webbranding

آیا سوال کردن در فیس بوک سود دارد یا خیر؟

فیس بوک

 احساس می کنید با دیوار حرف می زنید؟ تعامل داشتن در شبکه های اجتماعی کار سختی است، اما روش های مشخصی وجود دارند که می توانید با طرفداران خود ارتباط بر قرار کرده و کاری کنید که کاربران به سوالهای شما پاسخ دهند.

اگر احساس می کنید هیچ کس در فیس بوک به حرف های شما گوش نمی دهد ,  و یا به پرسش های شما  توجهی نمی کند، احتمالا سوال های شما اشتباه است یا به عبارت دیگر روش درست سوال پرسیدن را یاد نگرفته اید.

من از یک روش ساده برای افزایش تعاملات در صفحات فیس بوکی که پیمانکار بازاریابی شبکه های اجتماعی آنها هستم استفاده می کنم.
چنین فرمتی را رعایت می کنم:
رستوران مورد علاقه من در منطقه غرب تهران …… است؟
سوالهای دارای جای خالی اکثر اوقات افراد را تشویق می کنند تا خلاقیت به خرج داده یا از حس طنز خود استفاده کنند. همین مسئله باعث می شود فضای شادابی ایجاد شده و افراد پاسخ ها و کامنت های دیگران را نیز خوانده و در مورد آنها نظر دهند. تنها کاری که شما انجام می دهید شروع بحث است.  همین حس شوخ طبعی و خلاقیت باعث می شود تمام افراد خودبخود به بحث شما جذب شوند.

چه روش هایی باعث می شوند افراد به سوالات شما گوش کرده و به آنها پاسخ دهند؟

تحقیقات زیادی برای جواب دادن به این سوال انجام شده است. با توجه به تحقیقات انجام شده رعایت نکات زیر در زمان سوال پرسیدن به شما کمک خواهد کرد.
•    باید این نکته را به خاطر داشت باشید: با اینکه سوال کردن باعث افزایش تعامل افراد می شود اما تعداد لایک ها و اشتراک گذاری ها را نیز کاهش می دهد. به نظر من وقتی افراد کامنت گذاشته و به صورت فعال تری تعامل می کنند دیگر توجه زیادی به لایک کردن ندارند. افراد با خود می گویند با کامنت گذاشتن دیگر به اندازه کافی فعالیت کرده اند.
•    استفاده کردن از کلمات متفاوت در سوال ها می تواند تأثیر قابل توجهی به میزان تعامل داشتن کاربران داشته باشند. هر چقدر کلمات درست تر استفاده شوند و سوالهای شما افراد بیشتری را به فعالیت داشتن تشویق می کنند و میزان پاسخ ها و مکالمات بیشتر افزایش پیدا می کند.  در اینفوگرافیک زیرا می بینید که استفاده کردن از کلمات متفاوت چه تأثیر بر شرکت کردن افراد در بحث ها دارد. در زمان طراحی سوال باید تمام توجه خود را به این نکته جلب کنید.

طریقه موفقیت در فیس بوک
راهکار موفقیت در فیس بوک

همان طور که در اینفوگرافیک می بنیید، پست هایی که در آنها سوال هایی مطرح می شوند کامنت های بیشتری را دریافت می کنند اما نسبت به پست های غیر سوالی لایک ها واشتراک های کمتری نیز دریافت می کنند. به عبارت دیگر داده ها نشان می دهند که شما می توانید هر چند وقت یک بار از سوال کردن در پست های خود استفاده کرده و افراد را به کامنت گذاشتن تشویق کنید اما این روش همیشه  موثر نیست و اگر زیاد تکرار شود می تواند مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد. سوال پرسیدن روش موثری برای بازخورد گرفتن از طرفداران و بازدیدکنندگان صفحه فیس بوک شما محسوب می شود اما بهترین راه برای تحریک کاربران به تعامل برقرار کردن نیست.
به علاوه در اینفوگرافیک می بینیم که  سوالات زیر به ترتیب بیشترین تعداد پاسخ را به همراه دارند”
•    سوالاتی که جواب “آری یا خیر” دارند
•    سوالاتی که در “باید” یا “شاید” دارند
•    سوالات چند گزینه ای
این سوالات نسبت به سوالات باز که از “چرا” یا “چطور” استفاده کرده اند، جواب های بیشتری دریافت می کنند.  نکته اینجاست: اگر برای افزایش تعداد کامنت ها از سوال کردن استفاده می کنید، بهتر است سوالهایی بپرسید که جواب آنها ساده و سریع هستند.

این اولین مقاله 100 درصد عملیاتی ما در مورد یکی از تکنیک های بازاریابی در فیس بوک بود و امیدواریم که این موضوع عملی برای شما نیز مفید واقع گردد. سعی می کنیم به قول از ما بهترون Case Study هم مطرح کنیم اگر معادل فارسی دارید به ما بگویید.

سئوال مناسب در فیس بوک چگونه باید پرسیده شود؟

سئوال مناسب در فیس بوک, سئوال خود را در فیس بوک چگونه مطرح کنیم, تکنیک های بازاریابی در فیس بوک, آیا پرسیدن سئوال در فیس بوک مفید است

یکی از تکنیک های بازاریابی در فیس بوک سئوال پرسیدن است. آیا این تکنیک را به خوبی می شناسید؟

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری