webbranding

ارزش برند والت دیزنی

walt disney-logo

والت دیزنی | ارزش برند: ۳۹,۸۷۴ میلیون دلار | رشد سالانه: ۲- ٪

والت دیزنی یک شرکت سرگرمی جهانی است که در ۴ بخش تجارت شامل: شبکه رسانه ای، استودیوی سرگرمی، پارک ها، تجربه و محصولات مصرفی و بخش تولید به مصرف و بین الملل فعالیت می کند.

تاریخچه والت دیزنی

برند والت دیزنی برآمده از نام تاجر، کاریکاتوریست، پویانما، تهیه کننده، کارگردان، فیلمنامه نویس، کارآفرین و دوبلور آمریکایی، والتر الیاس ملقب به والت دیزنی است. او سرشناس ترین هنرمند قرن بیستم در صنعت انیمیشن آمریکاست که به همراه برادرش روی الیور دیزنی با عنوان غول تجاری هالیوود مشهورند. والت دیزنی شخصا صداپیشگی کاراکتر میکی ماوس را در کارنامه دارد.

در دهه ۱۹۵۰، دیزنی وارد صنعت پارک های سرگرمی شد و در ۱۹۵۵ اولین دیزنی لند افتتاح شد. در دهد ۲۰۰۰ دیزنی به گسترش پارکهایش همت گماشت و کشتی های تفریحی کروز خود را با موفقیت ساخت.

دارایی های برند والت دیزنی

دیزنی ۵۹ جایزه بزرگ در کارنامه دارد. سال ۱۹۳۹ جایزه افتخاری اسکار و در سال ۱۹۵۴ چهار جایزه اسکار گرفت. برنده ۲۲ جایزه اسکار، جایزه بنیاد آزادی، مدال آزادی از رییس جمهور آمریکا، جایزه گلدن گلوب ۱۹۴۷، برنده بهترین فیلمبرداری رنگی در گلدن گلوب در سال ۱۹۴۹. والت دیزنی در سال ۱۹۵۷ وارد بورس جهانی IPO شدو هر سهمش را ۱۳/۸۸ دلار فروخت. در ۲۰۰۶ شرکت انیمیشن پیکسار را خرید و در سال ۲۰۰۹، شرکت Marvel به خانواده دیزنی پیوست. دیزنی در سال ۲۰۱۲ Lucasfilm را تملک کرد. دیزنی هم اکنون در کش و قوس تصاحب شرکت Twenty-First Century Fox است.

درآمد والت دیزنی در سال ۲۰۱۸، رقم ۵۹/۴۳ میلیارد دلار بود.

ارزش های برند والت دیزنی

ماموریت شرکت والت دیزنی، سرگرم کردن، اطلاع رسانی و الهام بخشی به مردم جهان از طریق قدرت بی نظیر داستان سرایی است. به طوری که نمایانگر برندهای تصویری، ذهن های خلاق و فناوری های ابتکاری باشد که والت دیزنی را برترین شرکت سرگرمی در دنیا کند.

قدرت برند

هر یک از شاخص های برند نمایانگر یکی از پتانسیل های رشد آن است. ارزیابی قدرت برند، بزرگترین فرصت ها و ریسک های برند در فضای کسب و کار شما را آشکار می کند.

آشنایی با معیارها و شاخص های ارزش گذاری برند

در زیر ۳ شاخص برتر و تاثیرگذار این برند را به رنگ قرمز مشاهده می کنید:

شاخص های درونی برند

ابعاد داخلی برند - شفافیت و تعهد

شاخص های بیرونی برند

ابعاد بیرونی برند - مشارکت پذیری

نمودار رشد سالانه ارزش برند والت دیزنی

منابع:
ویکی پدیا
اینتربرند

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری