webbranding

اعتماد سازی برند

اعتماد سازی برند

زمانی که صحبت از موفقیت در کسب و کار و تجارت می شود ، همواره داشتن اعتبار بین مخاطبان و مشتریان حرف اول را می زند ، به عبارت دیگر ، یکی از مهمترین راهکار ها و یا شاید تنها راه برای ایجاد شهرت برای یک برند یا یک تجارت ، کسب اعتبار بین مردم و مخاطبان باشد .

زمانی را تصور کنید که یک مشتری از حضور در شرکت یا تجارت شما و یا کار کردن با برند شما لذت می برد ، این کار علاوه بر افزایش در آمد شرکت ، احساس خوبی را نسب به شغل و کار به شما می دهد ، اما به عنوان مثال یک فروشنده اتومبیل را در نظر بیرید که ، تجارت او با دروغ پایه ریزی شده است ، در این صورت این فروشنده به هیچ عنوان ، اعتباری بین مشتریان خود نخواهد داشت ، در ضمن عدم کسب اعتبار و یا دروغ به مشتری دیگر چیزی نیست که بتوان در آینده آن را دوباره کسب کرد ، برای کسب اعتبار تنها راه این است که کار خود را از اول درست شروع کنید.
هدف شما نباید این باشد که مشتری محصول شما را بخرد و برود ، اگر هدف شما این است که اعتبار کسب کنید ، باید به تعهدات خود نسبت به محصول تولید شده توسط خود ، عمل نمائید ، در این صورت است که مشتری ممکن است دوباره و دوباره از شما خرید کند ، علاوه بر خرید ، می تواند برند و تجارت شما را نیز تبلیغ نماید.
اصولا واژه برندینگ در اعتماد سازی فشرده شده است ، در اصل شعار برندینگ ایجاد اعتماد و وفاداری است ، تنها راه برای اعتماد سازی ، وفاداری به تعهدات خود از اول شروع کار تجارت می باشد.

البته راه های دیگری نیز هستند که برای جلب اعتماد مشتری بسیار ارزنده و مفید می باشند ، ما سعی کرده ایم تمامی این موارد را در این مقاله ذکر نماییم:

1) داشتن یک وب سایت حرفه ای

یک سایت خوب با دامنه و قالب زیبا و کاربر پسند برای برند و تجارت همواره می تواند در اعتماد سازی مفید باشد ، این کار علاوه بر جذب مشتریان می تواند اعتماد به نفس شما و تجارت شما را افزایش دهد.

2) گرفتن تصویر از محیط شرکت و یا قرار دادن تصاویر مربوط به کار تجارت شما

سعی کنید تصاویری از محیط شرکت ، سمینارهایی که برگزار می کنید و دیگر موارد این قبیل را در سایت خود منتشر کنید ، این کار می تواند برای جلب اعتماد مشتریان بسیار ارزنده باشد.

3) هدف شما باید مشتریان باشد

تنها هدف کار خود را به مشتریان و ارائه خدمات به آنها قرار دهید ، مهمترین عنصر در اعتماد سازی ، مشتریان و مخطبان هستند ، اگر آنها تجارت شما را نشناسند و یا خاطره خوبی از برند شما نداشته باشند ، می توانند مانعی بزرگ در کار شما باشد.

4) ایجاد یک ایمیل حرفه ای

سعی کنید حتما یک ایمیل با آدرس دامنه خود و به صورت رسمی ایجاد نمائید ، این نام ایمیل نباید در بر گیرنده آدرس شخصی باشد مثلا Yourname@example.com ، سعی کنید آدرس ایمیل خود را ، نام شرکت قرار دهید.

5) کارت ویزیت طراحی کنید

سعی کنید حتما یک کارت ویزیت برای برند خود ایجاد نمائید ، این کار می تواند بسیار مهم و ارزند برای اعتماد سازی باشد ، در ضمن نیازی نیست که تمام خدماتی که را که ارائه می دهید را در این کارت ذکر نمائید ، تنها کافیست هدف و شعار اصلی سایت خود را در کارت ویزیت درج نمائید.

6) از سایت های معروف لینک دریافت کنید

دنیای اینترنت ، تشکیل شده از لینک ها هستند ، در اصل لینک ها هستند که اینترنت و صفحات آن را به یکدیگر ارتباط می دهد ، دریافت لینک از سایت های معروف و با ارزش می تواند امری هوشمندانه در اعتماد سازی  برند و برند سازی باشد .
راه های دیگری نیز در برند سازی مفید است همانند شرکت در شبکه های اجتماعی و ایجاد گروه و پروفایل در اینگونه سایت ها، در اصل برقراری ارتباط با دوستان و مشتریان در اینگونه شبکه ها می تواند بسیار مفید باشد

سخن پایانی

در نهایت به خود و توانایی های شرکت باور داشته باشید و همواره دیدی مثبت به کار و برند خود داشته باشد ، تنها در این صورت است که می توانید تبدیل به یک متخصص در اعتماد سازی برند شوید .
نظرات خود را با ما در میان بگذارید ، برقراری نظرات یکی دیگر از راه های ارتباطی است و سعی کنید حتی نظرات منفی راجع به برند و سیستم کاری خود را حتی المقدور منتشر کنید و مراتب تاسف خود را بیان فرمایید و بگویید در رفع این کاستی تلاش می کنید.
منتظر نظرات شما هستیم.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری