پایگاه علمی پژوهشی بازاریابی و برند سازی دیجیتال

اینفوگرافیک : فرآیند بازاریابی درون گرا

اینفو گرافیک فرآیند بازاریابی اینترنتی و درون گرا
0 1,059

بازاریابی درون گرا ، یکی از نوین ترین راهکار های بازاریابی برای جذب مخاطبان سایت و تبدیل همین مخاطبان ساده به مخاطبان بالقوه و سپس تبدیل آنها به مشتریان خریدار ! این هدف بازاریابی درون گراست . اما برای اینکه بتوانید این استراتژی را پیاده سازی نمائید ، باید با مراحل این امر آشنا باشید و کمی هم تجربه در زمینه بازاریابی داشته باشید ، اینفوگرافیک حاضر ، کمک بسزایی درباره آشنایی شما با این نوع بازاریابی نوین خواهد کرد.

 

فرایند بازاریابی درون گرا
اینفو گرافیک

توضیحات اصطلاحاتی که در این اینفوگرافیک ذکر شده است:

ROI چیست؟

ROI یا (Return On Investment) همان بازگشت سرمایه گذاری ,  یکی از رایج ترین اصطلاحات در امر تجارت و بازاریابی است ! هدف این کلمه ، بازگشت پول سرمایه گذاری شده به شرکت است . مثلا شما یک عکاس برای شرکت خود استخدام می کنید و می بینید که این عکاس برای سوده دهی شرکت شما موثر است ،  در این صورت ROI شما افزایش پیدا می کند ، درست است که شما پول زیادی را بابت این عکاس استخدامی پرداخت  می کنید ، ولی دربرابر سودی که از عکاس بدست می اورید ، لذت بیشتری را خواهید برد.

Call To Action چیست؟

همانطور که از نام call to action معلوم است ، call to action کارهایی هستند که کاربران باید انجام بدهند به عنوان مثال ، اگر کاربری از محتوای ویدئویی شما لذت برد ، می تواند با زدن گزینه Subscribe ، در صورت ایجاد ویدئوی جدید توسط شما و منتشر کردن آن در یوتیوب اطلاع پیدا کند . یکی از پر استفاده ترین Call To Action ها در زبان انگلیسی کلمه Keep In Touch است.

CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری (customer-relationship-management) چیست؟

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)  به تمامی فرآیندها و فناوری‌هایی گفته می شود که در نهادهای تجاری برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ مشتری و ارائه خدمات به مشتریان به کار می‌رود.
سازمان‌ها با استفاده از CRM می توانند چرخه فروش را کوتاهتر و وفاداری مشتری به سازمان را به بالاترین سطح ممکن برسانند. با اینکار با ایجاد روابط نزدیکتر با مشتریان ، به سطح بالاتری از سود و درآمد نزدیک می گردد.

CRM از سه بخش اصلی تشکیل شده است: مشتری، روابط و مدیریت. منظور از روابط، ایجاد مشتریان وفادارتر و سودمند تر از طریق ارتباط مستمر و بالا می باشد. و مدیریت عبارت است از خلاقیت و هدایت یک فرایند کسب و کار مشتری مدار و قرار دادن مشتری در مرکز فرآیندها و تجارب سازمان.

مزایای CRM :

۱٫ پاسخگویی سریع به درخواست مشتریان
۲٫ فراهم آوردن شرایط مراجعه مجدد مشتری
۳٫ کاهش هزینه‌های تبلیغاتی
۴٫ افزایش فرصت‌های بازاریابی و فروش
۵٫ شناخت عمیق تر مشتری
۶٫ دریافت FeedBack از مشتری و توسعه خدمات و محصولات جاری

اگر در دیگر موارد مشکل خاصی دیگر بود ، در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید و اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار های crm داشتید اینجا را ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 2 =