پایگاه علمی پژوهشی بازاریابی و برند سازی دیجیتال

کلمات کلیدی منفی (Negative Keyword) چیست؟

کلمات کلیدی منفی
0 659

لیست کلمات کلیدی که برای تبلیغات در گوگل تهیه می کنید یک فرآیند دائمی و با فراز و نشیب بسیار زیاد است. شما باید نوشتن کلمات کلیدی تبلیغاتِ گوگل را همانند نوشتن لیست مهمانان برای دعوت به یک جشن در نظر بگیرید، مهمانان شما ،فقط از این لیست می باشند و مهمان ناخوانده ی دیگر برای شما نمی آید.

یا اگر بخواهیم مثالی دیگر را در رابطه با کلمات کلیدی منفی یا Negative Keyword بزنیم می توانیم چنین مثالی را مطرح کنیم:

فرض کنید تبلیغات مربوط به گوشی های نوکیا را در تبلیغات گوگل قرار داده اید، حال اگر شما کلمه کلیدی منفی خود را گوشی های سونی انتخاب کنید  در صورتی که کاربری گوشی های سونی را جستجو کرد ، دیگر تبلیغات شما برای آن به نمایش داده نشود ، و تبلیغات شما فقط در نتیجه جستجوی گوشی های نوکیا به نمایش در می آید.

چرا باید از کلمات کلیدی منفی (Negative Keyword) استفاده کنم؟

اگر شما از کلمات کلیدی منفی در تبلیغات خود استفاده نکنید ، آگهی های تبلیغاتی شما در تمام جستجوهای کاربران به نمایش در می آید ، در نتیجه ، تبلیغات بی مورد از شما به نمایش در می آید و کاربران دیگر به تبلیغات شما اعتماد نمی کنند به علاوه نمره کیفیت (Quality Score) کلمات کلیدی شما کاهش پیدا می کند.

نکات لازم در استفاده از کلمات کلیدی منفی (Negative Keyword)

به تعداد کلمات کلیدی منفی توجه کنید اگر شما در کلامت کلیدی منفی خود یک جمله ی ۱۰ کلمه ای رو درج کرده باشید ، و کاربری جمله ی ۱۱ کلمه ای رو جستجو کند دیگر تبلیغات شما به نمایش در نمی آید.
در انتخاب کلمات کلیدی منفی دقت لازم را داشته باشید ، از این ویژگی به صورت افراطی و یا تفریطی استفاده نکنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.