webbranding

7 گام برای موفقیت در بازاریابی ویدئویی

تکنیک های بازاریابی ویدئویی

اکثر کاربران اینترنتی امروزی کمی بی حوصله هستند و وقت کافی برای مطالعه یک متن چند صفحه ای را ندارند ولی در عوض عاشق مشاهده و گوش دادن به فیلم و کلیپ های جذاب در همه ی زمینه ها می باشند .

امروزه استفاده از ویدئوها به عنوان یک بازاریابی ویدئویی ، به یک کسب و کار تبدیل شده است ، شما با استفاده از یک ویدئو می توانید محصولات شرکت خود را به طور کاملا هوشمندانه تبلیغ نمائید ، این کار باعث آسان تر شدن زندگی برای مخاطبان اینترنتی می شود ، در این مقاله سعی شده روش هایی را ذکر کرده باشیم که با عمل کردن به این روش ها می توانید بازاریابی ویدئویی خوبی برای کمپانی خود راه اندازی کنید.

1) ویدئویی را منتشر کنید که چیزی برای گفتن داشته باشد!

سعی کنید ویدئو هایی را منتشر کنید که باب میل کاربران باشد ، یا حداقل آموزش و نکات جالبی را برای مخاطبان بازگو کند ، این ویدئو ها  می توانند چندین دسته باشند :

  • پاسخ به سوالات مخاطبان و مشتریان
  • تبلیغات جذابانه محصولات
  • قرار دادن نکات و ترفندهای جذب کننده همانند “5 روش برای افزایش ترافیک سایت”

 

2) از Call To Action ها استفاده کنید

call to action ها
call to action ها

 

سعی کنید علاوه بر اینکه ویدئوی خود را منتشر می کنید ، دکمه ها و امکاناتی را برای کاربران خود تدارک ببیند که آنها بتوانند فیلم های شما را به اشتراک بگذارند ، آنها را Like کنند و حتی به دوستان خود از طریق ایمیل اطلاع دهند ، این کار باعث پخش شدن سریع ویدئوی شما می شود.

3) ویدئو های خود را سئو کنید!

ویدئوهای خود را سئو کنید
ویدئوهای خود را سئو کنید

 

سعی کنید ویدئوهای خود از چندین لحاظ بهینه کنید:

  • استفاده مناسب از تگ Keyword
  • استفاده مناسب از تگ Descripting
  • آدرس URL مرتبط با محتوای ویدئو
  • انتخاب نام مناسب برای ویدئو ، به عنوان مثال نام WebBrandingAds.mp4 بسیار بهتر از نام  123456789.mp4 می باشد

4) پاسخ به مشتریان

اگر یکی از مشتریان از شما انتقاد ، پیشنهاد و تعریفی کرد ، سعی کنید ویدئویی را تدارک ببینید که از پاسخ این مخاطب را بدهید ، این کار برای جذب مخاطب بسیار ارزنده است .

5) هدف خود را در هر ویدئو ، به یک موضوع تمرکز کنید

سعی نکنید در یک ویدئوی 60 ثانیه ای ، 15 مطلب را توضیح دهید! ، بهترین کار این است که در هر ویدئو فقط درباره یک مبحث ، یک سوال توضیح و پاسخ داده شود.

6) ویدئوها را در هاست خود آپلود نمائید

سعی کنید همواره تمام ویدئوها  را در هاست خود ذخیره کنید، به عبارتی دیگر در سایت های دیگر آپلود نکنید ، در ضمن کاری کنید که کاربران سایت شما به راحتی بتواند ویدوئها را مشاهده کنند ، در ایجاد امکان راحتی برای کاربران خلاق باشید

7) ویدئوها کوتاه ولی مفید باشد
همواره یادتان باشد که فیلم های بلند مدت را در سایت خود منتشر نکنید ، چون کاربران اینترنت بی حوصله اند! ، سعی کنید هر ویدئو بین 1 تا 2دقیقه باشد ولی نکاتی اساسی و مهم را بیان کند

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری