webbranding

Sandbox Effect چیست؟

Sandbox Effect چیست؟

بسیاری از کارشناسان SEO بر این باورند که نوعی فیلتر مجازی یا شاید هم واقعی وجود دارد که سایت های تازه تاسیس باید از آن عبور کنند تا در رتبه بندی گوگل قرار گیرند ، در واقع به نظر می رسد بسیاری از سایت های تازه تاسیس این دوره زمانی را که گاهی اوقات ممکن است 6 ماه طول بکشد را ، باید پشت سر بگذارند ، البته این را هم بدانید که مت کاتز مهندس نرم افزار گوگل ،به طور غیر مستقیم گفته است که این فیلتری مجازی (Sandbox Effect ) برای بعضی از سایت ها وجود دارد ولی دقیقا نوع سایت ها را اعلام نکرده است.

با این حال هنوز گوگل وجودیت Sandbox Effect را صراحتا اعلام نکرده است ولی تاثیر آن به واقع وجود دارد ، به همین دلیل عبارت “تاثیر” بجای جریمه بکار رفته است ، Sandbox Effect شاید مجموعه ای از تاثیرات چندین الگوریتم باشد و هویت مستقلی نداشته باشد .
به هر حال Sandbox Effect را یک مجازات یا Penalty از طرف گوگل خطاب نکنید ، بهتر است آن را یک مصاحبه ای برای استخدام فرض کنید که تا در این مصاحبه قبول نشوید ، حق کار کردن در شرکت را ندارید!

اما ترفندهای برای گذشتن از این فیلتر مجازی وجود دارد که که شما می توانید در صورت امکان هر یک انجام دهید:

  • دریافت لینک از سایت هایی که در گوگل اعتبار زیادی دارند
  • ایجاد محتوای مفید و منحصر به فرد
  • رقابت با سایت های مرتبط با محتوای سایت شما

با انجام این کارها  به احتمال زیاد زمان قرار گرفتن سایت شما در Sandbox Effect از 6 ماه کمتر می شود .

در ضمن این را هم بدانید که انجام تبلیغات در گوگل یا خرید لینک از سایت های دیگر شما را از دست Sandbox Effect نجات نمی دهد پس سعی نکنید که گوگل را فریب دهید.
Sandbox Effect فعلا مختص موتور جستجوی گوگل می باشد ، و هنوز در الگوریتم های یاهو و بینگ و دیگر موتورهای جستجو چنین امکانی دیده نشده است.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری