webbranding

ارزش برند آمازون

amazon-logo

آمازون | ارزش برند: ۱۰۰,۷۶۴ میلیون دلار | رشد سالانه: +۵۶٪

آمازون که مشهورترین و بزرگترین فروشگاه اینترنتی وکتاب فروشی آنلاین دنیاست در زمینه رایانش ابری هم فعالیت های مهمی دارد. بنیانگذار آمازون، جف بزوس است.

تاریخچه آمازون

این استارتاپ در سال ۱۹۹۵ و در سیاتل آمریکا متولد شد. در ابتدا فقط کتاب می فروخت اما بعدا محصولات نو و دست دوم را هم فروخت. این روزها آمازون عنوان بزرگترین و پر فروش ترین فروشگاه اینترنتی را در حوزه تجارت الکترونیک از آن خود کرده است. بزوس علت نامگذاری آمازون را بزرگترین بودن عنوان کرده و قصد داشته فروشگاه خود را بزرگترین در جهان کند. آمازون یک مارکت پلیس جهانی است و در واقع واسطی است که فروشنده و خریدار را به هم وصل می کند.

دارایی های برند آمازون

وب سایت الکسا (alexa) که سود زیادی را هم نصیب آمازون می کند و در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۳۰ میلیون دلار درآمد داشته است، از زیر مجموعه های آمازون است. همچنین وب سایت مشهور و مرجع اطلاعات فیلم ها (imdb)، گودریدز (شبکه اجتماعی کتاب خوان ها) و سایت بررسی‌ جامع  دوربین‌ های دیجیتال (dpreview)، شرکت تجهیزات امنیتی Ring، پلتفرم آنلاین ویدئویی Twitch از دارایی های آمازون است.

همچنین خود آمازون هم وسایل الکترونیکی مصرفی را تولید می کند و برند های کیندل، تبلت های Fire، تلویزیون Fire و تجهیزات صوتی Echo متعلق به برند آمازون هستند.

آمازون از طریق زیر مجموعه خود یعنی AWS، بزرگترین تامین کننده زیرساخت رایانش ابری دنیا هم هست.

ارزش های برند آمازون

۴ اصل علاقه وافر به مشتری، شور نوآفرینی، تعهد به تعالی عملیاتی و تفکر بلند مدت راهنمای عملکرد آمازون است.

قدرت برند

هر یک از شاخص های برند نمایانگر یکی از پتانسیل های رشد آن است. ارزیابی قدرت برند، بزرگترین فرصت ها و ریسک های برند در فضای کسب و کار شما را آشکار می کند.

آشنایی با معیارها و شاخص های ارزش گذاری برند

در زیر ۳ شاخص برتر و تاثیرگذار این برند را به رنگ قرمز مشاهده می کنید:

شاخص های درونی برند

نقاط قوت درونی برند

شاخص های بیرونی برند

نقاط قوت بیرونی برند

نمودار رشد سالانه ارزش برند آمازون

منابع:
ویکی پدیای فارسی
اینتربرند

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری