webbranding

توپ ها به وب برندینگ شلیک می کنند ولی مشقی !

سئوی منفی بر روی وب برندینگ

یک ماهی به علت کسالت و سفر در خدمت شما نبودم و امروز که برگشتم با مورد جالبی مواجه شدم! سئوی منفی

برای من خیلی جالب بود و مایه افتخار که از چند روز پیش متوجه شدم حملات سئو منفی بر روی وب برندینگ شروع شده ولیکن همیشه دشمن داشتن بد نیست ، گاهی نشانه قدرت و احساس ضعف رقبا ( البته ایشان کوچک تر از رقیب هستند ) در بازار است که دست به چنین کارهایی از موضع ضعف می زنند.

با آنالیز بسیار مختصر من از دوهفته پیش عده ای از دوستان بی سواد ما با کامنت گذاری در وب سایت های هک شده و قرار دادن لینک ما در وب سایت های بسیار بی ارزش و در کلمه کلیدی  “سئو ” و شبیه به آن سعی در صدمه به بالانس طبیعی لینک بیلدینگ ما کرده اند.
چند خطی برای این عزیز کوتاه فکر و بی سواد و خوانندگان فهیم وب برندینگ نوشته ام :
آقای به ظاهر سئو کار منفی !
کار تیم سئوی ما بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو است ما مثل شما …… فروش نیستیم که بعد از چند نتیجه کوچک شغل عوض کنیم. این تکنیک ها در سال 2012 کاربرد داشتند و با وجود تمهیدات گوگل در مورد این فعالیت ها ، با ساخت یک فایل ساده در 10 دقیقه و استفاده از نرم افزارهایی که از این فایل را ظرف 1 ثانیه  می سازند و هر روز به روز می کنند دیگر فایده ای ندارند.
آقای عزیز . گوگل برای شما در آینده ای نزدیک جایی نخواهد داشت و وب سایت شما و مشتریان از همه جا بی خبر شما در آپ دیت های بعدی گوگل ظرف یکی دو سال آینده به مرور حذف می شوند ! جای ما در گوگل ثابت است و در نهایت یک جابجایی کوچک در کار است که زیاد برای ما مهم نیست.
دوستان عزیز
برای من هیچ دردسری ندارد که لیست شرکت های به ظاهر حرفه ای سئو و طراحی سایت و در اصل سئو سیاه ایران را از 1 الی ….. به همراه لیست فعالیت ها و بک لینک هایی که خریداری کرده اند تا به این رتبه ها در موتور های جستجو برسند به همراه تاریخ و هزینه تمام شده ایشان ظرف 6 ماه گذشته منتشر کنم ! ولی این کار چه نتیجه و سودی برای ما دارد ؟ آیا این کار صحیح است که دیگران را نابود کنیم؟

سید علی علیزادهاستاد بنده جناب آقای دکتر روستا همیشه یک توصیه به من داشته :
” سعی کن همیشه در کار خود حرفه ای باشی . در رقابت و بازاریابی هیچ وقت اخلاقیات را فراموش نکن و هیچ جا رقابت ناسالم نداشته باش. اگر در نهایت در بازار شکست خوردی یک نکته را فراموش نکن،  هر شکست مقدمه یک پیروزی بزرگ است !”
من این پند را همیشه آویزه گوش خود کرده ام.
ظرف هفته اینده سعی می کنم گزارش فعالیت ها تیم وب برندینگ برای مقابله با سئوی منفی را به همراه آموزش های لازم برای شما در صورت مواجه شدن با این چنین موردی را فراهم نموده و منتشر کنیم.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری