امروزه شبکه های اجتماعی، بهترین راه برای گسترش تبلیغات بازاریابان می باشد، بنا بر آماری که بدست آمده است، ۹۰ درصد بازاریابان برای گسترش کار خود از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.
در این مقاله ۴ روشی بیان شده است که بیش از ۳۳۰۰ شرکت بازاریابی بزرگ در جهان که از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند، از این روش ها بهره مند شده اند :

استفاده از شبکه های اجتماعی زمان بر است

استفاده از شبکه های اجتماعی، کاری زمان بر است، ۵۸ درصد بازاریابان بیش از ۲۰ ساعت در هفته با شبکه های اجتماعی کار می کنند.

هدف خود را استفاده شبکه های اجتماعی مشخص کنید…

برخی از بازاریابان بر این نظر هستند که شبکه های اجتماعی راهی مناسب برای کسب و کاری موفق می باشند و بعضی دیگر بر این باور هستند که شبکه های اجتماعی کمک در افزایش ترافیک سایت می کنند، بعضی دیگر بر این باورند که رسانه های اجتماعی باعث افزایش رتبه بندی سایت می شود، اما هدف شما چیست؟
شبکه های اجتماعی مزایای دیگری نیز دارند ولی مهمترین مزیت آنها، کاهش هزینه های بازاریابی و بهبود فروش می باشد ؛ شما هم باید هدف خود را مشخص کنید، دوست دارید شبکه های اجتماعی چه منفعتی برای شما داشته باشند؟

شبکه های اجتماعی فقط برای جذب مشتری نیست!

بسیاری از شرکت های بازاریابی بر این باورند که شبکه های اجتماعی فقط برای جذب مشتری استفاده نمی شوند، بلکه شبکه های اجتماعی می توانند ارزش خوبی را  در زمینه تجارت B2B به شما بدهند.

رسانه مرتبط با کار خود را انتخاب نمائید

هر رسانه اجتماعی به نحوی می تواند در تجارت شما سهیم باشد، بعضی از بازاریابان بر این باورند که فیس بوک، اهمیت بیشتری برای آنها دارد و بعضی دیگر ممکن است به توئیتر بیشتر علاقه مند باشند و حتی ممکن است برخی دیگر رشد تجارت خود را با اشتراک گذاری  ویدئوها در یوتوب ببینند، بازاریابان باید با توجه به حوزه ی کاری خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

حتما با مطالعه این مقاله، دید شما نسبت به اهمیت تجاری شبکه های اجتماعی بازتر شده است، رسانه های اجتماعی برای اهدف بزرگ تجاری بسیار موثر و مفید هستند، درست است که استفاده از شبکه های اجتماعی ممکن است زمان بر باشد ولی می توانند در آینده باعث رشد خارق العاده کسب و کار شما شوند.