webbranding

اینفوگرافیک :چرا محتوا برای سئو مفید است؟

واقعا چرا محتوا برای سئو یا بهینه سازی مهم است؟ وب برندینگ اینوگرافیکی را برای شما دوستان تدارک دیده است که ثابت می کند  چرا گوگل و الگوریتم پاندا و همچنین بازاریابان الکترونیکی به آن اهمیت بسیار فراوانی می دهند !

نتیجه گیری از اینفوگرافیک چرا محتوا برای سئو؟

این اینفوگرافیک بنابر آمارهایی که به نمایش قرار داد ، اثبات کرد که بازاریابی با محتوا می تواند چقدر در موضوعات مختلف تاثیر گذار و شگفت انگیز باشد ، شما می توانید با بازاریابی با محتوا دقیقا با یک تیر چندین نشان را مورد هدف قرار دهید ، اولین نشان آن ، دوست شدن با الگوریتم پاندای گوگل است ، دومین نشان آن برند سازی یا برندینگ است ؛ مردم ، کاربران ، مشتریان ، محتوای خوب را دوست دارند ، پس اگر محتوای شما خوب باشد و باب میل آنان باشد ، شما سر زبان ها خواهید افتاد ، همه شما را صدا خواهند زد ، در این صورت شما به یک برند تمام و کمال خواهید رسید ! نشان بعدی بازاریابی با محتوا ، افزایش فروش محصولات است ، اگر شما اطلاعات کاملی از حوزه کاری خود و صنعت کاری خود بدهید و محصولات کمپانی خود را با محتوای عالی معرفی کنید ، چرا نباید مشتریان از شما خرید کنند ؟ مشتریان وقتی می بینند که شما اطلاعات جامعی از محصول را به اشتراک گذاشته اید و به نحوه احسنت آن را معرفی کرده اید ، حتما می آیند و از شما خرید می کنند.

اما در اواسط این اینفوگرافیک جمله ای از مت کاتز بیان شد به نام niche ، این کلمه چیست؟

Niche چیست؟

اگر بخواهیم niche را از لحاظ لغوی معنی کنیم ، به هیچ جایی نخواهیم رسید چون این کلمه در بازاریابی اینترنتی یا اگر بخواهیم فارسی را پاس بداریم بازاریابی الکترونیکی ، یک اصطلاح است و همانطور که میدانید معنی یک اصطلاح بسیار متفاوت از معنای لغوی آن است پس اصلا بهتر است معنای لغوی آن را ندانیم .

Niche یک روش بازاریابی نوین در عصر ارتباطات است ، در این این نوع بازاریابی  ، شما باید در یک چیزی اولین نفر باشید ، مثلا اولین نفر باشید که در مورد SiteWide لینک ها صحبت می کنید ، سایتی باشید که بعضی مطالب را برای بار اول در کشور ، شهر ، روستا حتی دنیا بیان می کند ، و این یعنی Niche …

Niche ، برای همگی افراد می تواند نباشد ، بلکه برای عده ای محدود است ، مثلا عده ای محدود است که دوست دارند در مورد SiteWide لینک ها صحبت کنند ، پس مخاطبان آن می تواند بسیار اندک باشد ، به عنوان مثال واژه سئو ، وازه ای نیست که آن را Niche خطاب کرد ، چون افراد بسیار زیادی آن را می شناسند و آن را تعریف می کنند.

محتوا و شبکه های اجتماعی

حتما شما کارتون سه تفنگدار رو به خاطر دارید ، که آن سه تفنگدار یک شعار معروف داشتند و در همه جا آن را تکرار می کردند : “همه برای یکی ، یکی برای همه” ، دقیقا محتوا و شبکه های اجتماعی هم همین مفهوم را پیاده سازی می کنند ، شما محتوا را تولید می کنید ، اما ممکن است که همان لحظه موتورهای جستجو به سراغ شما نیانید ، و همچنین کاربران نیز ممکن است محتوای شما را مشاهده نکنند حتی اگر این محتوا بسیار قدرمتند باشد هم از لحاظ برا علمی و هم از لحاظ آموزشی ، ولی با منتشر کردن این محتوا در شبکه های اجتماعی می توانید به گوگل و کاربران محتوای خود را اعلام کنید ، ترافیک جمع کنید و کاربر جذب کنید.

پس محتوا برای شبکه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی برای محتوا

 

الگوریتم پاندا و محتوا

همانطور که میدانیدگوگل ،  الگوریتم پاندا را منتشر کرد تا آنالیزور محتوا (Content) باشد ، یعنی هدف اصلی الگوریتم پاندا ، این است که سایت ها را با محتواهایشان بسنجد ، هر چه محتوا بهتر ، رتبه بیشتر ، همانطور که در این اینفوگرافیک مشاهده نمودید ، با ورود الگوریتم پاندا در اواخر سال 2011 ، تغییرات بسیار زیادی در بسیاری از کلمات کلیدی رخ داد یعنی تا قبل از ورود الگوریتم پاندا ، سایت های بسیار زیادی بوندد که کپی کاری می کردند و دارای رتبه بالاتری بوند ، الان هم نمیتوانیم بگوئیم که کاملا این رویداد با ورود الگوریتم پاندا ریشه کن شده است اما به جرات می توانیم اعلام کنیم که این کار بسیار بسیار کم شده است .

تا به این جا این اینفوگرافیک ادله هایی را بیان کرد که قدرت بازاریابی محتوا را در این دوره از زمان بیان کند ، پس بیائید  و دست به قلم شوید و بنابر تخصص خود ، نوشتن را شروع کنید

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری