webbranding

اینفوگرافیک : فرآیند بازاریابی درون گرا

بازاریابی درونگرا

بازاریابی درون گرا ، یکی از نوین ترین راهکار های بازاریابی برای جذب مخاطبان سایت و تبدیل همین مخاطبان ساده به مخاطبان بالقوه و سپس تبدیل آنها به مشتریان خریدار ! این هدف بازاریابی درون گراست . اما برای اینکه بتوانید این استراتژی را پیاده سازی نمائید ، باید با مراحل این امر آشنا باشید و کمی هم تجربه در زمینه بازاریابی داشته باشید ، اینفوگرافیک حاضر ، کمک بسزایی درباره آشنایی شما با این نوع بازاریابی نوین خواهد کرد.

 

فرایند بازاریابی درون گرا
اینفو گرافیک

توضیحات اصطلاحاتی که در این اینفوگرافیک ذکر شده است:

ROI چیست؟

ROI یا (Return On Investment) همان بازگشت سرمایه گذاری ,  یکی از رایج ترین اصطلاحات در امر تجارت و بازاریابی است ! هدف این کلمه ، بازگشت پول سرمایه گذاری شده به شرکت است . مثلا شما یک عکاس برای شرکت خود استخدام می کنید و می بینید که این عکاس برای سوده دهی شرکت شما موثر است ،  در این صورت ROI شما افزایش پیدا می کند ، درست است که شما پول زیادی را بابت این عکاس استخدامی پرداخت  می کنید ، ولی دربرابر سودی که از عکاس بدست می اورید ، لذت بیشتری را خواهید برد.

Call To Action چیست؟

همانطور که از نام call to action معلوم است ، call to action کارهایی هستند که کاربران باید انجام بدهند به عنوان مثال ، اگر کاربری از محتوای ویدئویی شما لذت برد ، می تواند با زدن گزینه Subscribe ، در صورت ایجاد ویدئوی جدید توسط شما و منتشر کردن آن در یوتیوب اطلاع پیدا کند . یکی از پر استفاده ترین Call To Action ها در زبان انگلیسی کلمه Keep In Touch است.

CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری (customer-relationship-management) چیست؟

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)  به تمامی فرآیندها و فناوری‌هایی گفته می شود که در نهادهای تجاری برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ مشتری و ارائه خدمات به مشتریان به کار می‌رود.
سازمان‌ها با استفاده از CRM می توانند چرخه فروش را کوتاهتر و وفاداری مشتری به سازمان را به بالاترین سطح ممکن برسانند. با اینکار با ایجاد روابط نزدیکتر با مشتریان ، به سطح بالاتری از سود و درآمد نزدیک می گردد.

CRM از سه بخش اصلی تشکیل شده است: مشتری، روابط و مدیریت. منظور از روابط، ایجاد مشتریان وفادارتر و سودمند تر از طریق ارتباط مستمر و بالا می باشد. و مدیریت عبارت است از خلاقیت و هدایت یک فرایند کسب و کار مشتری مدار و قرار دادن مشتری در مرکز فرآیندها و تجارب سازمان.

مزایای CRM :

1. پاسخگویی سریع به درخواست مشتریان
2. فراهم آوردن شرایط مراجعه مجدد مشتری
3. کاهش هزینه‌های تبلیغاتی
4. افزایش فرصت‌های بازاریابی و فروش
5. شناخت عمیق تر مشتری
6. دریافت FeedBack از مشتری و توسعه خدمات و محصولات جاری

اگر در دیگر موارد مشکل خاصی دیگر بود ، در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید و اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار های crm داشتید اینجا را ببینید.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری