن

برند سازی اینترنتی در وب سایت های خبری
برند سازی اینترنتی در وب سایت های خبری

در سال 2007 روزنامه سینسیناتی انکرر  سایتی به نام CaptureCincinnati.com ساخت. این سایت برای اشتراک عکس طراحی شده است که در آن هزاران عکاس محلی نزدیک به 12000 عکس در سال به اشتراک می گذارند. بهترین عکس در مجله چاپ شده و یک DVD از مجموع عکس ها با قیمت 40 دلار، محصول جمع آوری این عکس طی یک سال است. سال 2012 تعداد کاربران این سایت بیشتر افزایش پیدا کرده و روزنامه انتظار دارد فروش بیشتری داشته باشد.  بازاریابان  این کار را باندلینگ محصولات  می نامند اما این کار هر نامی که داشته باشد روزنامه ها می توانند از آن برای ارتقای محتوا و مشتریان خود استفاده کنند. کاری تکراری ولی ساده برای همه.

5.     جوامع مبتنی بر داستان دیگران

روزنامه تورنتو گلوب و میل  از برنامه Cover It Live استفاده می کند، ابزار بلاگ نویسی که در آن اخبار جدید و رویدادهای جالب مانند کنفرانس ها و مصاحبات مطبوعاتی پوشش داده می شوند. نظرات و پست های تصویری و صوتی زنده و همین طور رای گیری در این سایت باعث می شود خبرهای روزنامه بسیار جذاب شده و کاربران نیز می توانند  فیلم ها یا مطالب خود را آپلود کرده و در مورد آنها نیز بحث شود.  این مطالب جمع آوری شده و از آنها در انتخاب خبرها و همین طور طراحی روزنامه استفاده می شود.

6.    برون سپاری خبرها با همکاری کاربران

با اینکه استارت آپ های انگلیسی مانند یوسک خود را به عنوان ” روزنامه های خبری هم کنشی”  می نامند این شرکت به نوعی از خدمات اوت سورس استفاده می کند.  جالب توجه است که اکثر روزنامه ها در حال حضر نیز از این سیستم برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کنند و این روش محبوبیت بیشتری نیز پیدا خواهد کرد.  یوسک به کاربران خود اجازه می دهد از سیاستمداران و افراد معروف سوال کرده، در مورد جواب های آنها نظر داده، و ایده های خود را برای مصاحبه های متفاوت به اشتراک بگذارند.  موسسین این شرکت امیدوارند با همکاری دیگران، سایت خبری بسازند و سپس آن را به روزنامه ای تبدیل کنند. این روزنامه  تمام مطالب آوت سورس شده را بکار برده و خبرها و محتوای آن را منتشر می کند.

7.    نحوه ارائه محتوا و خبرهای متفاوت

جوامع برند سازی شده
جوامع برند سازی شده

 شرکتی در دنور به نام مدیانیوز گروپ که ناشر روزنامه های بزرگ مانند دنور پست و اوکلند تریبون است، اعلام کرده قصد دارد  ” روش جدید ارائه خبرها” به نام I-news  یا همان خبرهای شخصی بکار گیرد. این نوع خدمات به کاربران اجازه می دهد در سایت دسته های متفاوت شامل خبرهای بخش های دیگر کشور و جهان انتخاب کرده و از آن قسمت استفاده کنند. با این کار وی خبرهای منطقه ای و متفاوت را به پلتفورم های مجزایی تبدیل کرده است که باعث اثربخشی بیشتر آنها می شود.

8.    جوامع برند سازی شده

   روزنامه MySTLtoday  از خصوصیات جوامع برند سازی شده مانند گروه های دست ساز، محتوای شخصی کاربران و گروه های هدفمند خاص استفاده کرده است تا بتواند داستان ها و ایده های کاربران را جمع آوری کرده و هر روز بخشی از این مطالب را به عنوان بخشی از روزنامه اش چاپ می کند. ممکن است چنین کاری بسیار کهنه و خارج از مد باشد اما باعث تقویت برند  در افراد می شود. این افراد احساس می کنند عضو گروه و برندی خاص بوده و باعث ارتقای تعاملات شده و در نتیجه حوزه تحت پوشش و خدمات رسانی می شود.

شما می توانید قبل از انتشار یک روزنامه و یا سایت خبری ، فعالیت های عالی خود را برنامه ریزی کرده، محتوای خود را ارتقا داده، تعداد زیادی کاربر و مشتری به سمت خود جذب کرده و محتوا و اطلاعات خود را از طریق برون سپاری یا سایر روش ها ایجاد کنید.  سپس شما می توانید با استفاده از این محتوا و مشتریان، روزنامه ای طراحی کرده و اطلاعاتی در آن قرار دهید که احتمال موفقیت آن بسیار زیاد است.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری