webbranding

مفاهیم صفحه لندینگ و تست A/B

صفحه فرود

مثل هر حرفه و تجارت دیگر، بازاریابی اینترنتی نیز اصطلاحات و مفاهیم خاص خود را دارد. خیلی از ما با این مفاهیم کار کرده و آشنا هستیم اما ممکن وقتی می‌خواهیم این اصطلاحات را به فارسی برگردانیم، با توجه به ذهنیت‌ها، از معادل‌های گوناگونی استفاده کنیم. ما نیز از مسئله دور نیستیم. در این چند روز که بر روی بعضی مقاله‌های تستA/B و لندینگ پیج کار می‌کردیم برای بعضی از این اصطلاحات به دردسر افتادیم. تصمیم گرفتم این اصطلاحات را برای شما به زبان ساده و جداگانه تشریح کنم و در آینده از آن به عنوان منبع استفاده نماییم. سعی کردم این مطلب را هم آموزشی و هم به عنوان یک مرجع برای شما تهیه نمایم.

Landing page یا صفحه فرود:

به بیان ساده، به هر صفحه وبی که یک بازدیده کننده بتواند در آن فرود بیاید یا وارد شود، یک صفحه فرود یا صفحه لندینگ می‌گوییم (مثل صفحه اصلی وب‌سایت یا هر صفحه‌ای از یک وب‌سایت). با این حال زمانی که بحث بازاریابی اینترنتی و یا تبلیغات اینترنتی در مورد صفحه لندینگ صحبت می‌کنیم منظور ما یک صفحه وب است که یه طور مجزا از وب‌سایت اصلی عمل می‌کند و هدف از کاربرد آن، تمرکز بروی یک موضوع خاص برای راهنمایی کاربران وب‌سایت است. یعنی اینکه صفحه لندینگ شما هیچ منو و راهبری که به وب‌سایت اصلی متصل شود ندارد. علت این کار محدود کردن انتخابهای در دسترس بازدیدکنندگان و هدایت به سمت اهداف مورد نظر ما می‌باشد.
صفحات لندینگ فواید زیادی داشته و بخشی مرکزی از فرآیندهای بازاریابی اینترنتی شما محسوب می‌شود. این صفحات می‌توانند باعث منسجم شدن کمپین‌های بازاریابی اینترنتی شما شده، رتبه شما را بالا برده و در نهایت موجب افزایش سودآوری تجارت الکترونیک شما می‌گردد. در زیر یکی از نمونه های بسیار ساده از صفحات دانلود خودمان را در زیر ببینید :

صفحه فرود دانلود خوشنامی
صفحه فرود دانلود خوشنامی

چرا باید از صفحه لندینگ استفاده کنیم؟

هفت دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد چرا استفاده کردن از صفحات لندینگ برای کمپین‌های تبلیغاتی شما مفید هستند:

 1. افزایش عمومی کسب مشتری
 2. انتقال پیام متمرکز و هدفمند
 3. اندازه گیری ساده‌تر کمپین
 4. فرصت برای تبلیغ سایر برندهایتان
 5. عدم وابستگی به طراحان وب‌سایت و تغییر در کدها
 6. تغییر و تست کردن بدون نیاز به سیاست گذاری
 7. اعتبار بیشتر برای کمپین

چی، کی، کجا و چرا؟

در زمان طراحی صفحه لندینگ باید سوالات زیر را از خود بپرسید، اینها مهمترین سئوالتی است که در زمان طراحی باید مد نظر قرار بگیرند :

 • مخاطب شما کیست؟ برای چه کسی طراحی را انجام می‌دهید؟
 • می‌خواهید صفحه لندینگ شما چکاری انجام دهد؟
 • آنها از کجا می‌آیند؟ (بنر، ایمیل، Adword ها، دیگر تبلیغات)
 • چرا باید به شما اهمیت دهند؟

و صد البته پاسخ ها از خود سئوال مهمترند.

A/B Testing (تست A/B)

آزمایش A/B ،اساس موفقیت صفحه لندینگ محسوب می‌شود. در این نوع آزمایش دو (یا تعداد بیشتری) صفحه مشابه را در کنار یکدیگر قرار داده و بررسی می‌کنیم کدام‌یک از آنها عملکرد بهتری ارائه می‌دهند. بعد از طراحی صفحات لندینگ و اجرای آنها روی وب‌سایت، ترافیک هر صفحه را با توجه به مشخصات آن بررسی می‌کنیم تا بهترین صفحه‌ای که می‌تواند برای ما بالاترین بازخورد را به همراه داشته باشد پیدا کنیم. برای مثال صفحاتی مشابه با 4 شعار تبلیغاتی در کنار هم قرار داده می‌شوند و ترافیک هر کدام و تعداد کلیک‌ها هر کدام به همراه نرخ تبدیل بازدید کننده به ثبت نام تعیین می شود و ادامه می دهیم.
در این نوع آزمایش ترافیک ورودی به وب‌سایت باید بین تعداد صفحات در حال بررسی تقسیم شود. اگر کار خود را تازه شروع کرده‌اید، ترافیک را به میزان برابر در بین صفحات مشابه تقسیم کنید. اما اگر مدتی است که کمپین خود را شروع کرده‌اید بهتر است 90 درصد ترافیک را در صفحه موفق قبلی نگه داشته و تنها 10 درصد ترافیک را برای بررسی مدل جدید بکار ببرید. این کار باعث کاهش خطر از دست دادن مشتریان می‌شود. این فوت کوزه گری بود.

تست A/B
تست A/B

Champion & Challenger Landing Pages (صفحات لندینگ برتر و رقیب)

این دو عبارت حاصل استفاده از تست A/B است. وقتی با 2 یا 3 صفحه کار می‌کنید، صفحه اولی صفحه برتر نام دارد زیرا بهترین عملکرد را دارد.
همیشه اولین صفحه که کار خود را با آن شروع می‌کنید صفحه برتر نام دارد. صفحه‌های بعدی که صفحه برتر را به چالش می‌کشد، صفحه رقیب نام دارند. شما تنها یک صفحه برتر دارید اما می‌توانید چندین صفحه رقیب داشته باشید. حین یا بعد از انجام آزمون ممکن است یکی از صفحات رقیب عملکرد بهتری نسبت بقیه صفحات رقیب و حتی نسبت به صفحه برتر نیز عملکرد بهتری داشته باشد. پس از بررسی این صفحه باید به عنوان صفحه برتر جدید انتخاب شود. معمولا با انتخاب صفحه برتر جدید تست اتمام پیدا می‌کند. به همین روش می‌توانید صفحات رقیب جدیدتری بسازید تا بتوانید عملکرد صفحه لندینگ خود را افزایش دهید.

Bounce Rate (آمار پرش)

پرش مسئله بسیار بدی است. آمار پرش در واقع درصد بازدید کنندگانی است که بعد از دیدن صفحه شما به آن توجه نکرده و سریعا از آن خارج می‌شوند. این مسئله در لندینگ پیج‌ها بسیار مهم است زیرا تاثیر مستقیم بروی بازدهی نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان دارد. اگر تنها یک صفحه لندینگ داشته باشید اندازه گیری میزان پرش نسبت به وب‌سایت‌های واقعی مشکل است.
به نوعی این آمار شامل افرادی می‌شود که تنها صفحه لندینگ را مشاهده می‌کنند و به صفحات دیگر سر نمی‌زنند. البته این مسئله زیاد مشکل ندارد زیرا شما می‌توانید با قرار دادن خدمات و هدف خود در صفحه لندینگ این افراد را به سمت خود جلب کنید(مثلا قرار دادن نرم افزاری مجانی برای دانلود).
روش‌های زیادی برای اندازه گیری آمار پرش در صفحه لندینگ وجود دارند. در بخش زیر 2 مثال برای اندازه گیری میزان پرش صفحه لندینگ آمده است:

 • مدت زمان ماندن در صفحه: اگر توانایی اندازه گیری زمان ماندن بازدید کنندگان در صفحه را دارید، کسی که بیشتر از 5 ثانیه در صفحه باقی نمی‌ماند، پریده است.
 • عدم خرید: در این مفهوم آمار پرش را می‌توان متضاد آمار کسب مشتری نیز در نظر گرفت. بنابراین پرش عدم کسب مشتری یا تبدیل نشدن بازدید کننده به مشتری محسوب می‌شود.

من خودم ترجیح می‌دهم از روش اول استفاده کنم زیرا دو معیار قابل اندازه گیری را می‌توان بررسی کرد: آمار کسب مشتری و پرش. برای مثال کسی که در روش اول به مدت 2 دقیقه در صفحه مانده است اما به مشتری تبدیل نشده است، جزو آمار پرش محسوب می‌شود، اما حداقل توانسته‌اید کمی توجه او را به خود جلب کنید. آنها سریعا نفهمیده بودند که در جای نامناسب هستند و بعد از مدتی زمان پرش داشته اند.

Bounce-Rate
Bounce-Rate

Call To Action (دستورالعمل ثبت نام)

CTA مخفف “Call To Action” است. یک دستور العمل برای مخاطبان است تا به تحریک ایجاد شده توسط محتوا پاسخ مثبت دهند، معمولا با استفاده از فعل‌های ضروری مانند “اکنون تماس بگیرید“، “اطلاعات بیشتر” و یا “وارد فروشگاه شوید” انجام می‌گیرد.

XXXL Call To Action (دستورالعمل های بسیار بزرگ)

دستورالعمل باید تا حد امکان بزرگ و قابل دیدن باشد. از همه چیز گذشته هدف نهایی ساختن صفحه لندینگ تبدیل کردن بازدید کنندگان به مشتری است و این دستورالعمل به آنها توضیح می‌دهد چطور به مشتری تبدیل شوند. البته بهتر است در طراحی صفحه دقت کرده و انواع CTA با اشکال و اندازه‌های متفاوت را بررسی کنید. همین‌طور باید دقت داشته باشید که آیا دستورالعمل شما به خوبی طراحی شده و شفافیت لازم برای هدایت کردن بازدیدکنندگان دارد یا خیر. خود این دگمه را هم ما A/B تست می کنیم.

Viewable Screen Area (منطقه تصویر قابل دید)

محدوده قابل رویت یک اصلاح کلی است. مثلا : همیشه می گویی یک دگمه CTA را در محدوده ای قابل دیدن بگذارید.

نمونه هایی از CTA در بخش پایین آمده است:

 • مرا در اینستاگرام دنبال کنید: وقتی کسی در اینستاگرام شما را دنبال می‌کند در تماس با سایر پیام‌های برند و بازاریابی‌های متفاوت شما قرار می‌گیرد که می‌تواند او را وسوسه کند تا در آینده از شما خرید کند.
 • جایزه بگیرید یا دانلود رایگان: لینکی که برای دانلود بروشورهای مجانی
 • بوکمارک کردن صفحه: روشی کلاسیک که احتمال موفقیت آن زیاد بالا نیست زیرا در واقعیت افراد معمولا بوک‌مارک‌های خود را چک نمی‌کنند. البته این کار به افراد کمک می‌کند اگر در زمان‌های بسیار دور بخواهند با شما تماس بگیرند، به راحتی شما را پیدا کنند، مخصوصا در صفحات لندینگ تک منظوره ای که تنها از طریق تبلیغات باز می‌شوند و ممکن است دسترسی به آنها مشکل باشد. و بسیاری موارد دیگر

Designing for Conversion (طراحی مناسب برای کسب مشتری)

طراحان باهوش مشتریان خود را می‌شناسند. طراحی مبتنی بر علاقه کاربر از اصول شناخت مخاطب است و باید در زمان طراحی مخاطب خود را در مرکز توجه قرار دهید.
طراحی با هدف کسب مشتری یکی از مراحل توجه کردن به مشتری است و صفحه لندینگ باید طوری طراحی شود که نیازهای مشتری را تنها هدف تجارت شما نشان دهد. توجه داشتن به این مسئله واقعا حائز اهمیت است. سعی کنید با شناخت مشتریان خود، آنها را کم‌کم هدایت کنید تا به سمت هدف شما جلب شوند.
برای این کار می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 •  توجه مشتریان را بر محدوده خدمات خود جلب کنید. از رنگ و کنتراست برای جلوه دادن این محدوده استفاده کنید.
 • از نشانه‌های تصویری برای هدایت توجه مشتری به منطقه خدمات رسانی استفاده کنید.
 • اگر در صفحه لندینگ از تصویر افراد استفاده می‌کنید، سعی کنید عکس‌هایی از افراد را بگذارید که در حال استفاده کردن از خدمات شما هستند.
 • از شکل Z یا مثلث برای هدایت چشمی مشتریان به سمت هدف کسب مشتری استفاده کنید. ( در آینده در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد.)

Evergreen Landing Page Campaigns (کمپین‌های صفحه لندینگ همیشه سبز)

از نام کمپین همیشه سبز پیداست که چه مسایلی را شامل می‌شود. این کمپین‌ها در تمام سال سر زنده و فعال هستند و بدین وسیله افراد را به خود جلب می‌کنند. پس اگر این کمپین‌ها عملکرد مناسبی دارند بهتر است، شرایط آنها را تغییر ندهید حتی اگر خودتان این کمپین‌ها را طراحی نکرده و تنها با آنها در ارتباط هستید. شما می‌توانید بوسیله سئو و دیگر ابزار، روی صفحه لندینگ همیشه سبز خودتان ترافیک را جاری کنید. لازم نیست حتما با استفاده از هدف تجارت و خدمات رسانی برای خود مشتری بسازید.
اگر تصمیم دارید کمپین خود را در آینده دوباره فعال کنید، داشتن صفحه‌ای فعال که گوگل در سال گذشته از وجود آن و فعالیتش با خبر بوده است می‌تواند به نفع شما باشد. اگر در طراحی کمپین حساسیت زیادی به کار برده‌اید، می‌توانید با اضافه کردن کمی تغییرات صفحه خود را عامه پسند‌تر کرده تا بتوانید فعالیت آن را افزایش دهید.

Focus on a Single Purpose (تمرکز بر یک هدف)

صفحه لندینگ باید تنها یک ایده بازاریابی را به بازدیدکنندگان نشان دهد. بازدیدکننده باید بفهمد شما چه چیزی را ارائه می‌دهید و تصمیم بگیرد که می‌خواهد ادامه داده و مشتری شما شود یا بیرون برود. امروز دیگر بازدیدکنندگان افراد صبور و با دقتی نیستند. برای اینکه به آنها کمک کنید باید طراحی‌ها و تبلیغات آنها را در مسیر درست هدایت کند.
بعضی از روش‌های ساده برای بهبود تمرکز دادن صفحه لندینگ در بخش زیر آمده است:

 •  سرتیتر و عنوان واضح و دقیقی داشته باشید که خدمات شما را در حداقل کلمات توضیح ‌دهد مانند تیتر روزنامه‌ها.
 • طراحی با هدف کسب مشتری را در نظر داشته باشید.
 • لینک‌ها اضافی را حذف کنید تا کاربر در زمان عمل کردن هیچ انتخاب دیگری نداشته باشد.
 • تا می‌توانید متن‌های صفحه را کاهش دهید.
 • از لیستی برای نشان دادن دقیق خصوصیات استفاده کنید.

Giveaway (جایزه و هدایا)

باید جوایز و هدایایی را در نظر بگیرید که بعد از وارد کردن اطلاعات بازدید کننده و تبدیل شدن به مشتری شما در صفحه لندینگ قابل دریافت است. می‌توانید از موارد زیر به عنوان جایزه استفاده کنید:

هدیه

 

 • کتاب الکترونیکی
 • وبینارهای روزانه
 • عضویت در خبرنامه
 • کوپن تخفیف
 • شرکت در رای گیری
 • نمونه مجانی خدمات
 • هدیه واقعی

Impatient Visitors (بازدیدکنندگان عجول)

قانون 5 ثانیه برای بررسی کردن میزان تمرکز و سادگی صفحه لندینگ شما طراحی شده است. فرض بر این است که بازدیدکنندگان اینترنتی افرادی عجول و سر به هوا هستند که تنها 3 تا 8 ثانیه در صفحه شما مانده و بعد تصمیم خود را در مورد شما می‌گیرند. برای تست کردن می‌توانید یک بازدیدکننده عجول واقعی را بکار گرفته و به مدت 5 ثانیه صفحه خود را به آنها نشان دهید سپس صفحه را پنهان کرده و نظر او را بپرسید(ببینید هدف صفحه لندینگ شما را درک کرده است یا خیر). اگر جواب آنها درست نبود یک جای کار شما ایراد دارد.

Jargon (زبان خاص)

با توجه به زمان کمی که برای جلب نظر بازدیدکنندگان دارید نباید از کلمات پیچیده و مخصوص صنف خود استفاده کنید. اگر کسی معنای کلمات شما را نمی‌داند یا زبان صفحه لندینگ شما برای او بیش از حد پیچیده است، به احتمال زیاد صفحه شما را ترک می‌کند. تمام افراد مسیرهای متفاوتی را در زندگی طی می‌کنند که منجر به دوستان متفاوت، نقش‌ها و مسئولیت‌های حرفه‌ای متفاوت می‌شود و به همین دلیل اطلاعات تخصصی افراد با هم متفاوت است من هیچ وقت انتظار ندارم کسی مفهوم سختی آب را حتما متوجه شود و یا اینکه اصطلاحی تخصصی در مورد صنعت چوب را.
در بخش زیر چندین مثال از عبارات و کلماتی آمده است که اگرچه من با آنها آشنا هستم اما به احتمال زیاد اکثر افراد با آنها آشنایی ندارند. احتمالا چنین مسئله‌ای برای شما نیز صدق می‌کند.

 • USP
 • ROFLMAO
 • MVT
 • تست چند متغیری
 • E PROM
 • Establishments

Click Through Rate ( آمار کلیک های میانی)

کلیک میانی، کلیک‌هایی است که بر روی کلید دستورالعمل ثبت نام زده نمی‌شوند. برای مثال فرد روی کلیدهای تبلیغات و صفحه‌های متفاوت کلیک می‌کند اما روی CTA ای که شما می‌خواهیدکلیک نمی‌کند. این همان آمار کلیک‌های میانی است. آمار کلیک‌های میانی مقدار کارهایی است که یک بازدید کننده قبل از تبدیل شدن به مشتری در صفحه لندینگ انجام می‌دهد. در بعضی از صفحات لندینگ کسب مشتری و آمار کلیک‌های میانی یکسان هستند، مثلا پر کردن فرم اطلاعات کاربر. هدف صفحه لندینگ کسب مشتری است. در بعضی از صفحات دیگر می‌توان بروی محصولات تبلیغی در صفحه لندینگ شما کلیک کرد تا در مورد محصولات اطلاعات بیشتری پیدا کرد. در این صفحات کسب مشتری زمانی است که بازدیدکننده از وب‌سایت شما خرید می‌کند.

Lead Generation (تولید سرنخ)

در ابتدا باید توضیح داد که سرنخ‌ها، مشتریان احتمالی و افرادی هستند که به وب‌سایت شما وارد شده و نسبت به خدمات و محصولات شما علاقه‌مند هستند. تولید سرنخ همان فرآیند کسب مشتری از طریق پر کردن فرم در صفحه لندینگ است. بازاریابی اینترنتی یکی از مهم‌ترین روش‌های تولید و کسب سرنخ است. معمولا بازاریابان از محرک‌های خاص (مانند جوایز) استفاده می‌کنند تا مشتریان بالقوه خود را وسوسه کنند که از خدمات آنها استفاده کنند (در واقع بازدیدکننگان را به سرنخ تبدیل کنند.). اگر فرم بیش از اندازه کوتاه یا بزرگ باشد بر تعداد افرادی که به مشتری تبدیل می‌شوند، تأثیر می‌گذارد. فرم‌های با اندازه مناسب معمولا بیشتر پر می‌شوند. ولی من Lead را Lead  تعریف می کنم.

Multivariate Testing (تست چند متغیری)

MVT یا تست چند متغیری، نوع پیشرفته‌تر تست A/B است. در این نوع آزمایش تعداد زیادی صفحه بر اساس هر نوع ترکیب موجود طراحی شده و این صفحات با هم مقایسه می‌شوند.
برای مثال اگر می‌خواهید عملکرد 3 سرتیتر متفاوت، 3 عکس و 3 نوع رنگ آمیز متفاوت را امتحان کنید، باید 27 صفحه را با هم مقایسه کنید. این نوع تست به میزان قابل توجهی ترافیک نیاز دارد تا از نظر آماری صحت داشته باشد.
مطمئنا تقسیم کردن ترافیک بین این تعداد صفحات مشکلاتی را به همراه دارد و احتمال کاهش موفقیت شما وجود دارد اما این مسئله همیشه باعث کاهش موفقیت نمی‌شود و استفاده کردن از تست A/B یا تست چند متغیری به نوع صفحه و موقعیت کاری شما و حرفه ای گری شما بستگی دارد.

No More Navigation (عدم بکارگیری ساختار پیچیده که فرد در آن گم شود)

طبا اعمال جهت یابی و توانایی حرکت در صفحه لندینگ به بازدیدکننده انتخاب‌های بی شماری می‌دهید و احتمال نادیده گرفته شدن یا کم گرفته شدن پیام اصلی بالا می‌رود و خود این مسئله می‌تواند باعث پرش شود. به یاد داشته باشید که هدف صفحه لندینگ کسب مشتری است. صفحات لندینگ تک منظوره نباید ساختاری شبیه وب‌سایت معمولی شما داشته باشند. آنها باید بر یک هدف تمرکز داشته و به یک منظور ساخته شده باشند. نترسید و منو ها را حذف کنید.

Optimization (بهینه سازی)

بهینه سازی صفحه لندینگ به فرآیندی گفته می‌شود که در آن بوسیله تست کردن و اصلاح صفحات لندینگ ممکن، بهترین ترکیب طراحی، طرح بندی و پیام رسانی از نظر آمار کسب مشتری مشخص می‌شود.

Pop-up Windows (صفحات تبلیغی پاپ آپ)

استفاده از این ترفند واقعا تأثیر بدی بر بازدید کنندگان می‌گذارد. شما باید به بازدیدکنندگان خود احترام بگذارید. البته استفاده کردن از “لایه‌های(Layer)” پاپ آپ ایرادی ندارد – یعنی HTML هایی که بعد از انجام کاری خاص در وسط صفحه ظاهر می‌شوند – اما استفاده کردن از لینک‌هایی برای برگشت به صفحه در زمان‌هایی که بازدید کننده سعی می‌کند از صفحه لندینگ شما خارج شود کار بی ادبانه‌ای است. اگر با بازدیدکنندگان خود مودبانه برخورد کنید احتمال تعهد طولانی آنها و برندی پر معنا برای خود را افزایش داده‌اید.

Quality Score ( امتیاز کیفیت)

امتیاز کیفیت محاسباتی مخفی است که گوگل در زمان تحلیل صفحه لندینگ یا وب‌سایت شما در نظر می‌گیرد تا بسنجد محتویات شما چقدر با تبلیغات انجام شده در کمپین AdWords همخوانی دارد. داشتن محتوایی با کیفیت بالا و مرتبط در صفحه لندینگ که با تبلیغات شما همخوانی دارد باعث می‌شود گوگل هزینه کمتری به ازای هر بار کلیک(CRC = هزینه به ازای هر بار کلیک) تبلیغاتی از شما درخواست کند. مثلا به زبان ساده اگر سیب سبز می‌فروشید نباید در تبلیغات از عکس سیبی با رنگ آبی استفاده کنید!!!

Conversion Rate (آمار کسب مشتری)

کلمه Conversion به معنای تبدیل شدن و تغییر شکل یافتن است. آمار کانورشن(کسب مشتری) در واقع آمار تعداد بازدیدکنندگانی (یا مشتریان احتمالی) است که به خریداران شما تبدیل می‌شوند، یعنی کسانی که محصول یا خدمات شما را خریداری می‌کنند. درصد بازدیدکنندگانی که عملکرد دلخواه شما را در صفحه لندینگ انجام می‌دهند، آمار کسب مشتری نام دارند، اینها همان افرادی هستند که دستورالعمل ثبت نام را دنبال کرده و خدمات یا محصول شما را خریداری می‌کنند. در بعضی از موارد این آمار تنها به انجام کاری خاص محدود می‌شود اما در سایر موقعیت‌ها، زمانی آمار کسب مشتری بالا می‌رود که بازدید کننده، خود را از طریق صفحه لندینگ به وب‌سایت رسانده و کاری دیگر، مثل دانلود کاتالوگ شما را انجام داده باشد.

نرخ تبدیل
نرخ تبدیل

 

Trust (اعتماد)

اعتماد بخشی حیاتی در فرآیند کسب مشتری است. اگر کسی تنها چند ثانیه ارزشمند وقت می‌گذارد تا تصمیم بگیرد که آیا شما ارزش صرفه وقت و احتمالا هزینه را دارید یا خیر، باید به او اطمینان خاطر دهید که شما چنین ارزشی را دارید. بازدیدکنندگان باید به شما اعتماد کنند تا هزینه و وقت خود را برای شما بگذارند. طراحی صفحات لندینگی که باعث حس اعتبار در ذهن افراد می‌شوند باعث افزایش آمار کسب مشتری می‌شوند.

Unique Selling Proposition (پیشنهادات فروش خاص)

USP یا پیشنهادات فروش خاص در واقع یک جمله ساده است که شما را از رقبای خود متمایز می‌کند. USP که خوب طراحی شده باشد انتظارات خاص مشتریان را بازگو کرده و به آنها می‌فهماند که شما آنها را کاملا درک کرده و آماده خدمت رسانی هستید.

Squeeze Page (صفحه فشرده)

صفحه فشرده نوعی صفحه لندینگ تک منظوره است که هیچ نیازی به کارهای پیگیری ندارد. این صفحه خلاصه و مفید طراحی شده است. تنها کارهایی در صفحه لندینگ آمده‌اند که شما می‌خواهید مشتری آنها را انجام دهد. اکثر صفحات پیشتاز نمی‌توانند در این دسته جای بگیرند. برای این کار نباید هیچ لینک خروجی در صفحه وجود داشته و به هیچ چیزی بعد از انجام عملکرد دلخواه نیاز نیست.
هدف از ایجاد صفحات فشرده جمع آوری اطلاعات از بازدیدکنندگان است تا بتوان سطح عمیق‌تری از بازاریابی در آینده داشت. وقتی کسی اسم، ایمیل و شاید جواب سوالات مربوط به نیچ بازار شما را می‌دهد، در موقعیت قوی‌تری برای هدف قرار دادن آنها در آینده قرار می‌گیرد.
امیدوارم این مفاهیم به شما در درک بهتر این فضای وب و ابزار بازاریابی اینترنتی کمک کرده باشد. شاید برای بعضی از اصطلاحات موارد بهتری به ذهن ما نرسیده باشد. اگر شما معادل‌های بهتری دارید آنها را با ما از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان بگذارید و حتما به این مطلب اضافه خواهیم نمود.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

8 پاسخ

 1. Safety Net The Backup Plan (شبکه امنیت یا همان برنامه پشتیبانی).این قسمت به کمی گنگ بود. دستورالعمل شبکه امنیت یک راه دیگر برای ایجاد صفحه‌ای است که به‌توان با آن مشتریان علاقه‌مند اما بی صبر و عجول را به دام انداخت….یعنی چی دستور العمل شبکه امنیت؟

  1. محسن عزیز
   خیلی کلمه سختی بود و معادل نداشت . ترجیح دادم کلا از مطلب حذف کنم. همین Lead هم من معادلی به غیر از سر نخ فروش نمی توانم برایش در نظر بگیرم که اون هم مناسب نیست و کالا شما را تصدیق می کنم.

 2. مثل همیشه خوب و کاربردی. در زمینه بازاریابی انلاین یافتن و درک کلمات مناسب برای مفاهیم کاربردی سخت و پردردسر است. هم برای نویسنده و هم برای خواننده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری