webbranding

سشن بر اساس نوع دستگاه یا Sessions by Device Type

تعریف متریک سشن بر اساس نوع دستگاه

معیار سشن بر اساس نوع دستگاه مشخص می کند که تعداد و درصد کاربرانی که با استفاده از دستگاه های مختلف در بازه زمانی انتخابی از وب سایت بازدید کرده اند، چقدر است. طبق تحقیقات موسسه Pew در سال 2015 تعداد جستجوهای صورت گرفته از طریق دستگاه های موبایل از دستگاه های دسکتاپ پیشی گرفته اند؛ درصد این جستجوها عبارتند از:

اطلاعات مربوط به سلامت (62 درصد)، توصیه و راهنما (67 درصد)، آشپزی آنلاین (57 درصد)، املاک و مستقلات (44 درصد) و کاریابی (43 درصد).

دانستن این که کاربران شما از کجا و با چه دستگاهی به سایتتان دسترسی پیدا می کنند باعث می شود بهتر بتوانید مشخص کنید که هزینه های طراحی وب سایت را کجا صرف کنید تا بهترین تجربه را برای کاربران ایجاد کنید. می توانید وب سایتتان را برای هر نوع دستگاهی از جمله دستگاه های دسکتاپ، لپ تاپ، تبلت و تلفن های هوشمند تبلیغ کنید. اطلاعات کسب شده می تواند به شما کمک کند که بودجه تبلیغاتی تان را آسانتر بین دستگاه های مختلف تقسیم بندی کنید. پیشاپیش بگویم این معیار و متریک به تنهایی و بدون معیار های دیگر معنایی ندارد.

Sessions by Device Type
Sessions by Device Type

چالش های اندازه گیری سشن بر اساس نوع دستگاه

بزرگترین چالش مربوط به متریک سشن بر اساس نوع دستگاه این است که ترافیک سایت را برای گروه هایی با ویژگی های جمعیتی مختلف مشخص نمی کند. بهتر است که بازاریاب ها به جای انواع دستگاه ها، شخصیت ها و گروه های جمعیتی مختلف را مورد هدف قرار دهند.

نکات مهمی درباره اندازه گیری سشن بر اساس دستگاه

با توجه به افزایش تعداد کاربرانی که از طریق دستگاه های موبایل و تبلت به سایت ها سر می زنند، داشتن یک وبسایت ریسپانسیو یا واکنشی گرا بسیار مهم است. ریسپانسیو بودن وبسایت باعث می شود که کاربران بتوانند از طریق دستگاه های مختلف به راحتی مطالب سایت را خوانده و مرور کنند در نتیجه بازدید از سایت برای آن ها آسانتر شده و تجربیات بهتری برایشان ایجاد می شود.

  • سعی کنید صفحات لندینگ سایت را از طریق دستگاه های مختلف مشاهده کنید تا مطمئن شوید که همیشه درست بارگذاری می شوند و تمام المان های کلیدی برای ترغیب کاربران به انجام اعمال موردنظر در دستگاه های مختلف درست نمایش داده می شوند.
  • شبیه سازهای آنلاین می توانند به شما نشان دهند که سایتتان در دستگاه های مختلف چطور پردازش شده و نمایش داده می شوند. از این شبیه سازها استفاده کنید اما بهتر است وبسایتتان را در محیط های مختلف و از طریق دستگاه های مورد استفاده دوستانتان هم مشاهده کنید تا مطمئن شوید که شبیه ساز درست کار می کند.(من اشتباه از این شبیه ساز ها زیاد دیده ام.)
  • یکی از عوامل اصلی نیاز به تحلیل دستگاه های مختلف showrooming و webrooming است که هر دو در سال های گذشته افزایش پیدا کرده اند. webrooming به رفتار مشتریانی گفته می شود که بررسی های خود را به صورت اینترنتی انجام داده و در نهایت محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های واقعی خریداری می کنند. showrooming به معنی حضور در فروشگاه و بررسی قیمت و کیفیت اجناس و سپس خرید آن در فروشگاههای آنلاین با قیمت کمتر یا امکانات بیشتر است.
    این پدیده ها ضرورت شناسایی میزان ترافیک فیزیکی را که ممکن است بعدا به ترافیک وب تبدیل شود مشخص می کند. همچنین نیاز به روش هایی برای جذب مشتریانی است که در منزلشان از طریق اینترنت به جستجو و کسب اطلاعات درباره محصولات می پردازند.
    واقعیت این است که نیاز به استفاده از راهکارهای تحلیلی برای جذب این ترافیک وجود دارد. 
معیار سشن بر اساس نوع دستگاه را باید به همراه معیارهای مربوطه در زمینه وب ترکیب کرد تا دیدگاهی جامع و کامل از عملکرد بازاریابی دیجیتالتان به دست آورید. سعی کنید این معیار را همراه با معیارهایی مثل “عملکرد جستجوی طبیعی بر اساس نوع دستگاه”، منابع ترافیک وب و “مخاطب در مقایسه با هدف” استفاده کنید.
داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری