webbranding

نرخ تبدیل بازدید کننده وب سایت به عضویت در خبرنامه

تعریف نرخ تبدیل عضویت در خبرنامه

معیار نرخ تبدیل عضویت در خبرنامه مشخص کننده تعداد کاربرانی است که از سایت یا صفحات لندینگ‌تان بازدید کرده و فرم عضویت در خبرنامه را پر کرده اند. این معیار برای ارزیابی عملکرد محتوا، نحوه انتقال پیام توسط محتوا و اقدامات کلیدی در سایت مناسب است. همچنین این معیار به شما جهت یافتن محل مناسب برای تست های A/B، مطالب و انواع فرم ها در سایتتان کمک می کند.

فرمول محاسبه نرخ عضویت در خبرنامه

نرخ تبدیل عضویت در خبرنامه = (تعداد بازدیدکنندگانی که فرم عضویت را پر کرده اند) تقسیم بر (تعداد افرادی که آن را دیده اند) × 100

معیار نرخ تبدیل عضویت در خبرنامه

برای محک زدن نرخ تبدیل عضویت در خبرنامه، باید مولفه های مختلفی از تجارتتان را در نظر بگیرید. اگر “بازاریابی جاذبه ای یا اینباند” را به عنوان متودولوژی بازاریابی انتخاب کرده باشید، نرخ 2% پایه مناسبی برای این شاخص کلیدی عملکرد است.

اگر بازدیدکننده های سایت تان به ندرت فرم ثبت نام را پر می کنند، بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

  • محل استقرار فرم ها: مسلماً بهتر است از افرادی اطلاعات شخصی و عضویت در خبرنامه را درخواست کنید که به وب سایت شما علاقه نشان داده باشند. به همین خاطر صفحه اول سایت معمولا محل خوبی برای پرسیدن سوال نیست. صفحات مربوط به مشاهده قیمت ها و محصولات بهتر هستند؛ با این که نسبت بازدید این صفحات نسبت به صفحه اول سایت کمتر است اما به احتمال زیاد افرادی که از چنین صفحاتی بازدید می کنند، خریدار و مشتری بلقوه هستند.
  • زمانبندی: ایجاد مزاحمت برای مردم قبل از این که زمانی را در سایت سپری و با آن آشنا شوند، مثل بعضی وب سایت ها که 30 ثانیه بعد از ورود شما را به عضویت در خبرنامه وادار می کنند، در بین کاربران بی ادبی تلقی می شود. پرسیدن سوال بعد از این که فرد سایت را ترک کرد، منجر به نرخ واکنش خیلی کمی شده و ممکن است در این صورت افراد سوالات یا ابهامات خاصی را که داشته اند، فراموش کنند.
  • نحوه بیان: سوالات شما باید هوشمندامنه باشد،اگر از افراد پرسش هایی به صورت بله – خیر بپرسد، مسلماً پاسخ هایی به همین صورت دریافت می کنید که چندان مفید نیستند. همچنین پرسش هایی به صورت “چرا…؟” (مثلا “چرا در خبرنامه ما ثبت نام نمی کنید؟”) ممکن است اتهام آور به نظر برسند. بهتر است خود شما انواع پرسش های مختلف را امتحان کنید و مشخص کنید کدامیک برای شما منجر به دریافت پاسخ هایی مفید می شوند. سطر اول هر فرم مهمترین CTA موجود در صفحه پس از متن دگمه عضویت است.

نکاتی مهم درباره معیار نرخ تبدیل عضویت در خبرنامه

  •  اگر فرم خبرنامه شما مستقیما افراد را پس از ثبت نامه به یک صفحه “تشکر” هدایت نمی کند چیز های زیادی را از دست خواهید داد، اگر اینچنین است از ابزارهای موجود برای نظارت بر رویدادهایا Event Tracker استفاده کنید. وقتی در این ابزارها یک رویداد (Event) ایجاد کردید، می توانید آن را به صورت یک هدف (Goal) دنبال کنید. اما توصیه من به شما این است با تغییر در برنامه نویسی سیستم ها بازدید کننده را پس از ثبت نام به صفحه هدفتان هدایت کنید.
  • انسان ها دوست دارند همه چیز را کنترل کنند. پر کردن یک فرم بدون دانستن این که عواقب آن دقیقا چیست، می تواند باعث عدم اطمینان افراد شود و ممکن است این عدم اطمینان باعث صرف نظر افراد از این کار شود. بهترین کار این است که دکمه تایید طوری طراحی شود که مشخص شود بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد.
  • هر چه کمتر بهتر! هر چه فیلدهایی که کاربران باید پر کنند، بیشتر باشند احتمال صرف نظر کردنشان بیشتر می شود. بهترین راه برای افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به عضو در خبر نامه این است که تا جای ممکن از تمام فیلدهای اضافه خلاص شوید. در اکثر موارد به جز ایمیل آدرس افراد نیاز به پرسیدن اطلاعات دیگری ندارید.(من اسم را هم سوال می کنم.)
    در مطالعه ای که ما در آژانس انجام دادیم، وقتی یک فرم تماس 11 فیلدی با یک فرم 4 فیلدی جایگزین شد، تعداد دفعات پر کردن و ارسال فرم 160 درصد و نرخ تبدیل 120 درصد افزایش یافت در حالیکه کیفیت عرضه اطلاعات به میزان قبل حفظ شد.
    در مطالعه ای دیگر فرم 5 فیلدی نسبت به فرم 9 فیلدی 34 درصد بهتر کار کرد. در این فرم هم کیفیت اطلاعات جمع آوری شده تغییر نکرد چون معمولاً افراد در فرم های طولانی و پر از فیلدهای اطلاعاتی مختلف به هر حال بعضی اطلاعات را نادرست وارد می کنند.

معیار نرخ تبدیل عضویت در خبرنامه باید هر روز کنترل شود

وقتی معیارهایی برای ارزیابی نرخ عضویت در خبرنامه تعیین کردید، بهتر است فرایندهایی برای نظارت بر آن و سایر شاخص های کلیدی عملکرد بازاریابی تان داشته باشید. داشبوردها می توانند کمک زیادی به انجام این کار کنند. در همه برنامه های ایمیل مارکتینگ این نرخ به اندازه مابقی نرخ ها ارزشمند است.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری