webbranding

استفاده از ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی برای برندینگ

استفاده از ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی برای برندینگ

امروزه برندینگ به عنوان یک ابزار بازاریابی برای یک کمپانی بسیار مهم و ضروری است با توجه به مزیت های بیشماری که دنیای آنلاین برای تجارت دارد ، یکی از موثرترین راه های، ترویج کسب و کار آنلاین می باشد ، بازاریابی ویدئویی می تواند کمک بسیار زیادی به کمپانی شما در امر برندینگ و افزایش فروش محصولات کند ، در این مقاله روش هایی را بیان کرده ایم که که شما می توانید موثرترین و بهینه ترین نتایج را از ویدئو مارکتینگ برای کمپانی خود به دست آورید.

مردم ، ویدئوها را بهتر در حافظه خود ذخیره می کنند

این از نظر علمی ثابت شده است که اطلاعاتی که به صورت بصری باشد و انسان بتواند آن را فقط ببیند و گوش دهد ، بهتر در ذهن او ذخیره می شود و بر همین اساس در صورت استفاده از ویدئو برای تبلیغات و یا معرفی محصولات خود، شما گامی بزرگ را برای برند سازی کمپانی خود انجام داده اید.

استفاده از ویدئو مارکتینگ برای معرفی محصولات خود

از فیلم های کوتاه ولی جذاب برای معرفی محصولات کمپانی خود استفاده نمائید ، در این صورت مخاطبان از محصولات ارائه شده توسط شما بیشتر اگاهی پیدا می کنند و با شما تعامل پیدا خواهند کرد .

قرار دادن لینک سایت خود در آخر ویدئو

استفاده از ویدئو برای برندینگ
استفاده از ویدئو برای برندینگ

سعی کنید یک تصویر از سایت خود بگیرید و آن را در آخر ویدئو خود قرار دهید می توانید در کنار این تصویر متنی را با عنوان “برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه نمائید” استفاده نمائید ، این کار یکی از مهمترین راه های جذب مخاطبان می باشد .

ویژگی های خاص

بسیاری از سایت های ویدئویی امکانی را فراهم میکنند که کاربران بتوانند برای هر کدام از ویدئو ها یک رتبه بندی یا دکمه Like را انتخاب نمائید و همچنین امکان درج نظرات آنها را فراهم میکنند ، با استفاده این کار به راحتی می توانید بازخورد (FeedBack) مخاطبان خود را از طریق این روش ها مشاهده نمائید حتی سعی کنید چند ثانیه از هر ویدئوی تصویری خود را که منتشر می کنید ، به تشکر از مخاطبان برای نظرات آنها بپردارید ، با این کار به مخطبان خود اعلام می کنید که نظرات آنها برای شما مهم است .

درج توضیحاتی در مورد ویدئو

فقط به منتشر کردن ویدئوی خود اکتفا نکنید ، سعی کنید یک یا چند پاراگراف به صورت مختصر در مورد ویدئوی خود توضیح دهید این کار علاوه بر این که باعث پیدا کردن ویدئو شما توسط موتورهای جستجو می شود ، باعث جذب مخاطبان برای مشاهده ویدئو نیز می شود ،  در ضمن فرامشوتان نشود که در عنوان ویدئوی خود دقت لازم را داشته باشید ، سعی کنید این Title علاوه بر کوتاه بودن ، ارتباط مستقیمی با محتوای فیلم داشته باشد .

کجا آپلود کنید؟

همه شما حتما میدانید که بزرگترین سایت ویدئویی اشتراک دنیا ، یوتیوب نام دارد ، در ضمن گوگل نیز بسیار از یوتیوب حمایت می کند و همچنین فیلم های یوتیوب در نتایج گوگل نیز قابل مشاهده می باشند . در ایران چند سایت ویدئویی شروع به فعالیت کرده اند که بسیار عالی به جلو می روند.

ویدئو ها را رایگان به اشتراک بگذارید

یوتیوب برای اشتراک گذاری ویدئو ها از شما هیچ مبلغی دریافت نمی کند ، شما هم از مردم مبلغی دریافت نکنید! این کار باعث محبوبیت برند شما می شود .

استفاده از شبکه های اجتماعی

تنها هدف شما منتشر کردن ویدئوهای خود در یوتیوب نباشد ، درست است که یوتویب بزگترین سایت اشتراک گذاری ویدئو می باشد ولی همه چیز نیست ، سعی کنید ویدئوهای خود را در شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک و توئیتر نیز منتشر کنید .

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری