webbranding

ارزش برند اینتل

intel-logo

اینتل | ارزش برند: ۴۳,۲۹۳ میلیون دلار | رشد سالانه: +۱۰٪

اینتل شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در تولید تجهیزات کامپیوتری خصوصا ریزپردازنده ها و مادربورد و چیپست های تلفن همراه، سرآمد سایر شرکت هاست. اینتل مرزهای تکنولوژی را برای تجربه بیشترین ها گسترش می دهد.

تاریخچه اینتل

شرکت اینتل در سال ۱۹۶۸ توسط رابرت نویس و گوردون مور راه اندازی شد. اینتل در دهه ۱۹۷۰ میلادی، یکی از قوی‌ ترین تراشه ها یعنی ۸۰۸۶ را به بازار فروش قطعات کامپیوتری، عرضه کرد که شرکت IBM از این پردازنده برای محصول خود استفاده کرد. اینتل از اولین توسعه دهندگان حافظه های SRAM و DRAM است. اینتل در ۱۹۷۱ اولین ریزپردازنده تجاری را تولید کرد.

در دهه ۱۹۹۰ اینتل برند اول تامین کننده کامپیوترهای خانگی بود که استراتژی های ضد رقابتی خاصی به ویژه در برابر AMD به کار می برد.

دارایی های برند اینتل

در سال ۲۰۰۶ اینتل با فروش پردازنده های XScale به گروه تکنولوژی Marvell به قیمت ۶۰۰ میلیون دلار موافقت کرد.

در سال ۲۰۱۰ اینتل شرکت نرم افزاری McaAfee را به قیمت ۷/۶۸ میلیارد دلار خرید و از آن سال تاکنون، اینتل شرکت ها و استارتاپ های نرم افزاری و سخت افزاری بسیاری را تملک کرده است. در سال ۲۰۱۷، برند دل، ۱۶٪، برند لنوو، ۱۳٪ و برند اچ پی، ۱۱٪ از کل درآمد اینتل را تامین می کردند.

همچنین اینتل از سال ۲۰۱۷ بزرگترین سهامدار صنعت خودروهای خودران است. و سرمایه گذاری هم روی مباحث هوش مصنوعی می کند. اینتل در سال ۲۰۱۸ توانست ۳۲.۸۱۱ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

ارزش های برند اینتل

برند اینتل روی کیفیت و نوآوری و نظم تمرکز دارد. ریسک پذیری، مشتری محوری، نتیجه محوری و فراهم کردن محلی مناسب برای کار از دیگر ارزشهای اینتل هستند.

قدرت برند

هر یک از شاخص های برند نمایانگر یکی از پتانسیل های رشد آن است. ارزیابی قدرت برند، بزرگترین فرصت ها و ریسک های برند در فضای کسب و کار شما را آشکار می کند.

آشنایی با معیارها و شاخص های ارزش گذاری برند

در زیر ۳ شاخص برتر و تاثیرگذار این برند را به رنگ قرمز مشاهده می کنید:

شاخص های درونی برند

ابعاد داخلی برند - شفافیت

شاخص های بیرونی برند

ابعاد خارجی برند - همخوانی - اصالت

سالانه ارزش برند اینتل

منابع:
ویکی پدیا
اینتربرند

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری