webbranding

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای ایده ی کسب و کار

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

کلمات کلیدی یکی از مهمترین مباحث در زمینه بازاریابی آنلاین می باشد ، امروزه انتخاب کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با محتوای سایت به یک رقابت بین شرکت ها و تجارت ها تبدیل شده است . اما باید در انتخاب کلمات کلیدی کمی وقت گذاشت و کمی هوشمندانه رفتار کرد ، در این مقاله شما را با انتخاب کلمات کلیدی آشنا خواهیم ساخت.

راه های بسیار زیادی برای درج کلمات کلیدی متنوع است ، فرض کنید شما یک سایت مربوط به گربه را دارید ، با توجه به محتوای سایت می توانید این کلمات کلیدی را داشته باشید :
غذای گربه ، رفتار گربه ، غذا برای بچه گربه ، مواد غذایی گربه
شخصی که دنیای غذای گربه باشد حتما یکی از موارد بالا را در موتور جستجو وارد خواهد کرد ، انتخاب کلمات کلیدی مناسب باید به گونه ای باشد که شما خود را جای مخاطبان قرار دهید و ببنید که اگر شما دنبال غذای گربه بودید ، چه کلمه ای را جستجو می کردید ، به همین دلیل ، انتختاب کلمات کلیدی مناسب در گام اول برای شروع یک کسب و کار آنلانی بسیار موثر است.

راه های انتخاب کلمات کلیدی مناسب

  • استفاده از کلمات کوتاه ولی مفید و جذاب ، مثل سگ
  • ترکیب کلید واژه  با پرسش هایی مثل چگونه ؟؟؟ مثلا “چگونه سگ…” بهترین راه برای تجزیه و تحلیل این کار ابزار AdWords Keyword Tool گوگل می باشد
  • کلمات کلیدی را جابه جا کنید مثل : چگونه شستن سگ ، طریقه شستن سگ و دیگر مواردی که ممکن است مخاطبین جستجو کنند.
  • سعی کنید در کلمات کلیدی اجزا را هم بیان کنید همانند “دم سگ”
  • کلمات کلیدی را با توجه به محتوای خود سازماندهی کنید مثلا اینگونه نباشد : آموزش پرورش سگ ، کلاه برداری ، توله سگ  اخبار و یا هر چیز دیگری…

زمانی که شما در انتخاب کلمات کلیدی سایت خود دقت لازم را داشته باشید و در انتخاب آن تحقیق کرده باشید ، شما  قفل درب موفقیت آنلاین خود را باز کرده اید.
چند سال پیش از این که گوگل هوش امروز خود را نداشت هر کلمه ای که در بین کلمات کلیدی نوشته می شد احتمال رشد وب سایت در آن کلمه وجود داشت ولی امروز دیگر چیزی به این نام وجود ندارد. این نوع انتخاب ها تاثیر بسیار منفی ای در کار شما خواهد داشت. در انتخاب این متا تگ ها دقت کنید.
ترتیب ایشان نیز در حال حاضر برای موتور جستجو مهم است و مهمترین آنها را زودتر بنویسید. هیچگاه از کلمات کلیدی در صفحه بیش از حد استفاده نکنید . من خودم هنوز به تعریف دقیقی از چگالی کلمه در متون نرسیدم ولی هیچ وقت بیشتر از 5 درصد استفاده از این کلمات را در صفحه توصیه نمی کنم.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری