webbranding

ارزش برند جنرال الکتریک

ge-logo

جنرال الکتریک | ارزش برند: ۳۲,۷۵۷ میلیون دلار | رشد سالانه: ۲۶-٪

جنرال الکتریک (GE) یک شرکت قدیمی آمریکایی چند ملیتی و خوشه ای فناوری است که از تولید لوازم الکترونیکی مصرفی تا موتور جت و فعالیت های اتمی را هم در کارنامه دارد.

تاریخچه جنرال الکتریک

در سال ۱۸۹۲ و در پی ادغام شرکت لامپ سازی ادیسون با مشارکت توماس هاستون، شرکت جنرال الکتریک با مدیریت چارلز کافین به دنیا آمد. در سال ۱۸۹۶ شرکت GE در ۱۲ شرکت برتر معرفی شده در میانگین صنعتی داو جونز جای گرفت.

در خلال جنگ جهانی اول موتورهای هواپیما و توربو جت های جنرال الکتریک توانست کمک زیادی به جنگنده های آمریکایی کند. در سال ۱۹۵۰ به حوزه کامپیوتر ورود کرد و در ۱۹۷۰ میلادی بخش کامپیوتر خود را فروخت

در دهه ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ بعضی مشتریان لوازم خانگی GE محصولات آن را به خاطر فعالیت های هسته ای اش تحریم کردند و میلیون ها دلار ضرر عاید GE شد. پس از فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ بسیاری از مردم متوجه شدند که طراحی ۶ راکتور هسته‌ای این پایگاه، به عهده جنرال الکتریک بوده‌است و این موضوع هم انتقادات بسیاری را به همراه داشت.

دارایی های برند جنرال الکتریک

شرکت رادیو آمریکا در سال ۱۹۱۹ توسط جنرال الکتریک تاسیس شد که البته در سال ۱۹۳۰ از آن جدا شد. جنرال الکتریک سهام بالایی از شبکه تلویزیونی NBC و Columbia Pictures را هم در اختیار دارد. ر حال حاضر شرکت صنایع هوایی جنرال الکتریک به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان موتور هواپیما در جهان شناخته می شود.

در سال ۲۰۰۲ جنرال الکتریک با خرید تجهیزات ساخت توربین کارخانه ورشکسته Enron Wind توانست تولید آن را تا سال بعد فروش آن را دو برابر کند. در سال ۲۰۰۹ هم ScanWind را خرید. در خلال این سالها برند جنرال الکتریک برند قدرتمند و ارزشمندی شد که توانست شرکت های بسیاری را بخرد و به طور کلی در ۴ بخش انرژی، تکنولوژی، سرمایه گذاری و سلامت حضور فعال داشته باشد.

ارزش های برند جنرال الکتریک

از دیدگاه جنرال الکتریک، «ارزش ها همه چیز است» شرکت کسانی را که به ارزش‌ها بها نمی‌ دهند کنار می‌گذارد، هرچند کارشان نتیجه بخش باشد. ارزش‌ها در شرکت عبارت است از: اشتیاق، کنجکاوی، ابتکار، پاسخگویی، همراهی، تعهد و هیجان.

جنرال الکتریک معتقد است، کیفیت مسئولیت همه کارکنان است. اگر خواهان موفقیت هستیم، هر فرد باید با انگیزه و آگاهی در این موفقیت سهیم باشد.

ویژگی شرکت جنرال الکتریک تنها در این نیست، که قدیمی‌ترین و پرارزش‌ترین بنگاه اقتصادی جهان است؛ بنیان‌گذار این شرکت، توماس ادیسون است و اکنون با ۱۵۰ $ میلیارد دلار درآمد در رتبه هشتم شرکت‌های برتر جهانی ایستاده است؛ بسیاری اختراعات و ابداعات را محققان این شرکت صورت داده و تجهیزات و وسایل مؤثری برای بهبود سطح زندگی انسان‌ها عرضه کرده‌اند.

نام جنرال الکتریک با نام «جک ولش» مدیرعامل افسانه‌ ای شرکت، در دو دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ گره خورده است. او بود که انقلابی عظیم در شرکت ایجاد کرد و سبکی نو از رهبری را، در عرصه کسب و کار بنگاه‌ های اقتصادی ارائه دادو درآمده نارا در دوره تصدی خود چند ده برابر کرد.

قدرت برند

هر یک از شاخص های برند نمایانگر یکی از پتانسیل های رشد آن است. ارزیابی قدرت برند، بزرگترین فرصت ها و ریسک های برند در فضای کسب و کار شما را آشکار می کند.

آشنایی با معیارها و شاخص های ارزش گذاری برند

در زیر ۳ شاخص برتر و تاثیرگذار این برند را به رنگ قرمز مشاهده می کنید:

شاخص های درونی برند

نقاط قوت درونی برند

شاخص های بیرونی برند

ابعاد بیرونی برند - اصالت - تمایز

 

نمودار رشد سالانه ارزش برند جنرال الکتریک

منابع:
ویکی پدیا
اینتربرند

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری