webbranding

بازاریابی کپسولی اینستاگرام این بار با طعم مسابقه

بازاریابی با اینستاگرام

چند هفته ای در گیر جابجایی دفتر گروه و ری برندینگ آژانس بویم و کمی از مبحث اینستاگرام عقب ماندیم. ولی باز هم با هم ادامه می دهیم. اینبار بیشتر در مورد مسابقات.

34- از مخاطبین خود در مورد تصاویر و ویدیو‎ها نظر بگیرید. اگر می خواهید درگیری بیش تری بین مخاطبین با پست های خود داشته باشید، از مردم نظر سنجی کنید، پرسیدن سؤال، گفتگو را شروع می کند. از دنبال کنندگان خود بخواهید در رابطه با پست جدیدی که داده‎اید، و در مورد هر چیز دیگری که به اشتراک میگذارید، نظر خود بیان نمایند.
35- در رابطه با کالا یا فعالیت تجاری خود سؤالاتی بپرسید. با پرسیدن این سؤالات افراد وادار می شوند در رابطه با فعالیت تجاری شما صحبت کنند. به عنوان مثال از دنبال کنندگان خود بپرسید که آیا امروز از محصول شما استفاده کرده‎اند یا خیر؟
یک هشتگ خاص اضافه کنید و در اختیار دنبال کنندگان قرار دهید تا از آن هشتگ به عنوان یک مرکز برای اشتراک گذاری تصاویری استفاده نمایند. مثلا #امروز با راتین
36- در رابطه با شیوه‎ی زندگی افراد سوال کنید. بپرسید که چطور روزگار می گذارانند. به عنوان مثال اگر فروشگاه لباس هستید، بپرسید “مخاطبین شما به همراه شلوار‎های جین جدیدی که دارند، چه کفش هایی می‎پوشند؟”
37- از پست‎های “جای خالی را پر کنید” استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر محصولات غذایی می‎‏فروشید، پستی یا تصویری از غلات مخصوص صبحانه ایجاد کنید. یک پست “جای خالی را پر کنید” نظیر “من عاشق این هستم که روزم را با یک ظرف…..” شروع کنم، به منتشر کنید.

این کار باعث می‎شود افراد در رابطه با محصولی که می‏‎‎فروشید، صحبت کنند و ارتباط بهتری با برند شما ایجاد نمایند.
38- از پست‎هایی استفاده کنید که به تصاویر نسبت داده می شوند. یک راه عالی دیگر برای ایجاد درگیری با پست‎های اینستاگرام شما پرسش سوالات در رابطه با عناوین تصاویر است. یک تصویر جالب از محصولات، یا چیزی مرتبط با شیوه‎ی زندگی با برند خود تهیه کنید. از دنبال کنندگان خود بخواهید که در مورد عناوین شما پیشنهاد دهند و برای آن ها لحظات شادی بیافرینید.

تصاویر به دست آمده از افراد

39-از دنبال کنندگان خود بخواهید تصاویری از نحوه‎ی استفاده از محصول شما را به اشتراک بگذارند. این کار همچنین به شما کمک می کند که بینش مشتری را به دست آورید و در رابطه با توسعه‎ی آتی محصولات اطلاعات کسب نمایید. انجام این کار به شکل بارزی آسان است، ولی ممکن است نیاز باشد که کمی سر کیسه را شل کنید. برای اینکه طیف بزرگتری از مصرف کنندگان را به اشتراک گذاری تصاویرشان وسوسه کنید، می توانید یک مسابقه‎ی تصویر اینستاگرامی راه بیاندازید.

عکس های اویلا
عکس های اویلا

مسابقات اینستاگرامی

40- در اینستاگرام مسابقه ای با هشتگی خاص راه بیاندازید. مسابقات قدیمیترین و جالب ترین راه برای به دست آوردن محتوای ایجاد شده توسط کاربر و درگیر کردن دنبال کنندگان شما است. دنبال کنندگان به سادگی تصویری با هشتگ شما را آپلود می‎کنند و تصاویر ثبت شده در یک گالری در فیسبوک یا وب سایت شما قرار داده می‎شود و  همانجا برای تعیین برنده به رأی گذاشته می‎شود.
من دوست دارم مسابقه زیبا و عالیه نت برگ را مثال بزنم که چند روزی است اجرا شده. عین مطالب نت برگ را برای شما بازنشر می کنم :

مسابقه نت برگ
mynetbarg☑ کمپین اینستاگرامی #لبخندمهربانی نت برگ

در زندگی هر یک از ما عزیزانی هستند که از اولویت ما برای تفریحات جمعی و خوش گذرانی های هفتگی خارج شدند و ما مثل گذشته به آنها توجه نمی کنیم.

یک مادربزرگ تنها، یا یک پدربزرگ فراموش شده، و یا شاید پدر و مادری که چشم انتظار ما هستند تا به آنها سر بزنیم و آنها را در شادی و لحظه هایمان شریک کنیم.

اگر شما هم برای یک جمع خانوادگی لحظه شماری می کنید و یا منتظر یک بهانه اید، نت برگ برای این فرصت دوباره در کنار شماست. نت برگ با برگزاری کمپین لبخندمهربانی، تلاش می کند که با کمک شما این فرهنگ زیبا را دوباره احیا کند.

نحوه شرکت در کمپین:

برای شرکت در کمپین بزرگ اینستاگرامی نت برگ از امروز دوشنبه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۵ تا پایان روز شنبه ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۵ فرصت دارید تا از یک تفریح و دورهمی خانوادگی با حضور بزرگترها عکس گرفته و با استفاده از هشتگ #لبخندمهربانی و تگ کردن صفحه نت برگ (به آدرس @mynetbarg) بر روی اینستاگرام آپلود نمایید.

عکسها از تاریخ ۱۶ آبان ماه جمع آوری خواهند شد و با برگزاری یک قرعه کشی در بین همه ی شرکت کنندگان، در تاریخ ۲۳ آبان به مناسبت #روز_جهانی_مهربانی برندگان مسابقه انتخاب و طی مراسمی در دفتر نت برگ، جایزه نفرات برگزیده به ایشان اهدا خواهد شد.

فراموش نکنید که لبخند مهربانی یک مسابقه نیست و کیفیت عکس ها در این کمپین اهمیتی ندارد و همه کسانی که در این جشنواره حضور دارند، در قرعه کشی نهایی شرکت داده خواهند شد. هدف ما این است که با کمک شما لبخند لب های عزیزانمان را برای همیشه ثبت کنیم.

جوایز کمپین:

یک سفر سه نفره به هرکجای ایران و به انتخاب شخص برنده

ده هدیه اعتباری پانصد هزار ریالی سایت نت برگ برای ده نفر

قوانین و مقررات کمپین:

پست های خود را فقط با هشتگ #لبخندمهربانی و تگ کردن صفحه نت برگ (به آدرس mynetbarg@) قرار دهید. دایرکت ها به دلیل مشکلات اینستاگرام بررسی نخواهند شد. برای دیده شدن عکس ها، حتما باید صفحه اینستاگرام شرکت کنندگان عمومی باشد؛ لطفا برای شرکت در این مسابقه از یک صفحه عمومی استفاده کنید و یا صفحه خود را موقتا و تا آخر برگزاری کمپین در حالت عمومی قرار دهید.

لطفا برای آگاهی کامل از قوانین و مقررات، کامنت‌های زیر پست را نیز به طور کامل مطالعه بفرمایید👇

این مسابقه فقط در #اینستاگرم نت برگ برگزار می‌گردد.
mynetbargقوانین و مقررات کمپین:

 1. عکس های شرکت داده شده، باید مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند.
 2. در هنگام عکاسی، حریم شخصی افراد و حقوق شهروندی دیگران را رعایت فرمایید و هرگونه نقض حریم شخصی و حقوق معنوی در عکس های ارسالی، برعهدۀ ارسال کننده است.
 3. مسئولیت تبعات مربوط به مالکیت معنوی و حقوق قانونی عکس های شرکت داده شده، بر عهدۀ شرکت کنندگان است.
 4. هدف ما ترویج فرهنگ خانواده و مهربانی است، به همین منظور تبلیغات به هر شکلی مجاز است.
 5. نت برگ حق دارد که از عکس های مسابقه در رسانه های خود استفاده کند.
 6. هرگونه توهین و بی احترامی در بخش نظرات، منجر به پاک شدن نظرات شخص توهین کننده می شود.
 7. استفاده از هرگونه ویرایش در عکس ها مجاز است.
 8. پست های خود را فقط با هشتگ #لبخندمهربانی و تگ کردن صفحه نت برگ (به آدرس mynetbarg@) قرار دهید. دایرکت ها به دلیل مشکلات اینستاگرام بررسی نخواهند شد. برای دیده شدن عکس ها، حتما باید صفحه اینستاگرام شرکت کنندگان عمومی باشد؛ لطفا برای شرکت در این مسابقه از یک صفحه عمومی استفاده کنید و یا صفحه خود را موقتا و تا آخر برگزاری کمپین در حالت عمومی قرار دهید.
 9. بدیهی است که نت برگ حق تغییر قوانین در شرایط اضطراری را برای خود محفوظ می داند.

مسابقه نت برگ

41- مسابقاتی با جایزه‎های جالب راه اندازی کنید. زمانی که میزبان یک مسابقه در اینستاگرام هستید، مطمئن شوید که جایزه‎ی شما انگیزه‎ی لازم برای ورود مشتریان به این مسابقه و همچنین به اشتراک گذاری آن با دوستانشان را ایجاد می‎کند. جایزه‎ی درستی که مرتبط با بازار شما باشد، به راحتی مسابقه‎ی شما را مانند ویروس بین مردم پخش می کند.

از موبایل بهره ببرید

42- پست‎های خود را به صورت جغرافیایی تگ گذاری کنید. با استفاده از Photo Map مصرف کنندگان محلی خود را برای تگ کردن محل تصاویر، مورد هدف قرار دهید.

43- محیط مجازی را واقعی کنید. از کد‎های QR برای افزایش ترافیک درون فروشگاهی در اینستاگرام استفاده کنید. دنبال کنندگان خود را با تخفیف‎های گروهی و کدهای تخفیف وسوسه کنید.

44- رخداد‎های مجازی را به روز کنید. آیا میزبان یک رخداد زنده هستید؟  از یک هشتک، برای به اشتراک گذاری تصاویر آن رویداد استفاده کنند.

45- محیط مجازی را به سمت دنیای واقعی جهت دهید. میزبان یک گردهم آیی اینستاگرامی باشید تا با مشتاقان محلی و مشتریان بالقوه تان، در زندگی واقعی درگیر شوید.

مهمترین رکن مدیریت بازرایابی بازگشت سرمایه است.

46- به طور دایم و منظم پست دهید. بدون توجه به تعداد تعقیب کنندگانی که دارید، به صورت منظم و دایم پست دهید. این امر باعث می‎شود برند شما توسط بازدیدکنندگان شما به صورت منظمی دیده شود. با این کار احتمال این که آن‎ها به مشتریان همیشگی و منظم  شما تبدیل  شوند نیز بیش تر می شود. هر وقفه در شبکه های اجتماعی مثل یک سکته مغزی تلقی می گردد. هیچ وقت بعد از یک سکته به این راحتی ها به حال اول بر نمی گردید.
47- فواصل زمانی ارسال پست را تعیین کنید. بسته به نیاز شما، ممکن است لازم باشد که روزی و یا گاهی هفته ای  2-3 بار پست بگذارید. بر اکانت خود برای تعیین فواصل زمانی ارسال پست، نظارت داشته باشید.
48- بهترین زمان برای پست گذاشتن بر روی اینستاگرام را پیدا کنید. از ابزارهای تحلیلی برای بررسی اینکه که چه زمانی تصاویر شما لایک می شوند  و یا برای آن‎ها نظری ارسال می‎شود، استفاده کنید. سعی کنید متوجه شوید که چه زمانی از هشتگ‎های شما استفاده می‎شود. سپس محتوای جدید خود را در این زمان‎ها که بهترین زمان ها به شمار می‎روند، پست کنید.
49- بر نتایجی که در اینستاگرام کسب می‎کنید، نظارت داشته باشید. تعداد پست هشتگ ها، تعداد لایک‎ها و نظرات خود را دنبال کنید.
50- به طور مداوم پیشرفت کنید. براساس نتایجی که از محتوای خود به دست می‎آورید، پست‎های ویدیویی و تصویری خود را بهتر کنید. اگر یک نوع تصویر خاص درگیری زیادی ایجاد می‎کند، از این نوع تصاویر در پست‎هایتان بیشتر استفاده کنید. اگر استفاده از هشتگ‎های عمومی باعث می‎شود پست‎های شما مورد تعامل با افراد زیادی قرار بگیرد، به جستجو ادامه دهید و از هشتگ‎های عمومی استفاده کنید.
51- با ترندهای برتر در اینستاگرام همراه شوید. اینستاگرام به طور داعم در حال توسعه و ایجاد راه‎های نوآورانه‎‏ی جدید برای درگیر کردن افراد با این اپلیکیشن است. به یادگیری ادامه دهید تا از بهترین روش ها برای برقراری ارتباط با مشتریانتان، آگاهی داشته باشید.

همینجا به این مبحث خاتمه میدهم.
توصیه های زیادی برای اینکه بهتر بتوانید نحوه‎ی استفاده از اینستاگرام را درک کنید و افراد را با بازار فروش خود مرتبط کنید برایتان بیان کردم. آن‎ها را به کار بگیرید. اینستاگرام یعنی خلاقیت، تحریک اعصاب بینایی و ایجاد احساس بهتر در کاربر و مشتری.

منابع :HubSpot Blog, Ultimate Guide For Instagram (HubSpot), HootSuite Blog, Instagram Blog, Buffer Blog,  و گشت گذار های روزمره من در صفحات برند های بزرگ دنیا

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

2 پاسخ

 1. سلام
  مطلب خوبی بود اما به نظرم “بازاریابی کپسولی اینستاگرام قسمت دوم” فوق العاده جالب بود!
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری