webbranding

سازماندهی صحیح تبلیغات در گوگل

سازمان دهی اکانت گوگل ادز با ادگروپ ها و کمپینها

تبلیغات در گوگل امری بسیار معروف و مشهور بین بازاریابان اینترنتی و شرکت هایی است که می خواهند دیده شوند، اما برای استفاده از تبلیغات در گوگل نیز باید دانشی را داشته باشید تا بتوانید به نحو احسن از این امکان استفاده کنید.

سازماندهی اکانت تبلیغاتی چقدر در موفقیت تبلیغات شما موثر است؟

با گذاشتن اندکی وقت برای سازماندهی حساب خود، می توانید تبلیغات خود را به صورت هدفمند برای کاربران خود نمایش دهید و همچنین می توانید مدیریت بهتری بر اکانت خود داشته باشید. این ساختار بندی در کمپین ها و اد گروپ ها کلیک ها را به طور هدفمند بین کلمات کلیدی و صفحات فرود مرتبط تقسیم می کند.

منظور از سازمان دهی اکانت گوگل ادز چیست؟

فرض کنید که تمام محصولات سایت شما در یک صفحه نمایش داده شود در این صورت مشتریان شما چگونه، محصول مورد نظر خود را پیدا کنند؟ این یک مشکل بزرگ برای تجربه کاربری سایت یا اپ شما (UX) ایجاد می کند و نویگیشن سرویس شما را سخت می کند. باید معماری اطلاعات محصولات شما منطقی باشد. این به برای بهبود سئوی سایت شما نیز بسیار مفید است.
اما تفکر غلط همه چیز در یکجا می تواند در اکانت تبلیغاتی شما نیز نفوذ کند، اگر شما فقط یک تبلیغ با یک کلیدواژه داشته باشید تبلیغ شما همواره بدون توجه به محصول جستجو شده توسط مشتری، نمایش داده می شود. و یا اگر چندین تبلیغ بسازید اما برای تعداد زیادی محصول همان تبلیغات را نشان مشتری بدهید باز هم نتایج چشمگیری از تبلیغات گوگل نخواهید گرفت.

انتخاب کلمات کلیدی

شما باید تبلیغات خود را به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی کنید. این کار ساده هم از طریق تعریف کمپینها، اد گروپ ها و لیست کردن کلمات کلیدی متنوع امکان پذیر است. باید هر دسته از کلمات کلیدی مشابه را ذیل یک ad group قرار دهید و به یک صفحه فرود مشخص لینک کنید. پس برای هر محصول خود یک گروه تبلیغاتی جدید ایجاد کنید. حتی اگر کسب و کار شما ارائه یک خدمت مثل آموزش زبان انگلیسی و دوره های آیلتس باشد می توانید بر این اساس، تقسیم بندی منطقی ای داشته باشید. مثلا: ۳ اد گروپ آیلتس جنرال، آیلتس لایف اسکیلز و آیلتس آکادمیک را ذیل یک کمپین بسازید.

اطمینان حاصل کنید که هر گروه تبلیغاتی دارای کلمات کلیدی مربوط به محصولات باشد. بنابر این، زمانی که کاربری محصولی را جستجو کند دقیقا همان تبلیغی از شما را مشاهده می کند که مربوط به محتوای جستجو شده می باشد. همچنین با کمک گرفتن از ابزار keyword planner که در اکانت گوگل ادز در دسترس شماست می توانید لیست کلمات کلیدی مرتبط را گسترش دهید و آن را بهبود دهید.

با ایجاد تغییرات کوچکی در ساختار تبلیغات خود، می توانید تفاوتی بزرگ را ایجاد کنید

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

2 پاسخ

    1. سلام
      شما می توانید ۱۰/۰۰۰ کمپین در هر اکانت گوگل ادز بسازید.هر کمپین هم میتواند ۲۰/۰۰۰ اد گروپ را شامل شود و هر اد گروپ هم می تواند ۵۰ متن تبلیغاتی متفاوت را در خود جای دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری