webbranding

مت کاتز در سایت های چند زبانه نوعی دیگر از محتوای تکراری

در این ویدئوی آموزشی ، بازهم جناب مت کاتز به یک سوال بسیار بسیار مورد توجه پاسخی جالب و منطقی داده است ، که پیشنهاد میکنیم این ویدئوی پرسش و پاسخی را با زیرنویس شیرین فارسی مشاهده نمائید.

همانطور که میدانید یکی از پنالتی های سئو در گوگل ، محتوای تکراری یا به اصطلاح بین المللی (duplicate content) است ، این محتوای تکراری چندین نوع دارد ، یکی از انواع این محتوا ، چند زبانه بودن یک سایت ، یا متن ترجمه شده یک مقاله در سایت های مختلف است … این ویدئو سوالات شما را در مورد مطالب تکراری پاسخ خواهد داد.

آیا ترجمه چند زبانه از یک محتوا درون سایت های مختلف موجب مجازات برای محتوای تکراری می شود؟ این سوال بسیار خوبی است چون که شبیه به این سوال را در گذشته نداشتیم.

یک محتوا به زبان انگلیسی و همان محتوا به زبان فرانسه   با یکدیگر متفاوت هستند ، بنابراین اگر شما یک محتوا را به زبان انگلیسی تولید کنید و دوباره همان محتوا در انگلیسی تکرار شود ، در این شرایط محتوای تکراری به وجود می آید و گوگل می خواهد که فقط یک محتوا در زبان انگلیسی وجود داشته باشد و کپی دیگری از آن وجود نداشته باشد اما اگر شما ، محتوای انگلیسی رو اینجا و محتوای فرانسوی رو هم اینجا داشته باشید مساله کاملا متفاوت می شود. در اینصورت شما مجازات نخواهید شد که چرا یک محتوا با دو زبان دارید اما یک کار دیگر هم وجود دارد ، اگر شما محتوا را خودتان ایجاد کرده باشید و سپس مجددا آن محتوا را به زبان های انگلیسی و فرانسه ترجمه کرده باشید ،  همه چیز در بهترین شرایط ممکن قرار دارد ،  دنیا بر وفق مراد شماست ، زندگی گلباران است ، خوشحال باشید!!! اما اگر شما یک محتوا کپی شده در زبان انگلیسی داشته باشید و سپس آن را با استفاده از ترجمه گر گوگل ، به صورت اتوماتیک به زبان های دیگر   ترجمه کرده باشید ، شما اسپمر شناخته خواهید شد ، به خاطر اینکه کاملا دارید به صورت اتوماسیون وار رفتار می کنید .

بنابراین  توصیه می کنم که اگر سایت شما در  سه کشور مختلف خدمات ارائه می دهد ، شما باید محتوای خوب   با زبان های این کشور ها ایجاد کنید اما به هر حال توصیه نمیکنم که مطالب خود را به صورت خودکار  به بسیاری دیگر از زبان ها ترجمه کنید ، مطمئن شوید که ترجمه ای که بر روی محتوای اصلی شما صورت گرفته شده است به درستی انجام شده باشد ، برای کسانی که می خواهند به سایت شما وارد شوند این کار بسیار مفید است.

امیدوارم کمکتان کرده باشد
داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری