webbranding

فاکتور های مهم تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل

اگر در دنیای تبلیغات کلیکی تازه وارد هستید در ابتدا بهتر است شما را با کمپین های PPC که تمام آینده تبلیغات دیجیتال دنیا را تشکیل می دهند کمی بیشتر آشنا کنم و اگر نه کمی از مطلب را رد کنید:

کلمه PPC، مخفف Pay Per Click است، PPC بهترین، ساده ترین و موثرترین روش برای آگهی دهندگان و تبلیغ کنندگان اینترنتی، جهت بدست آوردن بهترین موقعیت بر روی موتورهای جستجو می باشد. تبلیغات PPC همان تبلیغات کلیکی یا CPC است و امروز بحث ما فقط در مورد تبلیغات در گوگل است. وقتی اشخاص بر روی یک متن یا تصویر تبلیغاتی شما کلیک می کنند، مبلغی از حساب شما کسر می شود، تبلیغات کلیکی PPC عملاً می تواند در گرفتن ترافیک هدفمند بسیار فوق العاده عمل نماید. البته اجرای یک کمپین PPC کار آسانی نیست، این کار نیاز به صرف زمان زیادی داشته و امروزه آن را به “متخصصین مدیریت اکانت های تبلیغاتی” می سپارند.
گوگل با در اختیار داشتن 47% از بازار تبلیغات دیجیتال بزرگترین سامانه تبلیغات کلیکی دنیا به حساب می آید و یک اشتباه بزرگ در تبلیغات دیجیتال ورود به این نوع تبلیغات کلیکی بدون دانش و آگاهی لازم است. امروز چند فاکتور بزرگ در تبلیغات کلیکی گوگل را با هم بررسی می کنیم. ( مقالات ما در مورد تبلیغات دیجیتال را از دست ندهید.)

اهداف تبلیغاتی شما در گوگل

در ابتدا باید هدف خود را از ایجاد چنین تبلیغی مشخص کنید، باید به کلمات کلیدی، محتوای آگهی و اهداف خود، هدف گیری برای برندینگ تفاوت بسیار زیادی با تبلیغات جهت فروش یک محصول دارد. پس هدف خود را صریح و واضح و دقیق بر روی کاغذ بنویسید. این اصلا کاغذ بازی نیست.

بودجه تبلیغات در گوگل

فاکتور بعدی مربوط به بودجه شما است، شما باید بودجه خود را با توجه به تبلیغات ماهانه و روزانه تقسیم بندی کنید، اگر بودجه شما کم باشد کلیک زیادی نمی گیرید. اگر چنین است سعی کنید فقط روی کمپین خود تمرکز کنید و سراغ دیگر موارد تبلیغاتی هزینه بر نروید. به تجربه عرض می کنم: کمترین زمان جمع بندی و نتیجه گیری تبلیغات در گوگل ۳ ماه است و من همیشه می گویم

  1. ماه اول تبلیغات، هزینه است
  2. ماه دوم، کاهش هزینه
  3. ماه سوم، بازگشت سرمایه

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

زمانی که به یک برنامه ریزی روشن رسیدید و 3 فاکتور هدف، بودجه و ارتباط را در نظر گرفتید، می توانید شروع به تحقیق در مورد کلمات کلیدی مناسب نمائید، برای ایجاد کلمات کلیدی مناسب ابزار های زیادی هم رایگان و هم غیر رایگان وجود دارد.
سعی کنید در انتخاب کلمات کلیدی کمی هوشمندانه رفتار کنید، با دقت کلمات کلیدی مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. سعی نکنید با یک و یا دو واژه در کلمات کلیدی رقابت ایجاد نمایید، همانطور که می دانید همیشه رقابت بین یک یا دو کلمه کلیدی که همه آن را می شناسند بسیار تنگاتنگ است، در اینصورت باید هزینه زیادی را برای دریافت هر کلیک در این کلمات انجام دهید.

اما راهی دیگر نیز هست، شما می توانید روی عباراتی تمرکز کنید که که دارای بیش از 3 کلمه کلیدی باشند، این تعداد کلمات کلیدی، ممکن است شما را در جایگاهی مناسب از نظر رتبه بندی برساند.

مثلا فرض کنید شما می خواهید با استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل یا گوگل ادز یک مجموعه کالا به نام “دوچرخه” ایجاد کنید، حال برای اینکه این مجموعه در موتورهای جستجو نتیجه بگیرد، باید به دنبال کلمات کلیدی مناسب باشید، برای انتخاب کلمات کلیدی می توانید از کلماتی همچون”

  • “دوچرخه جاده”
  • “دوچرخه کوهستان”
  • “دوچرخه جاده ای ارزان قیمت”
  • “دوچرخه های حرفه ای کوهستان”

استفاده نمائید. اگر بودجه کمی دارید هدف گیری کلمات بلند تر برای شما بهتر است. برای پیدا کردن کمات کلیدی می توانید از سرویس keyword planner خود گوگل و یا پیشنهاد کلمات مشابه جستجو شده صفحه نتایج گوگل استفاده کنید.

حالا که نحوه ایجاد کلمات کلیدی را فهمیدید، زمان آن است که ساختار تبلیغات گوگل خود را بهبود بخشید و پس از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی، گروه بندی های تبلیغات خود را مشخص کنید مانند لوازم خانگی و … پس از انجام تمامی این کار ها منتظر مشاهده اولین کلیک تبلیغاتی باشید.
برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی شما نیاز به سازماندهی اطلاعات خود دارید. این سازماندهی باید همانند پوشه بندی فایل های شما در کامپیوتر شخصیتان باشد. در ضمن فراموشتان نشود که بودجه و هدف نقش اساسی را در این سازماندهی بازی می کند.
در پائین من تصویری را قرار داده ام، که نحوه سازماندهی یک کمپین را به نمایش می گذارد:

ساختار استاندارد تبلیغات در گوگل
ساختار استاندارد تبلیغات در گوگل

همانطور که ملاحظه می نمائید، حساب شما در راس کار قرار دارد و پس از آن کمپین های تبلیغات ایجاد شده است که هر کمپین تبلیغاتی شامل گروه های مختلف و کلمات کلیدی متعددی می باشد.

تبلیغات و گروه های تبلیغاتی در گوگل

برای ایجاد یک گروه تبلیغاتی دو اصل را با در نظر بگیرید: ارتباط و عمل

این دو اصل اثرات کمپین های تبلیغاتی شما را افزایش می دهد.
گروه تبلیغاتی شما باید دارای کلمات کلیدی مرتبط به یکدیگر و متون تبلیغاتی مربوط به خود باشد، تبلیغ یا تبلیغات شما باید به یک صفحه مربوط به تبلیغ مورد نظر لینک شود یا به عبارتی هر کدام از تبلیغات باید دارای صفحه و آدرسی منحصر به فرد باشند. اینکه همه کلمات کلیدی را به صفحه اصلی وصل کنید نهایت اشتباه است.

همچنین توجه به عنوان URL در این بخش بسیار مهم است، سعی کنید عنوان هر صفحه، مربوط به کالای مورد نظر باشد.

اجرای کمپین تبلیغاتی گوگل

در مرحله اول توصیه می کنم با استفاده از ابزار های سنجش سلامتی وب سایت ها مطمئن شوید که هیچ مشکلی در اجرای کمپین نیست و وب سایت شما در نهایت سلامت به سر می برد ( مثلا tools.pingdom.com)، همچنین در روز های اول راه اندازی کمپین تبلیغاتی به دقت آن را تجزیه و تحلیل کنید تا همه اجزا به درستی کار کنند، برای این تجزیه و تحلیل شما نیاز به اجرای مطالب و دستور العمل های این صفحه دارید، پس از اینکه از درست کار کردن کمپین های تبلیغاتی خود مطمئن شدید، در آینده می توانید سرعت رشد خود را افزایش دهید.

می توانید فهرست کلمات کلیدی خود را گسترش دهید، گروه های آگهی خود را افزایش داده و به مرور می توانید به وسعت کمپین تبلیغاتی خود بیفزایید. با این کار و با افزایش بازدید و افزایش درآمد خود می توانید با افزایش سود دهی بودجه تبلیغاتی خود را نیز افزایش دهید.

ابزارهای جدید و تکنولوژی های جدید همواره در دسترس هستند، فقط یادتان باشد که این کار را هوشمندانه انجام دهید. همیشه سعی کنید کمپین های تبلیغاتی PPC خود را آزمایش کرده و همچنین تبلیغات خود را با یکدیگر مقایسه کنید و ببینید که کدام یک بیشترین بازدید و کلیک را داشته است.
در صورت امکان از متخصصین این امر مشاوره بگیرید و در واقع نحوه درست انجام این کار را یاد بگیرید، تبلیغات کلیکی برای ترافیک سایت شما بسیار حائز اهمیت می باشند، اما اگر در ابتدای کار شما بخواهید به تنهایی این کار را انجام دهید و از مشورت و مشاوره استفاده نکنید، ممکن است این کار برای شما به یک غول پول خوار تبدیل شود.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری