webbranding

نقدی بر وب سایت جدید پلیس راهور

نقد وب سایت پلیس راهور

از 3 روز پیش که در اخبار بیست و سی  خبر آغاز به کار وب سایت راهور 120 را داد و آن همه هزینه  که برای مراسم رونمایی وب سایت صرف شده بود را نگاه می کردم. تا امشب به خودم می پیچیدم که این چند خط رابرای شما بنویسم ولیکن فرصت نمی شد.

سئوال من اینجاست :

این وب سایت و نیز وب سایت رسمی پلیس ایران جدا چه فرقی با وب سایت اسکاتلند یارد دارند؟

پیشنهاد می کنم اول این وب سایت ها را ببینید :

وب سایت نیروی انتظامی   :::   وب سایت راهور 120   :::   وب سایت اسکاتلند یارد

دیروز مشغول صحبت با یکی از دوستان بودم. یک حرف عالی زد. گفت شما در طراحی وب سایت و نیز بازاریابی اینترنتی الان نهایت تکنولوژی و دانش را در ایران در اختیار دارید. دانشی که در هیچ صنعتی به غیر از این تا این حد پیشرفته در اختیار هیچ حرفه دیگری در ایران نیست. راست می گفت . آیا حتی در صنعت چاپ ما دانش تولید یک ماشین چاپ در ایران را داریم؟

 “ولی اینجا در وب و در صنف ما همه چیز هست ! “

من چند تا حدس دارم. یا این وب سایت توسط سربازان وظیفه و بدون تجربه طراحی شده و یا اینکه با هزینه گزافی که یکی از پیمانکاران نیروی انتظامی گرفته است و با رابطه و نه با معیار های صحیح و حرفه ای.  این پیمانکار هم با کلی بد قولی این وب سایت را طراحی نموده است. ( شاید همه چیزی شبیه به این موارد. )
تلاش ها در جهت گسترش اطلاع رسانی قابل تقدیر است ولیکن کاش تلاش و هزینه در محلی با بازدهی ای عالی هزینه می گردید. من از خودم به عنوان یک ایرانی فعال در وب خجالت کشیدم  که چه هزینه زیادی فقط صرف مراسم رونمایی از این وب سایت و کنفرانس خبری آن شده است.
من در مورد وب سایت کنونی پلیس هیچ نظری نمی دهم چون بدون هیچگونه شرحی شما می توانید وب سایت پلیس ما را با اسکاتلند یارد مقایسه کنید.
اسکاتلند یارد نیز وب سایتی در حد عالی ندارد ولیکن اگر نمره وب سایت حداقل 20 برابر نمره وب سایت ما است.

پیشنهاد می کنم به وب سایت ایشان مراجعه کنید و حتی به نوع نگارش آن دقت کنید.

به نظر من همه چیز کامل است. حتی قسمت نصایح پلیسی و گزارشات روزانه و واضح و اطلاع رسانی جرائم و بخش اطلاع رسانی جرایم و حتی پیش بینی جرم.و در نهایت عکس پلیسی شاد و خندان در کنار مردمی شاد تر. این یعنی فرهنگ سازی برای جلوگیری از پلیسی هراسی و پلیس دوستی. فکر نمی کنم در کل تاریخ ، انگلستان به اندازه نصف مملکت ما تارخ  شهر نشینی و نیز مدیریت شهری داشته باشد.

حالا با این همه متخصص واقعلا چرا استفاده نمی کنیم نمی دانم ! من قصد نق نق ندارم  و هر زمان پلیس حاضر بود ما هم اینجا حاضریم تا قویترین وب سایت را برای ایشان تولید کنیم.برای ایشان و ایران .

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری