webbranding

24 طراحی وب سایت هتل

طراحی وب سایت هتل ها

چند هفته ای است که در گیر طراحی و مراودات کاری برای طراحی وب سایت یک هتل 5 ستاره می باشیم و تجربیات و نیز مطالعات زیادی در طراحی وب سایت هتل ها کسب کرده ایم. طراحی سایت های مخصوص هتل ها بسیار مشکل بوده و من اکنون سعی می کنم در یکی دو مقاله آینده اصول و نیز تجربیات خودم را که در مراودات کاری بسیار زیاد خود طی 3 سال گذشته با مدیران این هتل بدست آورده ام برای شما به عنوان یک تجربه بیان نمایم.( وب سایت قبلی هتل را نیز 3 سال پیش ما طراحی نموده ایم و پروژه بازاریابی اینترنتی خارجی این هتل نیز به عهده ما بوده است.)

طراحی وب سایت عالی می تواند ابزاری قدرتمند برای ایجاد برند باشد و اصولا در خارج از ایران شرکت های طراحی وب سایت بزرگی وجود دارند که تخصصا وب سایت هتل ها را طراحی می نمایند. در تجارت هتل داری وب سایت به شما این توانایی را می دهد که خدمات و جو هتل خود را به مخاطب نشان دهید. در وب سایت های زیر می بینید چطور وب سایت هتل می تواند طراحی بسیار زیبا داشته و سریعا مخاطب خاص خود را جذب کند.
اگر سایت های هتل ها را جست و جو کنید می بینید که  تعداد زیادی هتل تجملی وجود دارند که سایت های آنها نتوانسته اند تسهیلات مکان را به زیبایی به تصویر بکشند. به نظر می رسد که اهمیت حضور آنلاین و داشتن سایت خوب  هنوز هم به درستی درک نشده است.
بسیاری از وب سایت های هتل طراحی خود را به لی اوتی تمیز و خوش طرح اما خسته کننده محدود می کنند. بسیاری از آنها از فونت های بسیار کوچک،  پس زمینه سفید ایجاد کرده و سعی نمی کنند کاربر را تحت تأثیر قرار دهند. مطمئنا مخابین هدف متفاوتی وجود داشته و از هتل های با مخاطب تاجر تا هتل های مجلل  هر کدام مخاطب خاص خود را دارد. بنابراین باید هر نوع هتل  و هر نوع از مخاطب با بهترین تکنیک های طراحی سایت به هدف شلیک کرد. تصویر هتل شما باید این پیغام را برساند که مکان مناسب برای اقامت است.
بسیاری از طراحی های عالی وب سایت از فلش برای ایجاد افکت های خوب مخصوصا در عکس ها استفاده می کنند. در بعضی از صفحات این مسئله باعث افزایش زمان لودینگ شده و این مسئله اصلا برای سئو مناسب نیست. البته درست است که یکی از جنبه های مهم سایت تأثیری است که بر بازدیدکنندگان می گذارد ولیکن تاثیر موتور های جستجو به خصوص گوگل در افزایش نرخ رزرو هتل ها به هیچ وجه قابل گذشت نیست.
ولی هیچ وقت فکر نکنید که اگر هتل خاصی 5 ستاره است وب سایت ایشان نیز 5 ستاره باشد. بالعکس بسیاری از هتل های مجلل و معروف نمی توانند حضور اینترنتی با شکوهی داشته باشند.  برای رسیدن به چنین سطح از فعالیت های اینترنتی طراحان باید مداوم در حال کار کردن باشند. حل به سایت های زیر توجه کنید که طراحان وب سایت های این هتل ها کارهایی عالی انجام داده اند.

http://www.littlepalmisland.com/

طراحی سایت هتل littlepalmisland
طراحی سایت هتل littlepalmisland

این اولین مثال از سایت هایی است که جو اقامتگاه را به صورت عالی به کاربر منتقل می کند. جو روشن است و پس زمینه از میوه های استوایی پر شده است و تصویر زیبای دریا شما را وسوسه می کند شنا کنید.  این سایت چنین حسی را القا می کند: ” من باید برم اونجا!”

http://www.palms.com/

هتل پالمز در لاس وگاس نیز یکی دیگز از نمونه های من باید برم اونجا! است. در این سایت فیلمی عالی پخش می شود که باعث می شود شما حس پارتی پیدا کرده و این ایده را به شما می دهد که اقامت در این هتل به معنای تفریح و هیجان است.  البته این وب سایت از طیق ایران بسته شده است..
http://www.plaza-athenee-paris.com/

طراحی سایت هتل plaza-athenee-paris
طراحی سایت هتل plaza-athenee-paris

این وب سایت هتل پلازا آتن در پاریس است که بخشی از مجموعه هتل های دورکستر محسوب می شود. این وب سایت استایل خاص این سری هتل های زنجیره ای را دنبال کرده است که با سایر هتل های بسیار فرق دارد. شما می توانید با استفاده از لینک عکس ها به سایر هتل های زنجیره نیز منتقل شوید. این هتل یک هتل با طراحی کلاسیک است.
http://www.beverlyhillshotel.com/

طراحی سایت هتل beverlyhillshotel
طراحی سایت هتل beverlyhillshotel

این سایت نیز مانند مثال های بالاست. یک هتل و یک طراحی امریکایی بسیار حرفه ای با عکس های بسیار حرفه ای تر. در هر دو وب سایت در کنار و سمت راست تصویر می توانید محل دیگر هتل های مجموعه را ببینید.
http://www.wynnlasvegas.com/

استفاده از رنگ های ساده و ساختار شفاف با کمی حالت مجلل شکلی عالی به وب سایت وین داده است. سیستم رزرواسیون آنلاین بسیار عالی در کنار تصیویر بسیار بزرگ هتل دیده می شود.طراحی به گونه ای است که این سیستم و پس زمینه در تمام صفحات دید بسیار خوبی دارند.
http://www.summithotels.com

نمونه ای از راهنمایی بسیار  فشرده کاربران اما کارساز. برنامه نویسی سیستم های مختلف آن ها بسیار عالی بوده است.
http://www.ariahotel.net/

طراحی سایت هتل ariahotel
طراحی سایت هتل ariahotel

این طراحی شاید آنقدر قوی نباشد اما اگر به فکر چیزی بسیار ساده هستید این یکی بسیار عالی است.
http://www.hollmann-beletage.at/

طراحی سایت هتل ariahotel
طراحی سایت هتل ariahotel

باز هم نمونه ای از رنگ های زنده و ظاهری مدرن.  نحوه گشت زدن در وب سایت باعث ایجاد جو خاص شده است و استفاده از HTML 5  در وب سایت بسیار جالب توجه است.
http://www.epichotel.com

طراحی سایت هتل ariahotel
طراحی سایت هتل ariahotel

ظاهری زیبا با رنگ خاکستری و لی اوتی بسیار زیبا و تمیز. هتلی در یک شهر پر جمعیت.
http://www.sacher.com/

طراحی سایت هتل دیگری
طراحی سایت هتل

تصویر واقعا شبیه قنادی بوده و حس اقامت در مکانی با غذاهای عالی را ارائه می کند. یکی از عالی ترین طراحی های صفحه اول بود.
http://www.hotel-oxford.ro/

طراحی سایت هتل hotel-oxford
طراحی سایت هتل hotel-oxford

عجب طراحی زیبایی!  در این طراحی احتیاجی به اسکرول نبوده و محتوا دقیقا مختصر و مفید ارائه شده است.  این سایت استایل مدرن و ساده از هتل را به کاربر منتقل می کند. در حالی که با رنگهای کهنه قدیمی بودن خود را نیز القا می نماید.
http://www.whitebarninn.com/

طراحی hotel-oxford
طراحی hotel-oxford

یکی دیگر از طراحی های ساده و تمیز با کمی حس تجمل رمانتیک. یک سیستم بسیار مجلل و با شکوه.
http://www.peninsula.com/

طراحی سایت هتل ها
طراحی سایت هتل ها

این طراحی حس سنت، تاریخ و حرفه ای گرایی را  منتقل می کند. چنین وب سایت با طراحی ایرانی از این بسیار بهتر می شود. با اینکه از فلش استفاده شده ولی من منتظر بازشدن صفحات می مانم.
http://www.themirahotel.com

طراحی سایت هتل themirahotel
طراحی سایت هتل themirahotel

این هتل حس مدرنیته را به خوبی منتقل می کند.  به مدل گشت زنی خودتان در این وب سایت زیبا توجه کنید.  طراحی  واقعا چشمگیر است
http://www.steinlodge.com/

طراحی سایت هتل حرفه ای
طراحی سایت هتل حرفه ای

این وب سایت هتل،  فریم زیبایی  داشته و در زمان جستجو و گشت زنی  روی عکس ها افکت های زیبا شما را مجذوب می کند.
http://ritz.com/

طراحی سایت هتل ritz
طراحی سایت هتل ritz

رویال بلو-  طراحی مجلل با تصویری شگفت انگیز
http://www.hotelpiazzadispagnarome.com/

طراحی سایت هتل hotelpiazzadispagnarome
طراحی سایت هتل hotelpiazzadispagnarome

این سایت اصلا تجملی نیست اما پرزانتاسیون ساده و تمیز آن افراد را به خود جلب می کند.
http://www.campbellgrayhotels.com

نمونه ای عالی از وب سایت هتل های زنجیره ای.  ببینید چطور رنگ ها در انتخاب یکی از هتل ها کم رنگ می شوند.

http://www.thecarlyle.com/

این طراحی شکوه مندی را با حس تازگی ترکیب می کند. ببینید چطور رنگ های عکس صفحه را تکمیل می کنند.
http://www.hotelchandler.com

طراحی سایت هتل campbellgrayhotels
طراحی سایت هتل campbellgrayhotels

من عاشق الگو و رنگ این وب سایت هستم.  این ترکیب بسیار خاص بوده و شمای رنگی وسوسه کننده ای دارد. این نوع وب سایت ها در اصل قدیمی شده اند ولی برای من هنوز هم زیبا هستند.
http://www.sabisabi.com/

طراحی سایت هتل sabisabi
طراحی سایت هتل sabisabi

من عاشق این وب سایت هستم! این طراحی جایزه نبرده است اما رنگ ها تطابق زیبایی داشته  و یک اسلاید شو  . این وب سایت چیز متفاوت از هر چیز دیگری بود و احتمالا من شما هیچ گاه چنین وب سایت طراحی نمی کنیم. ولی یک سر که می توانیم به آن بزنیم؟ نه؟
http://tympanus.net/codrops/2010/01/23/24-beautiful-hotel-website-designs-to-get-inspired/

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری