webbranding

قدمی اساسی برای بازاریابی اینترنتی در سال 2013

آینده سئو و بازاریابی

سال 2012 با تمام فراز و نشیب هایی که در زمینه توسعه و تکامل بازاریابی اینترنتی داشت هم به پایان رسید و حالا وارد سال 2013 شدیم ، سالی که باید توسعه بیشتری در زمینه بازاریابی اینترنتی صورت بگیرد ، در سال 2012 بعضی ها بر این باور بودند که الگوریتم پنگوئن گوگل ، شبیه الگوریتم آخرالزمان بوده است ولی فی الحال می بنیم که نیست و باید منتظر اتفاقات عجیب تر در مباحث بازاریابی و سئو باشیم.

به هر حال سال 2013 بر اساس گفته های کارشناسان ، عصری جدید را در اینترنت رقم خواهد زد البته اگر دوباره قبیله مایا ها باعث خوف و ایجاد وحشت در میان ما نباشد.
همانطور که در مقدمه این مقاله مطالعه نمودید ، سال 2013 را عصری جدید خطاب کرده اند که می توان با کمی تلاش بیتشتر ، در زمینه های بازاریابی موفق تر بود ، در این مقاله نکاتی را ذکر نموده ایم که در سال جدید می توانید بسیار پر کاربرد و ثمر بخش باشد….

طراحی وب سایتی پاسخگو (سایت خود را برای تمام پلت فرم ها طراحی کنید)

شاید شما هم مدیر سایتی باشید که قالب سایت خود اهمیت نمی دهید ، و اصلا برای شما مهم نیست که قالب شما در تبلت ها ، موبایل ها و دیگر وسایل Portable قابل پشتیبانی باشد ، اما متاسفانه و صد البته خوشبختانه باید نظر خود را تغییر دهید ، در ایران هم از تبلت استفاده می کنند . یک سایت با قالبی خوب و انطاف پذیر می تواند تاثیری جدی در امر جذب کاربران داشته باشد ، شاید باورتان نشود ولی ایجاد سایتی که برای تمامی پلت فرم ها قابل اجرا باشد باعث ایجاد  اعتماد بین کاربران سایت و مشتریان خواهد شد ، هر کاربری ممکن است در هر لحطه ای با موبایل و یا تبلیت وارد سایت شما شود ، در این لحظه یک ضرب المثل وجود دارد که دقیقا مناسب این محفل است ، تا تنور داغ است ، بچسبون ، پس یادتان نرود که قالب وب سایت خود را برای تمام پلت فرم ها طراحی کنید ، این امر می تواند یکی از عوامل مهم در بازاریابی اینترنتی باشد.
طراحی یک قالب برای موبایل ها و تبلیت ها ممکن است کمی هزینه بر تر و پر دردسر تر باشد ولی در آینده سود دهی شما را افزایش خواهد داد.

HTML5

نسخه 5 HTML ، برای نابود شدن وارد عرصه نشده است ، HTML5 تا اواخر سال 2012 و حتی همین امروز به صورت رسمی به یک استاندارد تبدیل نشده است ولی شک نکنید که این اتفاق در سال 2013 به وقوغ خواهد پیوست ، در این مدت سعی کنید دانش HTML5 خود را افزایش دهید و از آن استفاده نمائید ، دیگر وقت آن است که به سمت طراحی و توسعه نوین برویم.

ساخت  و جذب مخاطب

شک نکنید که در سال 2013 ، تاکید بر سئو یا بهینه سازی بیشتر خواهد شد ، الگوریتم های گوگل پیچیده تر و پیچیده تر می شوند ، در این صورت می تواند گفت که کم کم ، سئو نیز به یکی از بخش های بازاریابی اینترنی افزوده خواهد شد ، به عبارتی دیگر ، سئو سایت خود یک نوع بیمه برای موفقیت در بازاریابی آنلاین در سال 2013 خواهد بود ، سایت خود را طوری توسعه دهید که در موتورهای جستجو به نمایش در بیائید ، در غیر اینصورت ، مخاطبان ، سرمایه و زمان خود را از دست خواهید داد ، در صورتی که شما برندی بزرگ هستید و یا اینکه در حال توسعه می باشید ، باید یک آژانس بازاریابی اینترنتی استخدام کنید تا شما را از این وضع در هم بر هم نجات دهد ، یادتان باشید که هر ساله کاربران اینترنتی بیشتر می شوند ، هر ساله فروشگاه های اینترنتی بیشتری ایجاد می شوند حتی در کشور ایران. این را هم به یاد داشته باشید  که اعتماد از دست رفته به سختی باز خواهد گشت ، همانطور که اگر گوگل و الگوریتم های آن شما را پنالتی کنند به سختی می توانید خود را مجددا به عرصه ی رقابت باز گردانید .

در سال 2013 ، عملیات های سئو پر تکاپو تر خواهد شد ، سئو کاران نیز باید مهارت های بیشتری کسب کنند ، در ضمن تعامل از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین پست الکترونیکی نیز بیشتر خواهد شد و در مقابل این را هم یادتان باشد که پنالتی های گوگل هم بیشتر خواهد  شد، باید منتظر ماند که آیا امسال گوگل از الگوریتم سیاه و سفید دیگری رونمایی خواهد کرد یا خیر ، اما به هر حال خود را در زمینه سئو تقویت کنید تا در بازاریابی در سال 2013 موفق باشید.
بر اساس گفته های کارشناسان گوگل و بازاریابان موتور های جستجو در جهان ، سئوی منفی شایع تر خواهد شد ، زمانی سئوی منفی شایع تر می شود که رقابت بیشتر شود و حریف ها قدرتمند تر شوند ، در این صورت ممکن است که افراد رو به سئوی منفی ببرند ، در اینصورت بازهم به حرف همیشگی خواهیم رسید ، یکی ببازنده خواهد بود و یکی برنده

ابزار disavow tool

گوگل در اواخر سال 2012 ابزاری را معرفی کرد که نتیجه آن را در 2013 ببیند ، این ابزار چیزی نیست جز disavow tool ، کاربرد این ابزار در شرایطی خواص است ، فرض کنید که کسی می خواهد وب سایت شما را با سئوی منفی تحت تاثیر قرار دهد ، در این صورت بسیار سریع برای شما بک لینک خریداری می کند ، و پس از مدتی اندک ، پنگوئن عزیز تر از جان گوگل ، به راحتی هر چه تمام ، همانند خوردن یک ماهی ، شما را پنالتی می کند ، با استفاده از این ابزار می توانید به گوگل اعلام کنید که این بک لینک ها برای شما نیستند و با آن ها کاری نداشته باش و اصلا آن را پیمایش نکن. در سال 2013 ، شک نکنید که استفاده از این ابزار بسیار رایج خواهد شد.

نتیجه گیری :

در این مقاله گام های اساسی در امر بازاریابی اینترنتی در سال 2013 بیان شد ولی شک نکنید که این گام های ذکر شده ، تنها اندکی از توسعه دنیای دیجیتال در سال 2013 خواهد بود ، ممکن است تغییرات بزرگتری تری رخ بدهد ، تغییرات عظیم تر و وسیع تر در امر سئو یا بهینه سازی سایت، تغییرات در تبلیغات کلیکی ، تغییرات در روش های بازاریابی و ….

با همه این تفاسیر یادتان باشد در سال 2013 هم محتوا پادشاه است ولی معلوم نیست که بک لینک ملکه باشد یا خیر؟؟؟

نظر شما چیست ، منتظر چه تغییراتی باشیم ؟

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری