webbranding

لینک های طعمه چیست؟

ایجاد لینک طعمه یکی از جدیدترین مفاهیم مشهور در ساخت لینک است ، لینک های طعمه به هرگونه مطالب در وب سایت ها می گویند که می توانند مانند یک طعمه ، بازدید کنندگان را وارد نمایند که لینک های مورد نظر شما را در سایر وب سایت ها قرار دهند. Matt cuts مهندس بخش اسپم گوگل ، لینک های طعمه را اینگونه توصیف می کند : “چیزی آنقدر جالب که توجه مردم را جلب می کند” .

عموما کاربران بر روی تالارهای گفتمان ، شبکه های اجتماعی و بلاگ ها ، یک لینک یا چند کپی از یک لینک به یک وب سایت مورد نظر خود را قرار می دهند و سایر اعضا و بازدیدکنندگان نیز برای کلیک بر روی این لینک ها بیشتر تحریک می شوند ، این عمل شکل قدرتمندی از بازاریابی است و لینک های شبیه این دقیقا همان چیزی است که الگوریتم موتورهای جستجو آن را دنبال کرده و در بسیاری از موارد به عنوان یک رای  و یا یک رتبه مثبت برای وب سایت مربوطه در نظر می گیرند.
مهمترین راه برای ایجاد لینک های طعمه ای ( link Bait ) منتشر کردن محتوای بحث بر انگیز است ، شما برای انجام این کار لازم است که کمی خلاق باشید .
اما شما با خواندن این مقاله حتما باز هم یاد صحبت مت کاتز افتاده اید که گفته بود Content is king ، واقعا همین گونه است ، شما با محتوای جذابی که ایجاد می کنید می توانید طعمه ای برای بازدید کنندگان خود قرار دهید که به شما لینک دهند.
اگر شما محتوای جذابی را منتشر کنید دقیقا همانند یک بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) ، دهان به دهان خواهد چرخید و پخش می شود ، افزایش این تعداد چرخش می تواند رتبه خوبی را به سایت شما بدهید:

لینک های طعمه یا LinkBait چیست؟
لینک های طعمه یا LinkBait چیست؟

همانطور که شما تصویر را ملاحظه نمودید ، شما با منتشر کردن 4 محتوای منحصر به فرد و جذاب می توانید طعمه ای قرار دهید که میزان لینک ها به این محتوای شما 256 برابر شود.

Hook نمودن لینک ها

استفاده از لینک های طعمه نیاز به استعداد و تکنیک خاصی دارد و به آسانی نمی توان هر لینکی را به صورت طهمه ایجاد کرد ، در اصل برای ایجاد لینک های Bait نیاز به تفکری هوشمندانه و دانستن نیاز روز می باشد.
ایجاد لینک Bait در سایت های پر محتوا و هم سایت هایی که مورد علاقه گوگل هستند بسیار مهم است ، اما فراموش نکنید که لینک حتما باید با محتوای سایت مرتبط باشد ، به عنوان مثال اگر شما می خواهید بک لینک بخرید ، سعی نکنید از سایتی خریداری کنید که هیچ ارتباطی با محتوای سایت شما نداشته باشد.
استفاده از سایت هایی همانند digg.com می توان به ارتقای محتوای سایت بسیار کمک کند
راه های بسیار زیادی برای طعمه کردن لینک ها وجود دارد ، منظور از hook کردن لینک ها ، استفاده از عنوان هایی برای لینک ها می باشد که باعث جذب مخاطبان و موتورهای جستجو شود.
برای ایجاد لینک های طعمه (Bait ) فقط استفاده از محتوا نیست ، برای ایجاد اینگونه لینک ها شما می توانید یک ویدئو را ایجاد کنید که اطلاعات خوبی را به مخاطبین ارائه دهد ، در این صورت به صورت ناخود آگاه کاربران بر روی لینک ویدئو کلیک خواهند کرد.
به عنوان مثال در اواخر سال های 1890 ، در یک فیلم سینمایی ، شرکت کوکا کولا به اندازه یک فریم تبلیغات خود را در وسط فیلم قرار داد ، مردم به صورت ناخود آگاه پس از مشاهده فیلم ، به بوفه سینما رفتند و نوشابه کوکا کولا خریدند ، گاهی اوقات یک فکر هوشمندانه می تواند ، مخاطبین را کنترل کند و فکر آنها را به خود جلب کند ، لینک های bait هم دقیقا همینگونه هستند ، شما باید مخاطبین را جذب کنید.
یکی دیگر از راه های کسب لینک های bait این است که شما سعی کنید محتوای سایت خود را در شبکه های اجتماعی به هماره لینک اصلی ، درج نمائید
اما مهمترین راه برای کسب لینک های Bait تعامل و ارتباط با کاربران است ، سعی کنید اعتماد کاربران را جلب کنید ، در این صورت آنها به صورت ناخود اگاه از لینک های شما لذت خواهند برد. در اصل لینک های Bait نوعی از بازاریابی ویروسی می باشند.

تاثیر لینک های Bait در سئو

لینک های Bait در سئو و بهینه سازی بسیار موثر و حائز اهمیت می باشد ، الگوریتم های گوگل ، به دنبال لینک هایی هستند که مردم و مخاطبین روی آن کلیک می کنند ، اگر شما چنین لینک هایی را بسازید ، به مرور زمان الگوریتم های گوگل را نیز به خود جذب خواهید کرد

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری