webbranding

ارزش برند تویوتا

TOYOTA-logo

تویوتا | ارزش برند: ۵۳,۴۰۴ میلیون دلار | رشد سالانه: +۶٪

تویوتا شرکتی چند ملیتی در ژاپن و بزرگترین تولید کننده خودرو در دنیا است که امروزه سهام آن در بازار بورس نیویورک، بورس لندن و توکیو معامله می شود. اتومبیل های تویوتا در سراسر جهان طرفدار و فروش دارد. تویوتا به دنبال توسعه خودروهای اقتصادی و کم مصرف است تا بتوانیم به جوامعی با کربن کمتر تبدیل شویم.

تاریخچه تویوتا

در سال ۱۹۲۶ میلادی، شرکت صنایع تویوتا یک شرکت نساجی بود و کارخانه ریسندگی داشت که یک ماشین ریسندگی ابداعی نیز در آن کار می کرد. اما در ۱۹۳۳ دپارتمان کوچکی در همان کارخانه ریسندگی راه افتاد که خودروهایی مناسب ژاپن تولید می کرد.

در سال ۱۹۳۵ اولین کارخانه خودروسازی تویوتا، آغاز به کار کرد و در بین دو جنگ جهانی کاربری تویوتا به خودروسازی تغییر کرد. در سال ۱۹۷۷ مرکز فنی تویوتا در آمریکا افتتاح شد و در سال ۱۹۸۴ همکاری تویوتا با جنرال موتورز کلید خورد.

امروزه تویوتا بزرگترین تولید کننده خودرو در جهان است که از وسایل نقیله کوچک تا کامیون را تولید می کند. همچنین در خدمات مخابراتی، خانه های پیش ساخته و قایق های تفریحی هم فعالیت هایی دارد.

دارایی های برند تویوتا

کل درآمد تویوتا در سال ۲۰۱۸ عبارت از ۲۷۱/۹۷ میلیارد دلار بوده است. تویوتا ۱۲ کارخانه تولیدی در ژاپن دارد و در ۱۷۰ کشور و منطقه، بازار دارد. تویوتا در زمینه تحقیق و توسعه هم سرمایه گذاری می کند و امروزه خودروهای هیبریدی و خودران را تولید می کند. در سال ۲۰۱۸ نیز ۵۰۰ میلیون دلار روی خوردوهای خودران در اوبر هزینه کرد. همچنی تویوتا در حوزه رباتیک نیز تولیداتی دارد.

ارزش های برند تویوتا

فرهنگ ژاپنی تویوتا اصول جالبی دارد که از نخستین بنیانگذاران آن تا مدیران فعلی آن در حال تکمیل است. پدر کیشیرو تویودا (موسس خط تولید خودروی تویوتا) معتقد بود، هیچ فرایندی را نمی‌توان کامل نامید و همیشه جایی برای بهبود وجود دارد و همین اندیشه بهبود بود، که فرایند کایزن یا بهبود مستمر را در تویوتا نهادینه کرد. بنیان سیستم تولید تویوتا، فلسفه حذف کامل اتلاف‌هاست! کیشیرو معتقد بود، شرایط ایدئال برای تولید وقتی است، که ماشین آلات و افراد با هم کار کنند، تا بدون هیچ‌گونه اتلافی ارزش افزوده ایجاد شود.

قدرت برند

هر یک از شاخص های برند نمایانگر یکی از پتانسیل های رشد آن است. ارزیابی قدرت برند، بزرگترین فرصت ها و ریسک های برند در فضای کسب و کار شما را آشکار می کند.

آشنایی با معیارها و شاخص های ارزش گذاری برند

در زیر ۳ شاخص برتر و تاثیرگذار این برند را به رنگ قرمز مشاهده می کنید:

شاخص های درونی برند

نقاط قوت درونی برند

شاخص های بیرونی برند

ابعاد خارجی برند تویوتا

نمودار رشد سالانه ارزش برند تویوتا

منابع:
ویکی پدیای فارسی
اینتربرند

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری