webbranding

Sitewide Links چیست؟

Sitewide لینک ها ، لینک هایی هستند که در تمام صفحات یک سایت دیده می شوند و وجود دارند ، این نوع از لینک ها معمولا در بخش فوتر سایت یا ستون های کناری یک سایت قرار داده می شوند .

این نوع لینک ها را ممکن است هم به صورت nofollow ایجاد کنند و همچنین می توانند این کار را نکنند ، البته اغلب مدیران سایت ها ، تصمیم می گیرند که آنها را nofollow کنند .

بسیاری از مدیران سایت ها ، تبلیغات و هم چنین تبادلات لینک ها را از این نوع لینک ها ایجاد می کنند ، یعنی در تمام صفحات وجود دارند که در این صورت این کار برای آنها بسیار پر سود می باشد ، چون اگر این لینک ها داخلی باشند ( یعنی لینک ها درون سایت خودش باشند) سایت دچار افزایش ترافیک می شوند و اگر لینک های خارجی باشد(لینک به سایت های دیگر) در این صورت سایت های دیگر بهره مند نیز می شوند و اگر هم تبلیغات باشد که بازهم به نفع تبلیغ کننده است.

امروزه بسیاری از سایت و وبلاگ هایی هستند که اصطلاحا به آنها رول بلاگ (blog Roll) گفته می شوند ، دقیقا فقط این کار را انجام می دهند ، یعنی در سایت خود مجموعه ای از لینک های خارجی قرار داده اند.

بعد از الگوریتم پنگوئن گوگل که کار اصلی آن برخورد قاطع با اسپم ها است باید در استفاده از این نوع لینک ها دقت لازم را داشته باشید ، سعی کنید کمتر در فوتر سایت خود به سایت های دیگر لینک دهید ، اگر می خواهید لینک بدهید سعی کنید موارد زیر را رعایت کنید:

  • در لینک های خارجی از تگ nofollow استفاده نمائید.
  • در این قیمت سعی کنید تبلیغات را قرار ندهید (تبلیغات در تمام صفحات تکرار نشود)
  • در صورتی که به سایت های خارجی می دهید حتی با اینکه آنها را nofollow می کنید ، این لینک ها حتما باید با محتوای سایت شما مربوط باشد

نمونه ای از SiteWide Link :

تفاوت بین Sitewide Links و لینک های در صفحه اصلی (Home Page Links) :

البته جدیدا گوگل این نوع لینک ها را ، کم ارزش ترین لینک ها به حساب می آورد ، اما به هر حال این نوع لینک ها ، ترافیک مستقیمی را برای شما می آورند ، فرض کنید که شما لینک منوی موضوعات خود را در فوتر سایت خود قرار دهید و کاربری از گوگل وارد سایت شما شود ، و ناگهان لینک منوهای شما را مشاهده کند و بر روی آنها کلیک کند ، در این صورت به این نوع کلیک ها ترافیک مستقیم می گویند.
در هر صورت سعی کنید لینک های فوتر در صفحه اصلی و دیگر صفحات متفاوت باشند (البته در صورتی که لینک به محتواهای سایت خود دارید نه لینک به شبکه های اجتماعی و یا منوهای سایت خود) ، یعنی اگر می توانید لینک ها را با یکدیگر ترکیب کنید و صفحات را با یکدیگر متمایز کنید

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری