webbranding

در حال نوشتن برنامه کسب و کاری حرفه ای هستید؟ بازاریابی را فراموش نکنید

اهمیت برنامه بازاریابی

برای افرادی که در رویای دنبال کردن اهداف خود هستند، برنامه تجاری اولین قدم محسوب می شود. یکی از حیاتی ترین عناصر برنامه شما روش بازاریابی است. اکثر اوقات افراد اجزای بسیار مهم مانند برنامه بازاریابی را با دقتی که گردش مالی و اهداف طولانی مدت را دنبال می کنند، کاملا  تحت بررسی قرار نمی دهند.

یا اینکه واقعا فکر کرده و در برنامه ریزی  تحقیقات بازار، ارتقا بازار تلاش می کنند ، اما هرگز ایده های عالی خود را کاملا دنبال نمی کنند.
یک مشکل این است که کارآفرینان تجربه بازاریابی ندارند.  ممکن است آنها تاجرانی ماهر، مشاوران مالی زیرک و نویسندگانی ماهر باشند (متخصصینی هستند که از شرایط استفاده کرده و تجارت خود را بر اساس آن می سازند)  اما بازاریاب نیستند. بعضی از افراد تشخیص نمی دهند که  اجرای روش های خاص بازاریابی برای اجرای هر تجارتی الزامی هستند. سایر افراد از اهمیت آن خبر دارند اما نمی دانند از کجا شروع کنند.

به نظر ما (البته با دانشی اندک)  اهمیت برنامه بازاریابی و دانش بازاریابی این است:

هر قدر که خدمات یا محصول شما نوآورانه باشد، هیچ کسی اگر از وجود آن خبر نداشته باشد، از نوآورانه بودن آن خبردار نمی شود.

اگر می خواهید  خودتان حرفه و پول را کنترل کنید، اجزای بازاریابی برنامه تجاری شما باید شامل بودجه و زمان بندی های مناسب برای آینده شود.   شما باید جدول زمان بندی و وب سایت حرفه ای داشته باشید که باعث جذب ملاقات کنندگان شده و باعث می شود راحت تر با شما، محصول یا خدمات شما آشنایی پیدا کنند و همین طور راحت محصولات حاضر شما را خریداری کنند.
این هم نکاتی دیگر که باید در زمان تنظیم برنامه بازاریابی در نظر داشت.

من چه چیزی را فریاد میزنم؟ شعار تجاری من چیست ؟

پیغام شما باید بیش از ” محصول من عالی است” باشد.  چه مشکلی را حل می کند؟ اگرحرفه ای هستید، ارزش شما و خدماتی که ارائه می کنید، چیست؟ تفاوت شما با رقبایتان چیست؟ به عنوان مثال: در شرکت ما من، ما اعتبار و قابلیت دیده شدن مشتریان را برای عملکرد تضمین می کنیم که اطمینان می دهد در رسانه ها معروف شده و با فعالیت های همکاران ما تفاوت دارد. من تضمین می کنم اگر به رشد تجارت کمک نکردم ایشان هزینه ای پرداخت نمی کنند.

مخاطب من کیست؟

اگر محصول بسیار منحصر به فردی ندارید مخاطبین خود را رو به گسترش ببینید. برای مثال یک چایی ساز جمع شدنی ممکن است محصول خاصی برای دانشجویانی باشد که در اتاق های خوابگاه زندگی می کنند. این افراد مخاطب هدف اولیه شما هستند.  اما والدین و دوستان آنها که به تزئین آن اتاق خواب کمک می کنند نیز می توانند خود مخاطب باشند. اگر آنها اتاق های نشیمن خود را کوچک کنند، اطرافیان آنها نیز خواستار این نوع خدمات می شوند. این مسئله همین طور می تواند برای کسانی که کمپ می زنند، قایق دارند  و هر کسی که در فضای کوچک زندگی می کند نیز مناسب باشد.

خروجی های رسانه ای مناسب برای کمپین های تبلیغاتی کدام است؟

رسانه های اجتماعی برای محصولات خاص عالی هستند، زیرا فروم های آنلاین جوامعی برای تمایلات و خواسته های مشترک مخاطبین تشکیل می دهند. برنامه های تلویزیونی  که روز ها پخش می شند, زنان مخاطب بسیاری دارند. اکثر خوانندگان روزنامه ، امروزه 45 ساله یا بیشتر هستند. وقتی تصمیم گرفته اید که چه کسی مخاطب شماست، مشخص کنید چه چیزی را مشاهده می کنید، به چیزی گوش می دهید، چه چیزی می خوانید و چه کارهایی را آنلاین انجام می دهید، سپس پیامی را بر اساس رسانه ها و مخاطب های خاص تنظیم کنید.

چقدر بودجه دارید؟

وقتی به این سوالات پاسخ می گویید، باید بتوانند تشخیص دهند چه مقدار بازاریابی را می توانید خودتان انجام داده و در صورت امکان به چه مقدار کمک نیاز دارید. اگر خودتان این کار را انجام می دهید، بودجه و زمان لازم برای فعال نگه داشتن وب سایت شما همراه با پست های تازه بلاگ هر هفته یا هر دو هفته، پست کردن محتویات در رسانه اجتماعی و ارائه پیچ هایی برای پرینت گرفته شدن، رادیو یا تلویزیون را محاسبه کنید. اگر برنامه ریخته اید تا یک  سازمان حرفه ای را برای خدمات بازاریابی استخدام کنید،  از برنامه ریزی بازاریابی استفاده کنید تا هزینه ها و جدول زمان بندی و بودجه را محاسبه کنید.
فعالیت ها با برنامه دقیق شروع می شود. بازاریابی باید بخشی اساسی از این برنامه باشد. برنامه ریزی نیروی محرکه تجارت است، و بنابراین نمی توان آن را به بعد از شروع کار انداخت.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری