webbranding

3 پیشنهاد الگوریتم پنگوئن برای پاکسازی بک لینک ها

همانطور که میدانید ، گوگل  امسال با الگوریتم جدید خود ، به نام پنگوئن پا به دنیای جستجو گذاشت ، همانطور که میدانید این الگوریتم نسبت به کیفیت لینک ها بسیار حساس است ، و در صورتی که لینک های مشکوکی در سایت شما مشاهده کند ، در پاسخ به این کار شما را در لیست سیاه خود قرار خواهد داد .


بنابراین اگر سایت شما در این مدت با افت ناگهانی در گوگل دچار شده است ، می توانید از این مقاله به خوبی بهره مند شوید ، در این مقاله  ، روش هایی به شما معرفی خواهیم کرد که شما را از پنالتی دادن به گوگل جلوگیری می کند:

1) شناسائی لینک های کم ارزش:

الگوریتم پنگوئن و بک لینک

پنگوئن به معتبر بودن لینک ها احترام زیادی قائل است ، زمانی که شما لینکی از سایت های که در بالای نتایج جستجوی گوگل قرار دارند ، را دریافت کنید ، پنگوئن از سایت شما حمایت خواهد کرد ، پس سعی کنید با هر نوع سایتی تبادل لینک نکنید زیرا ممکن است پنگوئن به شما شک کند.
البته نمیتوان به طور حتم گفت که  همیشه موتورهای جستجو حتی گوگل با الگوریتم پنگوئن خود ، قادر به شناسائی لینک ها هستند ، ولی  با تغییراتی که در پنگوئن به وجود آماده است ، نمیتوان این ریسک را کرد که از بک لینک ها و لینک های کم ارزش استفاده کرد. شما برای اینکه لینک های پر ارزش و کم ارزش سایت خود را شناسائی کنید کافیست که لینک هایی که در سایت شما وجود دارد را جمع آوری کرده و با استفاده از ابزارهایی که وجود دارد هم به صورت مجانی و هم به صورت غیر مجانی ، لینک های  کم ارزش یا پر سایت خود را شناسائی کنید.

همانند استفاده از سایت َAHRESF

در ضمن شما خود می توانید به بعضی از لینک ها ، ارزش هدیه کنید ، شما می توانید در متنی که برای عنوان یک لینک استفاده می کنید ، به جای استفاده از کلمه Click Here ، می توانید  مثلا از جمله خرید اتومبیل بیمه ای ارزان قیمت استفاده کنید ، شما با این کار یک ارزش خارق العاده ای به لینک فوق داده اید وگاهی اوقات هم موتورهای جستجو به کار شما اهمیت قائلند و شاید یک جمله را به شما بگویند : فرمانبردارم سرورم! و صد البته در صورت شک کردن به این موضوع شما را به لیست سیاه راهنمایی کنند. این یک شمشیر دو لبه است.

2) شناسایی لینک هایی که باید حذف شوند

در همه مواقع نیازی نیست  همه لینک ها حذف شوند ، برای شناسائی لینک هایی که باید حذف کنید ، بهتر است که  با نباید ها آشنا شوید:

  • اگر در صفحه شما لینکی وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن ، با استفاده از کد 404 تغییر مسیر داده می شود ، نیازی نیست که این لینک را حذف کنید ولی اگر لینک خراب یا پیدا نشود حتما باید آن لینک را حذف کنید!
  • گاهی اوقات ممکن لینک های کم ارزشی را در وب سایت خود پیدا کنید که در این صورت می توانید آنها را حذف کنید ولی اگر این لینک ها دارای REL=”NOFOLLOW” بودند ، دیگر نیازی به حذف کردن آنها نیست ، چون موتورهای جستجو با مشاهده دستور فوق ، از پیمایش لینک فوق می گذرند.

3)تماس با مدیران سایت هایی که تبادل لینک کرده اید ، برای تغییر دادن لینک ها

در صورتی که شما با در گذشته با سایت هایی تبادل لینک کرده اید و امروز الگوریتم گوگل ، انها را زیاد نمی پسندد ، می توانید این تبادل لینک را ویرایش  و یا حذف کنید ، برای انجام این کار شما در ابتدا باید مدیران سایت هایی که با آنها تبادل لینک کرده اید تماس گرفته و یکی از درخواست خود را به آن ها بگوئید :

  • می توانید لینک ها را از بین ببرید.
  • می توانید Anchor text  لینک خود را با استفاده از کلمات کلیدی بهینه کنید .
  • یا اینکه اگر در حال حاضر سایت شما کم ارزش است یا اینکه مدت این تبادل لینک محدود است می توانید از تگ REL=”NOFOLLOW” استفاده نمائید

اما متاسفانه مشکل اینجاست که همواره صاحبان این سایت ها ، به درخواست شما توجه نمی کنند ، که در این صورت ، به هر نحو که می شود ، درجه حساسیت این کار را به صاحب سایت های مورد نظر  گوش زد کنید ، تا هر چه سریعتر نسبت به ویرایش لینک ها اقدام کنند ، چون اگر پنگوئن سایت ها شما را مشاهده کند و این لینک های مشکوک را ببیند ، ممکن است شما و دیگر سایت های حاوی لینک را  مجازات کند!

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری