webbranding

برداشت و تجزیه و تحلیل سئو و موفقیت وب سایت ها در سال 2013

سال 2013 هم آمد؛ در این سال هم دنیای سئو ممکن است دست خوش تغییراتی شود و  اگر شما هم کسب و کار آنلاین دارید و کار خود را با بازاریابی در اینترنت به پیش می برید باید با تغییرات 2013 آشنا باشید ، در سال جدید ، گام هایی وجود دارد که در امر سئو و بازاریابی می تواند کمک بسیار خوبی به شما بکند، در این مقاله سعی کرده ایم 4 گام اساسی ایم مقوله را برای شما تشریح کنیم.

در سال جدید ، محتوای پر بازده بنویسید

محتوای معمولی نه ، محتوای عالی و با کیفیت به عبارتی Great Content
روزهای دریافت لینک با یک مطلب یا محتوای ساده دیگر به سر رسیده است، دیگر به راحتی نمی توان لینک دریافت کرد،بازار داغ است و شدیدا رقابتی …. پس باید محتوای ارزشمند  ایجاد کنید ، تا کاربران از آن لذت ببرند و کاربران مانند ویروس آن را پخش کنند ، بین یکدیگر پچ پچ کنند ، و به شما لینک دهند.
گوگل از شما محتوا می خواهد ولی نه هر محتوایی، یک محتوا باید عالی باشد ، دارای ساختار و اصول نگارشی خوب و کاربر پسند باشد  یکتا یا Unique باشد. محتوایی که اطلاعاتی ارزشمند و مفید به کاربر منتقل کند، محتوایی که چیزی در چنته داشته باشد، بار علمی و عملی داشته باشد ، در این صورت می توانید کاری کنید تا موتورهای جستجو شما را در آغوش بگیرند .
فقط یک جمله :
محتوای عالی تولید کنید ، بقیه این امر با مردم ، آنها محتوای شما را پخش می کنند و یه شما لینک می دهند.

 

پیش بینی سئو در سال 2013
پیش بینی سئو در سال 2013

راه های زیادی برای ایجاد محتوای خوب و عالی وجود دارد، اما قبل از نوشتن یک محتوا ، باید فکر کنید ، و یک چک لیست را در ذهن خود داشته باشید یا آن را یادداشت کنید که دارای سوالات زیر باشد :

  • آیا محتوای تولید شده توسط شما ، با اطلاعات کلی وبسایت مرتبط است؟
  • آیا محتوایی که می خواهید تولید کنید ، کاربران آن را دوست خواهند داشت؟
  • آیا تا به حال این مقاله در گوگل جستجو شده است؟
  • بازدید کنندگان شما چه کسانی می توانند باشند؟ حقوقی هستند یا حقیقی؟ دارای کمپانی هستند یا کاربر معمولی ؟

بر اساس نوع بازدید کنندگان خود تصمیم بگیرید که نگارش محتوا را کوچه بازاری بنویسید یا رسمی؟

در صورت این که به سوالات چک لیست خود پاسخ دادید ، حالا وقت یک نفس عمیق است ، حالا زمانی است که می توانید محتوای عالی و کاربر پسند هم برای ارتقا رتبه وب سایت خود در گوگل و هم برای امر بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود تولید کنید.
فقط این را یادتان باشد که در هر مسئله ای ، نظرات مختلف و مخالفان و موافقات خود را دارد ، پس بنابراین نمی توانید محتوایی تولید کنید که به درد همه ی وب گردان اینترنتی بخورد ، پس حتما – حتما – حتما کاربران و علاقه های آنان را در نظر بگیرید.

انواع محتوا یا Content

اما حالا زمان ایجاد محتوا است ، همانطور که می دانید محتوا فقط نمی تواند یک متن باشد ، بلکه محتوا هم انواع دارد که در قسمت زیر به بعضی از ایده های نوین محتوا اشاره می کنیم:
مقاله طولانی و یا کوتاه ولی صد درصد کاربردی و در صورت نیاز عملیاتی
منتشر کردن ویدئو ( هم می توانید فیلم را زیرنویس کنید ، هم می توانید خود فیلم تولید کنید)
تولید کتاب الکترونیک
اینفوگرافیک
و…

روش های منتشر کردن محتوا

تجارت سئو در سال 2013
تجارت سئو در سال 2013

منتشر کردن محتوا هم برای خود هم انواع گوناگونی دارد ، سعی کنید فقط خود را به منتشر کردن محتوا در سایت خود محدود نکنید و این راهکار های را نیز پیگیری نمایید :

  • پست مهمان
  • شبکه های اجتماعی
  • درج در مجله ها (البته باید خیلی محتوای قدرتمندی داشته باشید)
  • به در و دیوار بچسبانید ( ما برای وب برندینگ استفاده کرده ایم. شاید شما هم دیده باشید. )
  • در صورت امکان ،  عضو انجمن علمی دانشگاه خود شوید و مقالات خود را در اعلانیه دانشگاه منتشر کنید  (جالبه نه!!!)
  • و…

فقط یادتان باشد در صورتی که هدفی برای خود دارید ، محتوا تولید کنید ، و این را هم یادتان باشد که امسال سال محتوا است.
ولی به یک نکته دقت کنید که شما ترجمه و هجم مطالب ترجمه شده نیاز ندارید. چند روز پیشتر در نیازمندی های روزنامه همشهری یک آگهی جالب دیدم.

” به چند نفر مترجم برای ترجمه مقالات بازاریابی – برند و بازاریابی اینترنتی نیازمندیم. “

این آگهی یک شرکت بسیار معروف در ایران است که ما نام نمی بریم ولی شما حتما می شناسید. آقای محترم. خانم عزیز ، دوست عزیز : محتوا را فقط با ترجمه کردن بدست نمی آورید. شما باید خود دانش خود را افزایش دهید و علوم مورد نیاز مردم را در اختیار عموم قرار دهید. دانش ایرانی دانش دیگری است. سواد ایرانی سواد دیگری است. سعی کنید با مقالات و دانش فنی خود در هر علمی بازدید جذب کنید.
پیشنهاد می کنیم مطالب ما در مورد بازاریابی با محتوا را بخوانید و نیز این مقاله کوتاه را در مورد بهینه سازی یک محتوا بخوانید.

در سال جدید با شبکه های اجتماعی رابطه بهتری داشته باشید

نه ، این جمله به این معنا نیست که تمام وقت و زندگی خود را صرف شبکه های اجتماعی و خواندن مقالات مسخره در آنها سپری کنید، منظور این است که وقتی هم به شبکه های اجتماعی اختصاص بدهید و از آن کاملا به سود خود در امر سئو و بازاریابی اینترنتی استفاده کنید .
در سال 2013 ، سئو و بازاریابی آنلاین ، شبکه های اجتماعی را بیشتر در آغوش خواهند گرفت، دیگر شبکه های اجتماعی با این دو عجین شده اند و دقیقا مثل سه تفنگدار هستند، هر سه مورد یعنی بازاریابی آنلاین ، شبکه های اجتماعی ، سئو با هم شما را به سمت هدف رهنمون می نمایند.
سیگنال های شبکه های اجتماعی مهم بوده اند ، هستند و خواهند بود.

شبکه های اجتماعی و سئو
شبکه های اجتماعی و سئو در سال 2013

برایان تریسی جمله ای دارد که می گوید در صورتی که از خود نظر یا ایده ای ندارید ، به رقبای خود نگاه کنید و ببیند که آن ها چه کاری انجام داده اند که موفق شده اند ، شما هم همان کار را انجام دهید ، همانطور که می بینید بسیاری از کمپانی ها چه خارجی و یا شاید هم ایرانی ، با شبکه های اجتماعی تعامل داشته اند و به موفقیت رسیده اند ، شما هم همین کار را انجام دهید . لازم نیست چرخ را اختراع کنید کپی برداری هم به هیچ وجه بد نیست.
مردم فقط شما را از طریق گوگل مشاهده نمی کنند، شما باید در همه جا حضور فعال داشته باشید، مردم بسیاری به جای اینکه بعد از باز کردن مرور گر خود ، وارد گوگل شوند ، وارد شبکه های اجتماعی می شوند ، شما هم در آنها حضور داشته باشید و با کاربران تعامل ایجاد کنید.
شبکه های اجتماعی و حضور در جامعه مجازی یکی از مهمترین راهکار ها در حفاظات از نام تجاری یا برند شماست .

با شبکه های اجتماعی  آشتی کنید

هم اکنون در شبکه های اجتماعی ثبت نام کنید ، پروفایل خود را ایجاد کنید ، صفحات خود را با وب سایت خود تطابق دهید  و فعال باشید ، با تعامل داشتن در شبکه های اجتماعی ، به همه گان اعلام کنید که
“داریم برند خود را ارتقا می دهیم ، برندینگ ایجاد می کنیم. ”
پس چرا هنوز ایستاده اید ، سال 2013 آمد ، با شبکه های اجتماعی عجین شوید. البته با جو گیری به جایی نمی رسید . برنامه ریزی کنید. بدون برنامه ریزی هم به جایی نمی رسید. مطالب مربوط به شبکه های اجتماعی وب برندینگ را نیز پیگیری کنید. ( این هم یک تبلیغات بود )

در سال جدید ، لینک بیلدینگی متفاوت داشته باشید

بهینه سازی وب سایت در سال 2013
بهینه سازی وب سایت در سال 2013

دوران هدف قرار دادن کلمات خاص برای بک لینک ها و لینک بیلدینگ دیگر تمام شده است ، در صورتی که شما همچنان از این روش دریافت لینک می کنید ، یعنی مثلا 1000 لینک با عنوان سئو دریافت کرده اید ، مطمئن باشید که در اشتباه هستید، باید تاکنیک لینک بلیدینگ خود را تغییر دهید.
شما برای ساخت برند خود ، باید از لینک بیلدینگ استفاده کنید ، اما دریافت لینک ها هم قوانینی دارد ، هیچ آمار منطقی وجود ندارد ولی متخصصات سئو می گویند که بهتر است  65 درصد از لینک ها دریافتی ،  مرتبط با حوزه کاری شما باشد ، 25 درصد مربوط به کلمات کلیدی مورد نظر شما باشد و 10 درصد باقیمانده نیز مربوط به دیگر موارد دریافت لینک باشد.
از سیگنال های شبکه های اجتماعی استفاده کنید و بک لینک دریافت کنید ، سیگنال های شبکه های اجتماعی بسیار مهم است ، کم کم با آن ها در وب برندینگ آشنا خواهیم شد.
لینک بیلدینگ در سال 2013 فقط نباید ثبت نام سایت در دایرکتوری هایی همانند dmoz باشد ، یا اینکه کارهای اسپمی همانند کامنت گذاری در سایت ها باشد، بلکه لینک بیلدینگ در سال 2013 باید کمی متفاوت تر صورت گیرد ، لینک های دقیقا مرتبط با حوزه کاری شما باشند ، لینک هایی که از رقبا و همکاران شما دریافت شده باشد ، چه عیبی دارد که از رقبا لینک دریافت کنید یا به آنها لینک بدهید ، همکاری باعث ارتقا هر دو طرف می شود.
پیشنهاد می کنم مطالب ما در مورد لینک بیلدینگ را نیز ببینید.

سال 2013 سالی است که باید برند بسازید

برای ایجاد نام تجاری و یا برد خود ، شما نیاز به تجربه ، مطالعه ، دانش ، و استراتژی یا هدف دارید ، شما گوگل را می بیند که تمام تلاش آن بر این است که صاحبان سایت ها را مجبور کند تا منحصر به فرد باشند ، برای کاربران جدید باشند ، گوگل به دنبال ایجاد برند است و به برند ها بسیار اهمیت می دهد .
امروزه یکی از روش های برندینگ ، محتوای با کیفیت است ، به لینک های که دریافت می کنید ، به محتوایی که تولید می کنید ، به تعاملی که با کاربران خود تا به حال داشته اید کمی فکر کنید ، لینک بیلدینگ ، زوری نیست و لینک اصولا خریدنی نیست. بگذارید مردم از محتوای شما به شما لینک بدهند ،  برند اینطوری ساخته می شود . کوکا کوکلا را مردم کوکا کولا کردند.
تا به امروز یعنی بیست و هشتم ، دی ماه سال نود و یک وب ، برندینگ تنها یک بنر تبلیغاتی خریداری نموده است، آن هم از یک وب سایت بسیار ساده و عادی و دیگر هیچ لینکی نخریده ایم. بزودی در مقاله و نسخه لینک بیلدینگ که منتشر خواهد شد تعداد عجیب و غریب بک لینک های وب برندینگ را به استناد وبمستر خود گوگل به شما نشان خواهیم داد. تعجب می کنید تعداد بک لینک ها را ببینید و محل های آنها را . همه چیز ما تحت تاثیر محتوا و برندینگ بوده و صد البته محبت مخاطبین ماو صداقت کاری ما.

سئو و بهینه سازی در سال 2013
سئو و بهینه سازی در سال 2013

امیدواریم با مطالعه این مقاله ،اندیشه شما و استراتژی های کاری شما با 12 ماه پیش تفاوتی کرده باشد ، تاکتیک های جدید و نوین شما را وارد عرصه ی رقابت می کند ، پس سال 2013 خوش آمد بگوید و استراتژی های نوین خود را در آن پیاده سازی نمائید.
امروز برنامه ریزی کنید و عمل کنید. جدا دوست دارم به عنوان کسی که 7 سال تجربه و شب بیداری های زیادی را در وب برندینگ برای شما گفته ام ، خبر موفقیت شما را نیز بشنوم. به من و ما خبر دهید تا با افتخار به کار خود ادامه دهیم. فعلا وب برندینگ هیچ سود مالی ندارد و همین گفته های شما به ما انرژی ادامه دادن می دهد.

شاد و پیروز و موفق باشید.

نویسندگان  :    ؟ و ؟

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری