webbranding

چرا از StumbleUpon استفاده نمی کنید؟

استمبلاپون

StumbleUpon ، شبکه اجتماعی مخصوص صفحات وب است که می توانید صفحات خود را با جهانیان به اشتراک بگذارید ، این شبکه اجتماعی امروزه توسط وبگردان بسیاری استفاده می گردد و به قولی این شبکه اجتماعی به یک گوگل برای دوست داران اینترنت تبدیل شده است ، چون که هر صفحه ای با هر موضوعی را می تواند به صورت تصادفی برای آن ها نمایش دهد.

شبکه اجتماعی StumbleUpon ، از نظر بسیاری از سایت های خارجی و معروف ، یک موتور جستجو به حساب می آید ، که می تواند صفحات مورد علاقه شما را به شما نمایش بدهد ، موتور جستجو و خزنده های این شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند هستند . زمانی که شما صفحه خود را در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارید ، خزنده های این موتور جستجو در عرض حداکثر 20 دقیقه وارد صفحه درج شده توسط شما می شوند و سریعا آن را پیمایش و ایندکس می کنند .
این شبکه اجتماعی در موضوعات مخالفی ، دسته بندی یا Category دارد که می توانید صفحات مورد نظر خود را بنابر دسته بندی مورد نظر خود درج نمائید.

درصد پیشرفت در این شبکه اجتماعی با مقدار DNA ، سنجش و ارزیابی می شود ، یعنی هرچه بیشتر در این شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید و بیشتر دوست جمع آوری کنید ، DNA شما افزایش پیدا خواهد کرد.

اما گوگل در مورد StumbleUpon چه فکری می کند؟

بر اساسی تحقیقاتی که صورت گرفته و همچنین تجربه گروه وب برندینگ ، موتور جستجوی گوگل بسیار به شبکه اجتماعی StumbleUpon علاقه مند است ، همانطور که میدانید ، گوگل در کشور آمریکا قرار دارد و شبکه اجتماعی stumbleUpon نیز در کشور آمریکا است ، بر اساس آمار های گرفته شده در کشور آمریکا شبکه اجتماعی stumbleUpon از فیس بوک و توئیر پر بیننده تر است ، (دقت کنید ، پر بیننده تر است نه پر کاربر تر ) ولی همین پر بیننده بودن آن ،گوگل به آن علاقه مند شده است و گوگل فقط یک جمله را می گوید ، فرمان بردارم دوست عزیز !!!

در شکل زیر بنابر آمارهای بدست آمده توسط آمارگیری معروف Global Stats در سال 2011 بدست آمده است که آمار استفاده StumbleUpon در آمریکا ، از فیس بوک و توئیتر هم بیشتر بوده است :

آمار استفاده از شبکه اجتماعی stumbleupon
آمار استفاده از شبکه اجتماعی stumbleupon

بنابر همین امر ، گوگل توجه بسیار زیادی به این شبکه اجتماعی قدرتمند دارد ولی با اینکه این شبکه اجتماعی در ایران مسدود نیست؟! و همچنین پشتیبانی خوبی از زبان شیرین فارسی نیز دارد ، مورد توجه وب مستران و مدیران سایت ها نیست!!!

یک بخشی از سئو و بهینه سازی ، چه بخواهید و چه نخواهید ، شبکه های اجتماعی هستند ، و اصلا مفهوم سئو ، یعنی این که بین مردم باشید و با همواره با مردم باشید تا گوگل و دیگر موتورهای جستجو با شما همراه باشند ، و در مقابل شعار شبکه های اجتماعی نیز همین است : “برقراری ازتباط با دیگران” از این رو گوگل از شبکه های اجتماعی بسیار خوشش می آید . شبکه اجتماعی StumbleUpon بسیار در سئو و بهینه سازی موثر است!

کار اصلی StumbleUpon :

StumbleUpon موتور جستجوی صفحات وب است که محتوای مورد علاقه کاربران را برای آن ها به نمایش می گذارد ، به همین دلیل اسم این شبکه اجتماعی را فرش پرنده ای گذاشته اند. چون همانند یک فرش پرنده ای ، شما را جائی می برد ، که می خواهید باشید…

با شبکه اجتماعی StumbleUpon می توانید یک شبکه اجتماعی یادگیری خیلی عالی و قدرمتند راه اندازی کنید ، چون که اگر شما یک آموزش ، یکتا داشته باشید باشید ، یعنی آموزشی را به اشتراک گذاشته باشید که در سایت های دیگر نباشد ، در این صورت این نمایش رندومی سایت StumbleUpon همواره شما هستید و می توانید ترافیک خوبی را کسب کنید.

شبکه اجتماعی StumbleUpon به دلیل اینکه مستقیما با صفحات سایت ها کار دارد ، بسیار مورد توجه گوگل قرار گرفته است ، در این مقاله آموزشی سعی داریم نحوه کار با شبکه اجتماعی StumbleUpon را با یکدیگر آموزش ببینیم…

مراحل ثبت نام و کار با StumbleUpon

در هنگام ثبت نام در این شبکه اجتماعی ، صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که باید موضوعات مورد علاقه خود را(Interests) انختاب نمائید ، همانند تصویر زیر :

درج موضوعات مورد علاقه در stumbleupon
درج موضوعات مورد علاقه در stumbleupon

سپس دیگر شما کاملا ثبت نام شده اید ، البته می توانید Interests را تغییر دهید.

اگر هم بخواهید که صفحات سایت خود را به اشتراک بگذارید کافیست که بر روی دکمه Add a Page کلیک نمائید تا صفحه ای همانند شکل زیر برای شما نمایان شود و در این قسمت می توانید صفحه مورد نظر خود را به اشتراک بگذارید :

اشتراک گذاری صفحات در stumbleupon
اشتراک گذاری صفحات در stumbleupon

بعد از اشتراک گذاشتن صفحات خود (البته باید برای اشتراک گذاری به کلمات کلیدی خود دقت لازم را داشته باشید ، چون صفحات درخواستی کاربران ، از طریق همین کلمات کلیدی پیدا می شوند .)

اگر شما به عنوان مثال Interests خود را کامپیوتر قرار داده باشید و سپس بر روی دکمه Stumble کلیک کنید ، صفحه ای به صورت تصادفی و مرتبط ترین صفحه با Interests شما (یعنی کامپیوتر) نمایش خواهد داد و این یعنی StumbleUpon ، گوگل از اینکه شما به صورت رندوم برای مورد نمایش داده شوید ، لذت می برد… پس باید کاری کنید که شما هم به صورت تصادفی ، برای دیگران به نمایش گذاشته شوید…

مشاهده تصادفی در stumbleupon
مشاهده تصادفی در stumbleupon

درصد مشهوریت Stumble شما نیز با DNA حساب می شود ، هر چقدر که مطالب شما پربازدید تر و همچنین دارای دوستان بیشتری باشید ، DNA شما افزایش پیدا خواهد کرد.

افزایش رتبه در stumbleupon
افزایش رتبه در stumbleupon

در ضمن این راهم بدانید بر اساس آمار های بدست آمده ، StumbleUpon می توانید ترافیک بسیار بیشتری از فیس بوک و تویئتر به شما تقدیم کند… در شکل زیر ، درصد مقدار ترافیکی که می تواند StumbleUpon به شما تقدیم کند را نمایش می دهد :

افزایش ترافیک سایت با استفاده از stumbleupon
افزایش ترافیک سایت با استفاده از stumbleupon

در هر ماه حدود 2 میلیون صفحه در StumbleUpon ، اضافه می شود ، پس چرا شما صفحات خود را به اشتراک نمی گذارید؟

حال که با StumbleUpon آشنا شدید ، پس چرا دست به کار نمی شوید ؟ همین الان وارد سایت www.stumbleupon.com شوید و یک اکانت برای سایت خود ایجاد کنید و همچنین با وب برندینگ هم ارتباط برقرار کنید ، ما خوشحال می شویم که شما را در StumbleUpon ببینیم .

وب برندینگ در StumbleUpon منتظر شما خواهد بود…

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری