webbranding

ارزش برند سامسونگ

samsung-logo

سامسونگ | ارزش برند: ۵۹,۸۹۰ میلیون دلار | رشد سالانه: +۶٪

سامسونگ شرکتی خوشه ای و چند ملیتی در کره جنوبی است و تامین کننده ۲۰٪ تولید ناخالص داخلی کره است. چشم انداز سامسونگ، الهام بخشی به جهان و ساخت آینده است. الهام بخشی با تکنولوژی های خلاق، محصولات و طراحی که زندگی مردم را غنا بخشیده و به خوشبختی اجتماعی یاری می رساند. سامسونگ در زبان کره ای معنای ۳ ستاره می دهد.

تاریخچه سامسونگ

گروه سامسونگ در سال ۱۹۳۸ میلادی با تمرکز بر صادرات ماهی، میوه و سبزی به چین شروع کرد. اما طی یک دهه به یکی از ۱۰ شرکت بزرگ کره مبدل شد.

شرکت سامسونگ الکترونیک در سال ۱۹۶۹ در سامسونگ متولد شد و در دهه ۷۰ وارد صنایع سنگین، شیمیایی، پتروشیمی و کشتی سازی هم شد. در دهه ۸۰ سامسونگ الکترونیک توانست به بازارهای جهانی راه یابد. در اوایل دهه ۹۰، سامسونگ با شعار «اول کیفیت» در فروش LCD به مقام اول جهانی دست یافت.

دارایی های برند سامسونگ

امروزه شرکت سامسونگ مجموعه ای از ۸۰ شرکت ریز و درشت است و بزرگترین مجموعه تجاری-صنعتی کره جنوبی به شمار می آید. شرکت سامسونگ الکترونیکس که تولید کننده موبایل و تبلت و سایر وسایل مصرفی الکترونیکی است در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱۹/۵ میلیارد دلار درآمد داشته است.

ارزش های برند سامسونگ

شعارهای سامسونگ از ابتدای تأسیس، توجه به منابع انسانی، کمک اقتصادی به جامعه و خرد ورزی بوده‌است. مدیرعامل شرکت معتقد است، موقعیت سامسونگ متکی به پنج ارزش است: کیفیت، خلاقیت، رقابت، فرهنگ و وحدت.  و شرکت‌هایی که پایبند اصول اخلاقی نیستند، قادر به تولید محصولات با کیفیت نخواهند بود، زیرا از مشتریان و خواسته‌های آنان درک روشنی ندارند. در سامسونگ هر تغییر به عنوان یک فرصت دیده می‌شود و به افراد امکان و اجازه اشتباه کردن داده می‌شود، به شرط آنکه آن اشتباه مستند و مکتوب شده و دیگر تکرار نشود. اصول جدید مدیریت سامسونگ مبتنی است بر اخلاق و قانون، احترام به ذی‌نفعان و مشتریان و پذیرش مسئولیت اجتماعی.

قدرت برند

هر یک از شاخص های برند نمایانگر یکی از پتانسیل های رشد آن است. ارزیابی قدرت برند، بزرگترین فرصت ها و ریسک های برند در فضای کسب و کار شما را آشکار می کند.

آشنایی با معیارها و شاخص های ارزش گذاری برند

در زیر ۳ شاخص برتر و تاثیرگذار این برند را به رنگ قرمز مشاهده می کنید:

شاخص های درونی برند

نقاط قوت درونی برند

شاخص های بیرونی برند

ابعاد خارجی برند - همخوانی - اصالت

نمودار رشد سالانه ارزش برند سامسونگ

منابع:
ویکی پدیای فارسی
اینتربرند

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری