webbranding

استراتژی های مقدماتی برای تولید محتوای ویروسی

talk

آیا میدانید بازاریابی ویروسی چیست؟

  • آیا می توانید محتوای خود را همانند ویروس های سرماخوردگی یا آنفلونزا در سراسر وب منتشر کنید؟
  • آیا می توانید داستان خود را  در کوچه و بازار نقل کنید؟!

امروز به شما ، روش های ایجاد محتوای ویروسی را خواهیم گفت ، همانطور که از سوالات اول این مقاله متوجه شدید ، میخواهیم فرآیندی را به شما یاد دهیم که بتوانید مقاله ها ، محصولات و دیگر عناصر سایت خود را در کمترین زمان و پائین ترین هزینه به صورت یک ویروس واگیر دار ، پخش کنید!

در صورت رعایت این موارد ، آتشی راه خواهید انداخت که در کوتاه ترین زمان ، جنگلی را فرا خواهد گرفت!

۱) با زمان جلو بروید!

محتوایی را ایجاد کنید که منطبق بر زمان باشد ، مثلا اگر میخواهید در مورد الگوریتم جدید گوگل ، محتوایی را ایجاد کنید ، زمانی این محتوا را متنشر کنید که بازار اخبار این الگوریتم گرم باشد ، این کار توجه بسیاری از بازدیدکنندگان و کاربران اینترنت را به سایت شما جلب می کند و در نتیجه باعث پخش این مقاله و افزایش بازدید سایت شما می شود ، موتورهای جستجو برای سایت هایی که دارای  محتوای به روزی هستند ، احترام خاصی قائل می باشند.

 

2) استفاده از مطالب جذاب و شگفت انگیز

تولید محتوای ویروسی
تولید محتوای ویروسی

گاهی اوقات بد نیست که محتوای باورنکردنی و شگفت انگیز را در سایت خود منتشر کنید ، حتی گهگاهی میتوانید یک موضوع کوچک را تبدیل به مشکل بزرگ کنید ، مثلا اگر گوگل ادعائی درباره شرکت های رقیب کرده است ، مقاله ای را نشر کنید که در آن به مبارزه گوگل علیه ، شرکت رقیب ، بپردازد و امثال اینها…

3) از اینفوگرافیک ها استفاده کنید!

اغلب بازدیدکنندگان وب معمولا حوصله مطالعه یک مطلب  طولانی و دراز را ندارد ، و بیشتر ترجیح می دهند به تصاویر نگاه کنند ، پس شما هم از خود خلاقیت نشان دهید ! سعی کنید محتوای خود را با ظاهری جذاب  و به جای پاراگراف های طولانی از تصاویر جذاب استفاده کنید  و محتوای خود را به صورت یک اینفوگرافیک طراحی کنید و آن را انتشار دهید ،

4) همکاری با سایت های مرتبط

از سایت های مرتبط با موضوع سایت خود ، حمایت کنید ! این کار کمک خوبی به شما در امر محتوای ویروسی می کند، با سایت های مرتبط هم فکری کنید در اینصورت، شما فقط محتوای خود را متشر کنید، حتی اگر  تنها یکی از این سایت های مرتبط مقاله شما را به اشتراک بگذارد ، محتوای شما دهان به دهان خواهد چرخید!
در ضمن ، محتوای سایت خود را به یک یا  دو موضوع متمرکز کنید (از پراکندگی موضوعات سایت بپرهیزید!) اگر سایت های رقیب شما از موضوعات مختلف، 10 مقاله را در سایت خود  منتشر کرده اند، شما در یک موضوع ، 100 مقاله منتشر کنید، مطمئن باشید عنوان تجاری شما با هدف محتوای شما، دهان به دهان پخش می شود.
نکاتی که در این مقاله اشاره شد، اگر چه باعث افزایش شانس شما در اشتراک گذاری مطالب خواهد شد ولی باز هم هیچ تضمینی در انتشار آن در سراسر اینترنت نیست! ایجاد محتوای ویروسی کار آسانی نیست، این کار نیاز به شناخت جامعه و احتیاجات آنها می باشد.
به هر حال علاوه بر اینکه به محتوای سایت خود تمرکز کرده اید، استراتژی  بهینه سازی موتور های جستجو را نیز مد نظر داشته باشید، تعادل در انجام این فعالیت ها، شما را در رسیدن به موفقیت، کمک خواهد کرد.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری