webbranding

کاربران را به سایت خود جذب کنید

افزایش ترافیک

مدتی است که بسیاری از کارشناسان و متخصصان امر بازاریابی و هم چنین گروه وب برندینگ پی برده اند که  اگر مشتریان را تحریک کرده تا در اینترنت به شبکه های اجتماعی ، گروه اینترنتی و سایت های برند ها و شرکت ها  ملحق شوند سود بیشتری دارد تا اینکه خود مشتریان با  روش های دیگر به شرکت ها ملحق شوند. علاوه بر این پی برده اند   که وقتی نظر مردم نسبت به برندها در اینترنت به اشتراک گذاشته می شوند تأثیر عمیق تری نسبت به هر نوع بازاریابی مانند تبلیغات آفلاین در رفتار مشتریان دیده می شود.

این مسئله همراه با تأکید بیشتر بر سیگنال های شبکه های اجتماعی و همچنین  سئو  ببود ، دین معنا بود که صحبت های مردم در اینترنت(مکالمات الکترونیک) مهم ترین عامل در ارتقا رتبه وب سایت ها در گوگل به شمار می رود.

بحث کردن مردم در اینترنت از شرکت کردن فعالانه مردم در سایت ها و تأثیر گذاشتن بر یکدیگر ناشی می شود. درک روش های ایجاد انگیزه  در این تعداد کاربران  و همین طور تشویق کسانی که در مکالمات شرکت نمی کنند از الزامات است. در این مقاله سعی کرده ایم  روش های ایجاد انگیزه در کاربران فعال آنلاین را توضیح دهیم و خواهیم دید چطور بازاریابان اینترنتی می توانند در مردم ایجاد انگیزه کنند. یک اصل را فراموش نکنید :

“هیچ کس از افرادی که فکر می کنند همه چیز را می دانند، خوشش نمی آید”

قانون ارتقای خود باعث می شود افرادی که در مباحث  اینترنتی شرکت می کنند بخواهند طوری خود را جلوه دهند که اطلاعات زیادی دارند. و نیز افراد تأثیرگذار در مکالمات اینترنتی در نوشته های خود که در رابطه با برندها هستند در مورد ارتباطشان  با برندها به دیگر کاربرها  پز می دهند. آنها باور دارند که نسبت به دیگران اطلاعات بیشتری  از برندها دارند. صاحبین برندها نیز می توانند از گروه های اینترنتی و فروم ها استفاده کنند تا با این کار ایجاد انگیزه کنند. یعنی با ارائه اطلاعاتی  خاص به تعدادی از کاربران به ایشان اجازه داده می شود تا از این اطلاعات استفاده کرده و بدین روش برند سازی ،  شهرت پیدا می کند.

کمی پاداش بیشتر برای افرادی خاص

کاربران زمانی در مورد شرکتی خاص صحبت می کنند که احساس شریک بودن در آن دارند.  این قاعده به عنوان اصل تشویق شناخته می شود.  این قاعده در فرضیه برابری بیان شده است – در این فرض وقتی نسبت داشته های افراد با هم برابر نیست کسانی که کمتر دارند سعی می کنند با روش های دیگر داشته های خود را افزایش داده تا تعادل برقرار شود.
برای مثال  وقتی شرکت  اطلاعات بیشتری به یکی از مشتریان ارائه می کند  باعث به هم ریختن تعادل شده و بنابراین سایر مشتریانی نیز در تعاملات تلاش می کنند تعادل را دوباره برقرار کرده واطلاعاتشان برابر شود. برندها باید اول برای ایجاد انگیزه تعادلی در اطلاعات ایجاد کنند و سپس این تعادل را بوسیله  دادن اطلاعات ( راهنمایی مفید یا نکات اضافی) یا پاداش های اضافی(کوپن های خرید یا امتیازات ویژه) به شکل محرک از بین ببرد.

جذب کاربران
جذب کاربران

محتوا واقعا اهمیت ویژه ای دارد

وقتی در اینترنت بحث بر سر نحوه نشان داده شدن یا تبلیغ شدن برندی رخ می دهد و نه تجربه واقعی خرید،  مشکلاتی بوجود می آید. به این رویداد “درگیری در پیام” گفته می شود.

این روند را می توان در صنعت سئو نیز مشاهده کرد . البته تأکید بیشتری بر  جذابیت ، کیفیت محتویات و لینک های طعمه وجود دارد. این مثل از قدیم وجود دارد که  “محتوا پادشاه است”  اما آیا دلیل این مثل را می دانید؟ درگیری در پیام جواب این سوال است! چه در حال ساخت اینفوگراف بوده، چه بلاگ یا سایر لینک های طعمه  ، در اصل هدف به اشتراک گذاشته شدن طعمه است. اینکه طعمه  پیامی در شبکه اجتماعی است یا لینکی در یک وبسایت، باید در مباحث اینترنتی دیده شود.   یعنی باید نهایت تلاش بر این موضوع باشد که مردم به این اطلاعات سرگرم شوند.خیلی رک بگوئیم ، هدفف این است که طعمه ای بگذارید تا مردم بر روی آن کلیک کنند!!!

البته شایان ذکر است که ایجاد محتوای  سرگرم کننده، جالب و جذاب از نکات پایه محسوب می شود  و اگر کسی هنوز در این کار موفق نیست هیچ چیزی از بازاریابی اینترنتی نمی داند.

اجناس مجانی برای همه

مشتریانی که  به ندرت در مکالمات اینترنتی شرکت می کنند را می توان به راحتی با کمی تحرک فعال کرد.  می بینید که در شبکه های اجتماعی این روش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در اکثر وب سایت های موفق کاربران ،  در زمان لایک کردن یا به اشتراک گذاشتن مطالب  می توانند در مسابقه ها پیروز شده یا در قرعه کشی ها و سایر فعالیت ها شرکت کنند.
این کار معمولا باعث ایجاد  انگیزه برای فعال کردن کسانی است که معمولا در مکالمات اینترنتی شرکت فعال ندارند.  به پیروان خود پیشنهاداتی داده یا پاداش هایی برای اعضای گروه های اجتماعی قرار دهید. افرادی که در این گروه ها عضو بوده و با برند شما آشنا نیستند می توانند در برابر کمی پاداش برای شرکت در فعالیت های شما با شما آشنا شوند. مثلا می توان پنج هزار تومان پاداش برای شرکت در فعالیت ها، به اشتراک گذاشتن یا کارهای خلاقانه تری مانند سهیم شدن در طراحی سایتی دیگر تعیین کرد. به هرحال پیروزی در نوآوری است و محرک هایی که شما پیشنهاد می کنید. لازم نیست که  گران باشند بلکه باید چیزی خلاقانه باشند که کاربران از آن سود ببرند.

مواظب همسایه خود باشید

وقتی که شرکت کردن در مکالمات اینترنتی با دیدگاهی منفی انجام می شود می توان از این روش برای بهبود وضعیت استفاده کرد. کاربران بیشتر زمانی ایمیل را برای کسانی دیگر می فرستند که احساس می کنند اطلاعات  آن می توان به دیگران کمک کنند و او دوست دارد به سایر کاربران کمک کند. برای ایجاد این نوع انگیزه برندها باید افرادی تأثیر گذار در اینترنت داشته باشند که محتویاتی آگاه کننده  را در اختیار داشته و قصد آنها کمک به دوستانشان است. مردم زمانی تجربیات خود را به اشتراک می گذارند که ضرری از موضوعی کرده باشند.. آنها نمی خواهند دوستان خود نیز این تجربه را داشته باشند. اگر برندها بتوانند به درستی عمل کنند به این پیام های منفی

جواب داده و با ارائه اطلاعات و روش های مناسب برای حل تجربیات منفی مکالمات اینترنتی را به جهتی مثبت سوق دهد.
حال باید گفت که مکالمات اینترنتی منفی ( چیزی که در بالا توضیح دادیم ) از دیدگاه سئو رویدادی مثبت است یا خیر. موتورهای جست و جو تا حدی توانایی دارند تمایز دهند  که آیا برند موجود در مکالمات تأثیری مثبت در این بحث ها داشته یا اثری منفی بر جای گذاشته اند. در گذاشته می توانستیم بگوییم  که  مکالمات اینترنتی منفی برای سئو خوب است اما موتورهای جست و جوی امروزی باهوش تر شده اند و الگوریتم های آنها توانایی تمایز دادن بین مکالمات اینترنتی منفی و مثبت را دارد. همین طور در نظر گرفتن تأثیر مکالمات اینترنتی منفی بر شهرت برند شما نیز حائز اهمیت است.
در کل به یاد داشتن این نکته نیز مهم است که اگرچه مکالمات اینترنتی واقعا در فضای اینترنت رخ می دهد، انگیز کاربران برای انجام این رفتار حتما به خاطر تحریکات اینترنتی نبوده است. برای مثال ایجاد تجربه ای بیش از انتظار مشتریان را می توان در مغازه های واقعی تحقق بخشید و محرک هایی که شما ارائه می کنید می توانند  محصولاتی فیزکی باشند مثل نمونه های مجانی شامپو.

بنابراین زمان راه انداختن مکالمات اینترنتی، دلیل راه انداختن آن و ترکیب کردن تلاش های مجازی و واقعی با هم اهمیت زیادی دارند.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری