webbranding

چرا از StumbleUpon استفاده نمی کنید؟

استمبلاپون

StumbleUpon ، شبکه اجتماعی مخصوص صفحات وب است که می توانید صفحات خود را با جهانیان به اشتراک بگذارید ، این شبکه اجتماعی امروزه توسط وبگردان بسیاری استفاده می گردد و به قولی این شبکه اجتماعی به یک گوگل برای دوست داران اینترنت تبدیل شده است ، چون که هر صفحه ای با هر موضوعی را می تواند به صورت تصادفی برای آن ها نمایش دهد.

شبکه اجتماعی StumbleUpon ، از نظر بسیاری از سایت های خارجی و معروف ، یک موتور جستجو به حساب می آید ، که می تواند صفحات مورد علاقه شما را به شما نمایش بدهد ، موتور جستجو و خزنده های این شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند هستند . زمانی که شما صفحه خود را در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارید ، خزنده های این موتور جستجو در عرض حداکثر 20 دقیقه وارد صفحه درج شده توسط شما می شوند و سریعا آن را پیمایش و ایندکس می کنند .
این شبکه اجتماعی در موضوعات مخالفی ، دسته بندی یا Category دارد که می توانید صفحات مورد نظر خود را بنابر دسته بندی مورد نظر خود درج نمائید.

درصد پیشرفت در این شبکه اجتماعی با مقدار DNA ، سنجش و ارزیابی می شود ، یعنی هرچه بیشتر در این شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید و بیشتر دوست جمع آوری کنید ، DNA شما افزایش پیدا خواهد کرد.

اما گوگل در مورد StumbleUpon چه فکری می کند؟

بر اساسی تحقیقاتی که صورت گرفته و همچنین تجربه گروه وب برندینگ ، موتور جستجوی گوگل بسیار به شبکه اجتماعی StumbleUpon علاقه مند است ، همانطور که میدانید ، گوگل در کشور آمریکا قرار دارد و شبکه اجتماعی stumbleUpon نیز در کشور آمریکا است ، بر اساس آمار های گرفته شده در کشور آمریکا شبکه اجتماعی stumbleUpon از فیس بوک و توئیر پر بیننده تر است ، (دقت کنید ، پر بیننده تر است نه پر کاربر تر ) ولی همین پر بیننده بودن آن ،گوگل به آن علاقه مند شده است و گوگل فقط یک جمله را می گوید ، فرمان بردارم دوست عزیز !!!

در شکل زیر بنابر آمارهای بدست آمده توسط آمارگیری معروف Global Stats در سال 2011 بدست آمده است که آمار استفاده StumbleUpon در آمریکا ، از فیس بوک و توئیتر هم بیشتر بوده است :

آمار استفاده از شبکه اجتماعی stumbleupon
آمار استفاده از شبکه اجتماعی stumbleupon

بنابر همین امر ، گوگل توجه بسیار زیادی به این شبکه اجتماعی قدرتمند دارد ولی با اینکه این شبکه اجتماعی در ایران مسدود نیست؟! و همچنین پشتیبانی خوبی از زبان شیرین فارسی نیز دارد ، مورد توجه وب مستران و مدیران سایت ها نیست!!!

یک بخشی از سئو و بهینه سازی ، چه بخواهید و چه نخواهید ، شبکه های اجتماعی هستند ، و اصلا مفهوم سئو ، یعنی این که بین مردم باشید و با همواره با مردم باشید تا گوگل و دیگر موتورهای جستجو با شما همراه باشند ، و در مقابل شعار شبکه های اجتماعی نیز همین است : “برقراری ازتباط با دیگران” از این رو گوگل از شبکه های اجتماعی بسیار خوشش می آید . شبکه اجتماعی StumbleUpon بسیار در سئو و بهینه سازی موثر است!

کار اصلی StumbleUpon :

StumbleUpon موتور جستجوی صفحات وب است که محتوای مورد علاقه کاربران را برای آن ها به نمایش می گذارد ، به همین دلیل اسم این شبکه اجتماعی را فرش پرنده ای گذاشته اند. چون همانند یک فرش پرنده ای ، شما را جائی می برد ، که می خواهید باشید…

با شبکه اجتماعی StumbleUpon می توانید یک شبکه اجتماعی یادگیری خیلی عالی و قدرمتند راه اندازی کنید ، چون که اگر شما یک آموزش ، یکتا داشته باشید باشید ، یعنی آموزشی را به اشتراک گذاشته باشید که در سایت های دیگر نباشد ، در این صورت این نمایش رندومی سایت StumbleUpon همواره شما هستید و می توانید ترافیک خوبی را کسب کنید.

شبکه اجتماعی StumbleUpon به دلیل اینکه مستقیما با صفحات سایت ها کار دارد ، بسیار مورد توجه گوگل قرار گرفته است ، در این مقاله آموزشی سعی داریم نحوه کار با شبکه اجتماعی StumbleUpon را با یکدیگر آموزش ببینیم…

مراحل ثبت نام و کار با StumbleUpon

در هنگام ثبت نام در این شبکه اجتماعی ، صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که باید موضوعات مورد علاقه خود را(Interests) انختاب نمائید ، همانند تصویر زیر :

درج موضوعات مورد علاقه در stumbleupon
درج موضوعات مورد علاقه در stumbleupon

سپس دیگر شما کاملا ثبت نام شده اید ، البته می توانید Interests را تغییر دهید.

اگر هم بخواهید که صفحات سایت خود را به اشتراک بگذارید کافیست که بر روی دکمه Add a Page کلیک نمائید تا صفحه ای همانند شکل زیر برای شما نمایان شود و در این قسمت می توانید صفحه مورد نظر خود را به اشتراک بگذارید :

اشتراک گذاری صفحات در stumbleupon
اشتراک گذاری صفحات در stumbleupon

بعد از اشتراک گذاشتن صفحات خود (البته باید برای اشتراک گذاری به کلمات کلیدی خود دقت لازم را داشته باشید ، چون صفحات درخواستی کاربران ، از طریق همین کلمات کلیدی پیدا می شوند .)

اگر شما به عنوان مثال Interests خود را کامپیوتر قرار داده باشید و سپس بر روی دکمه Stumble کلیک کنید ، صفحه ای به صورت تصادفی و مرتبط ترین صفحه با Interests شما (یعنی کامپیوتر) نمایش خواهد داد و این یعنی StumbleUpon ، گوگل از اینکه شما به صورت رندوم برای مورد نمایش داده شوید ، لذت می برد… پس باید کاری کنید که شما هم به صورت تصادفی ، برای دیگران به نمایش گذاشته شوید…

مشاهده تصادفی در stumbleupon
مشاهده تصادفی در stumbleupon

درصد مشهوریت Stumble شما نیز با DNA حساب می شود ، هر چقدر که مطالب شما پربازدید تر و همچنین دارای دوستان بیشتری باشید ، DNA شما افزایش پیدا خواهد کرد.

افزایش رتبه در stumbleupon
افزایش رتبه در stumbleupon

در ضمن این راهم بدانید بر اساس آمار های بدست آمده ، StumbleUpon می توانید ترافیک بسیار بیشتری از فیس بوک و تویئتر به شما تقدیم کند… در شکل زیر ، درصد مقدار ترافیکی که می تواند StumbleUpon به شما تقدیم کند را نمایش می دهد :

افزایش ترافیک سایت با استفاده از stumbleupon
افزایش ترافیک سایت با استفاده از stumbleupon

در هر ماه حدود 2 میلیون صفحه در StumbleUpon ، اضافه می شود ، پس چرا شما صفحات خود را به اشتراک نمی گذارید؟

حال که با StumbleUpon آشنا شدید ، پس چرا دست به کار نمی شوید ؟ همین الان وارد سایت www.stumbleupon.com شوید و یک اکانت برای سایت خود ایجاد کنید و همچنین با وب برندینگ هم ارتباط برقرار کنید ، ما خوشحال می شویم که شما را در StumbleUpon ببینیم .

وب برندینگ در StumbleUpon منتظر شما خواهد بود…

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گــذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin