webbranding

10 نکته اساسی بازاریابی اینترنتی در سالی که پیش رو دارید

نکات بازاریابی

بازاریابی اینترنتی در سال 2012 را می تواند در چندین کلمه خلاصه کرد: موبایل، برند های بزرگ و به روز رسانی های گوگل. وقتی به رویدادها و پیشرفت هایی که در سال گذشته و در بازاریابی اینترنتی رخ داد نگاه می کنیم، طبیعتاً این سوال برایمان پیش می آید که سال 2013 چه چیزهای را برای نشان دادن دارد.

اینها بهترین پیش بینی های ما در مورد چیزهایی است که باور داریم بازاریابان در سال جدید بر آن تمرکز خواهند کرد.  با اینکه اجرا تمام این پیش بینی ها به مسایل زیادی مرتبط می شود، هیچ شکی نیست که چندین حیطه توجه ما را به خود جلب کرده و نیروی محرک در پشت تصمیم گیری های تجاری در 12 ماه آینده می شوند.

1) افزایش ارزش صفحه نمایش دوم شما :

من منظورم از صفحه نمایش دوم همان موبایل است. وقتی بیش از 75 درصد جهان به دستگاه های همراه دسترسی دارند، بازاریابان امروز نمی توانند ارزش  ارائه صفحه نمایش دوم برای برندها و مشتریان خود را نادیده بگیرند.
سال پیش وظیفه ما هماهنگ ساختن وبسایت ها با موبایل ها بود

“یعنی که طوری ساخته شوند که در موبایل ها قابل استفاده باشند “

اما امسال وظیفه ما ارائه ارزش افزوده هایی به شکل برنامه های تلفن همراه  است.  سئوال بزرگ این است  :

موبایل چه ارزش هایی را می تواند برای مشتریان یا برند استفاده کننده ارائه کند؟

این مسئله فراتر از استفاده راحت و توانایی جست و جو می رود. این نوع ارزش می تواند در اطلاعات جدید نهفته باشد، شکلی جدید از مصرف و منابعی کاملا جدید. اینجا محل گفتگو در این باره نیست ولی خود من همین شش ماه پیش با یک طرفند بازاریابی موبایلی + سئو و ارتقا رتبه وب سایت در یکی دو کلمه پیش پا افتاده ، برای یکی از مشتریان ترافیک را از روزی 250 نفر به روزی 120 هزار نفر ارتقا دادم. متاسفانه چون وب برندینگ برای سود دهی ایجاد نگردیده است آدرس وب سایت را نمی توانم ارائه کنم ولی حتما شما هم آن وب سایت را دیده اید.

یک فکر + ارزش افزوده ای بر روی تلفن های همراه = رتبه الکسای زیر 500 در ایران !

هر وقت زمان اعلام اعضای گروه وب برندینگ شد این وب سایت را به عنوان یک تجربه به شما معرفی می کنیم.

2) تحول مدل سازی اختصاصی:

 سال قبل برای تحلیل گران پرکار بود. ما افزایش بسته ها و راه حل های تحلیلی، فروپاشی انبار شبکه ها و بازاریابی را مشاهده کردیم که رویکردهای همه گرایانه  به چیزی داشتند که پیگیری اختصاصی نامیده می شود – فرآیند اختصاص دادن ارزشی خاص به فعالیت بازاریابی که باعث گردش می شود.

بازاریابان به دنبال آخرین کلیک هستند. ما می دانیم که امروزه این مسئله  پیچیده تر از این است.

سال بعد ما ادامه تحول مدل سازی اختصاصی و رویکردهای خلاقانه برای پیگیری نحوه تأثیر گذاری کانال ها بر همدیگر هستیم. من  ارائه کنندگان تحلیلی بزرگی را پیش بینی می کنم که به نوآوری های خود در خدمات ارائه شده فعلی ادامه داده و این نوآوری ها را به ما نیز عرضه می کنند.

3) افزایش گیمیفیکش(gamification):

اعمال تفکر طراحی بازی در برنامه های غیر بازی برای اینکه بیشتر جذاب شده و سرگرم کننده شود، روند رو به رشدی داشته است اما انتظار می رود در سال 2013 به نقطه پیک خود برسد. برندهای بزرگ، استارت آپ های جدید و هر شرکت بزرگ منابع زیادی را برای Gamification کردن محصولات و خدمات خود در این سال صرف می کنند. این افزایش پلتفورم ها با استفاده راحت مانند BigDoor و PunchTab و ارزش ذاتی آنها برای استفاده کنندگان جذب شده باعث شده است این مسئله در زمان انتخاب روش بازاریابی همیشه در نظر گرفته شود.

به زودی درباره این روش جدید بازاریابی اینترنتی و تاثیر ان در بازگشت مشتری برای شما مفصلا توضیح خواهیم داد.

4) افزایش تمرکز بر “بازاریابی درونی(درون گرا)”:

 با افزایش بازاریابی اجتماعی، حال بازاریابان باید در اضافه کردن انواع جدید ارزش های سرمایه گذاری کنند.  در بازاریابی درونی وارد شوید، نوعی بازاریابی که در آن برندها منابعی را برای ایجاد محتوا، بحث ها و منابع ارزشمندی صرف می کنند که می تواند بدون بازاریابی و حداقل هزینه توجه مشتریان را به محصول یا وبسایت خود جذب کند.
بودجه امسال شما باید شامل محتویات شگفت انگیز، طراحی زیبای وب و تحلیل های درون گرایانه شود. انتظار دیدن نرم افزار جدید داشته و ابزار موجود را به روز رسانی کنید تا بهتر بتوانید تلاش های بازاریابی درون گرایانه را مدیریت کرده و قدم های بعدی را اولویت بندی کنید.

نکته های اساسی بازاریابی در 2013
نکته های اساسی بازاریابی در 2013

5) بهبود تصویر سازی داده:

 من باور دارم در سال 2013 دوباره تمرکز بر تصویر سازی زیبای داده ها قرار می گیرد  که همان به تصویر کشیدن داده های پیچیده به روشی  چنان ساده است که به راحتی درک شده و ارزش به اشتراک گذاشتن دارند. سال پیش  ما شاهد آتش گرفتن داده های بزرگ بودیم اما امسال باید این داده ها را برای تمام افراد در دسترس قرار دهیم.

6) بازاریابی با تعهد بیشتر:

تا به امروز همگی می دانیم که بدست آوردن مشتری جدید بسیار پر هزینه تر از حفظ مشتری  ای است که از قبل با آن در ارتباط بوده ایم. در ضمن باید توجه داشت که امروزه مشتریان با هم بیشتر از همیشه در ارتباط بوده و می خواهند انتخاب ها و تجربیات خرید را به اشتراک بگذارند. حدس بزنید چه چیزی نصیب شما می شود؟ تیم شماباید با هم به شور بنشیند و راه های خلاقانه ای ارائه کند تا باعث شون مشتریان  احساس رضایتمندی و محترم شمرده شدن کنند.  چیزی که زمانی دور از عمل بود امروزه مراحل اولیه نقشه های بازاریابی را طی می کند.

7) برندهای جدیدی از شبکه های اجتماعی به عنوان عوامل تأثیرگذار:

با توجه به پلتفورم هایی مانند Pinterest،  Facebook  و  Foursquareو نیز بوجود آمدن برندهایی را با اندازه های متفاوت باید منتظر شبکه های اجتماعی جدید نیز باشیم. در سال 2013 ما ادامه رشد برندها و شکوفا شدن ایده ها، نظرها و محصولات آنها را خواهیم دید.
من و شما باید از خود بپرسیم “در چه شبکه اجتماعی ای شرکت می کنیم؟” و “چه ارزشی را ارائه می کنیم؟”  از نظر ایده آل برند باید شنوندگانی مجذوب داشته باشد که محتوای ارائه شده از طرف او را  به اشتراک گذاشته آن را دنبال می کنند. اگر شما مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید، به محل هایی بروید که می دانید مردم از قبل در مورد برند شما صحبت می کنند. دست به کار شوید.

8) آنالیز و آنالیزور های بیشتر :

با توجه به مشاهده کانال های بازاریابی در عمل و بهبود توانایی درک نحوه تأثیرگذاری آنها، پیش بینی می کنم که بازاریابان اینترنتی به دنبال روش های جدید اولویت بندی  فرصت های بسیاری هستند که برای آنها وجود دارد. برخلاف آنالیتیک های قدیمی وب – اندازه گیری نحوه عملکرد وب سایت شما – آنالیتیک های بازاریابی  اندازه گیری و بهینه سازی فعالیت های بازاریابی شماست.

حرفه ای ها تلاش های خود را به سمت آنالیتیک های بازاریابی متمرکز می کنند تا نقشه محصولات، بکار گیری برنامه و فعالیت های بازاریابی را تقویت کنند. به جای اینکه در کانال هایی سرمایه گذاری کنند که همیشه سرمایه گذاری کرده اید، امسال ابزار باید برای تصمیم گیری بهتر در دسترس قرار گیرد.

9) طراحی همه چیز است:

با توجه به اهمیت رو به رشد بازاریابی درونی و روند بهبود مصور سازی داده، طراحی وب از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود.  ما رشد قابل توجه جامعه طراحان را مشاهده می کنیم.  برای حفظ برتری در سال جدید منابع درونی خود را تقویت کرده یا با تیمی تماس برقرار کنید تا طراحی وب سایت شما را همسو با بازار تنظیم کنند.

10) بازاریابی منطقه ای به جریان اصلی تبدیل می شود:

شرکت های منطقه ای قبلا هرگز آنقدر ابزار در دسترس نداشته اند که بتوانند درک کنند چطور نتایج محلی را بهبود بخشیده، با مشتریان ارتباط برقرار کرده و موفقیت شان را اندازه گیری کنند.
سال جدید امسال باعث بهبود و رشد بیشتر کسانی می شوند که کار خود را شروع کرده اند. برای همین است که من باور دارم ما شکوفا شدن بازاریابی منطقه ای را برای توده ها مشاهده خواهیم کرد و متعاقبا تجارت های کوچک موفقیت آمیز را خواهیم دید.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری