webbranding

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغات در گوگل

انتخاب کلمات کلیدی

 

تبلیغات درست، مناسب و منطقی در گوگل در افزایش ترافیک سایت، بازاریابی اینترنتی و شاید هم سئو و بهینه سازی بسیار موثر است، پس نمیتوان به راحتی از آن گذشت، در تبلیغات در گوگل باید نکاتی در انتخاب کلمات کلیدی (Keywords) صورت بگیرد، در این ویدئوی آموزشی می توانید نکات بسیار خوبی را فراگیرید.

 

کلمات کلیدی که انتخاب می کنید برای موفقیت تبلیغات شما بسیار مهم هستند
مشتریان تبلیغاتی شما، آگهی های شما را نخواهند دید مگر اینکه از کلمات کلیدی مناسبی استفاده کنید

مشتریان چگونه جستجو می کنند ؟

زمانی که یک کاربر جستجو می کند، دوست دارد که نتایج مورد نظر خود را به راحتی و به سرعت مشاهده کنند، کلمات کلیدی که استفاده می کنید باید بسیار نزدیک به محتوای تبلیغات و آگهی شما و همچنین صفحه شما باشد چرا که این کار امتیاز تبلیغ شما را بالا می برد و موجب کاهش هزینه کلیک ها می شود، خبر خوب این است که شما با استفاده از قابلیت تبلیغات گوگل می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. چون عباراتی که کاربران جستجو کرده اند را نیز در بخش search terms به شما نشان می دهد.

سه مرحله برای ایجاد Keyword های مناسب وجود دارد

اول: تمامی محصولات مورد نطر فروشگاه خود را جمع آوری کنید. سعی کنید محصولات خود را از تمام برند ها جمع آوری کنید، این کار متنوع بودن سایت شما را نشان می دهد. خود را به جای مشتری بگذارید و لیستی از محصولات و عبارات را بر اساس برند یا دسته بندی موضوعی خاص مدنظرتان تهیه کنید. اما بهترین راه برای یافتن کلید واژه های مرتبط با کسب و کار شما، استفاده از keyword planner خود گوگل ادز است. ابزاری که با استفاده از دیتاهای خود گوگل دید خوبی به شما می دهد. پیشنهادات جدید به شما می دهد و برآورد جستجوی ماهانه هر کلید واژه را هم به شما نشان می دهد.

دوم: این کار را برای تمام محصولات خود انجام دهید، حال هر کدام از این لیست محصولاتی که دارید یک گروه آگهی مستقل یا Ad group با تبلیغی خاص است، هر کمپین در ادز از  چند اد گروپ و هر ادگروپ هم از مجموعه ای از تبلیغات و کلمات کلیدی تشکلی شده است. در نهایت هرگونه کلیدواژه که غیر مرتبط با اهداف شما می باشد را پاک کنید.
بهترین انتخاب برای تعداد کلمات کلیدی، عبارات ۲ تا ۳ کلمه ای است چون تمایل مردم به جستجوی عبارات یا کلمات چند بخشی بیشتر از یک یا دو بخشی است.

سوم: از کلمات کلیدی منفی برای اصلاح اهداف خود استفاده کنید. این کار در مواقعی مورد استفاده قرار میگیرد که نمی خواهید تبلیغات شما نمایش داده شود، اگر از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید می توانید از نمایش تبلیغات در مواقعی که نمی خواهید نمایش داده شوند، جلوگیری کنید. در این صورت هنگامی که کاربری برای یکی از محصولات جستجو کند، فقط تبلیغات مرتبط با جستجو، نمایش داده می شوند.
بهبود کلمات کلیدی، تغییرات بزرگی را ایجاد می کند. بهبود شامل حذف واژه ها و عبارات بی هدف و خارج از موضوع کمپین شما و افزودن کلمات جدیدی است که شما آن ها را در نظر نگرفته بودید اما مردم آنها را جستجو می کنند.

در انتخاب کلمات کلیدی، سفر مشتری را جدی بگیرید

این نکته را هم در نظر بگیرید که مشتری ممکن است کلمات مختلفی را جستجو کند تا نهایتا تبدیل به مشتری شود. در واقع کاربر تا بخواهد از بین انبوه گزینه های موجود به محصول یا سرویس شما برسد و مشتری شما بشود راه طولانی ای را ممکن است طی کند و از تاچ پوینت های متعددی بگذرد که شما باید در آنها حضور داشته باشید. حضور در این نقاط تماس هم ممکن نیست مگر از راه شناخت کلمات کلیدی که آنها جستجو می کنند. پس به روز رسانی لیست کلمات کلیدی با سفر مشتری را در دستور کار قرار دهید و به طور مستمر این کار را انجام دهید.

با رعایت این اصول مطمئن باشید که تبلیغات در گوگل برای شما موثر است

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری