webbranding

یک قدم آنطرف تر از لینک ها، محتوا

امروز دیگر محتواها قدرت بیشتری نسبت به لینک ها دارد، شما لینک ها را از هر جایی می توانید به دست آورید، با بهره گیری از قدرت نام تجاری خود گرفته تا روابط نزدیک با حامیان تجاری و دوستان شما. این استراتژی را من یک استراتژی بدون محتوا می گویم ولی تجربه به من می گوید، همیشه محتوا ها مهمتر و ارزنده تر از لینک ها هستند.

چهار مزیت بازاریابی با استفاده از محتوا که در این یادداشت مطالعه می کنید، بسیار مفید هستند ولی اگر از آنها به صورت نامناسب و نا به جا استفاده گردد قطعا ضرر آنها بیشتر از نفع شان خواهد بود. پیشنهاد می کنم به این نکات دقت کنید.

دریافت هدفمند ترافیک

زمانیکه شما محتوایی منحصر به فرد، تازه و جذاب در سایت خود درج می نمائید، در صورت پخش صحیح مطلب در شبکه های اجتماعی و نیز اشتراک گذاری آن توسط کاربرانی شما که احتمالا ایمیلی راجع به انتشار آن در یافت نموده اند، این مطلب علاوه بر اینکه در دیگر وب سایت ها و صد البته با ذکر منبع آن انتشار پیدا می کند، خیل عظیمی از بازدیدکنندگان و نظرات آنها را به دنبال خواهد داشت. همیشه ایجاد محتوایی که باب میل مخاطبان باشد و همچنین درج این محتوا در سایتی که از محبوبیت بالائی در موتورهای جستجو داشته باشد، شانس شما را در افزایش ترافیک سایت  بیشتر و بیشتر خواهد نمود. من تا دو سال پیشتر تمام سعی خود را می کردم تا در کلماتی نظیر بازاریابی اینترنتی و …. رتبه های بالایی داشته باشم، ولی امروز رویکرد من عوض شده. من امروز تمام تلاش خود را بر روی افزایش ترافیک هدفمند متمرکز کرده و نتایج شگفت آوری دارم.

در ابتدا ، باید شما بدانید که چه وب سایت هایی با کدامین ویژگی ها جزء سایت های محبوب موتورهای جستجو هستند. برای ارزیابی سایت خود، باید به درخواست و نظرات مخاطبان خود توجه نمائید، چون مخاطبان باید مطلب شما را دوست داشته باشند، همچنین باید به نکاتی از قبیل نرخ تبدیل در شبکه های اجتماعی، رتبه الکسا  و مشترکین RSS سایت خود نیز توجه نمائید. همچنین یک فرم نظر سنجی برای هر مطلب به طور جداگانه نیز مفید خواهد بود. اگر به این نکات را توجه نمائید، شما و  وب سایت شما به یک مرجع قابل اعتماد در محتوای مفید و موفق تبدیل خواهد گردید.

هدف شما ( یعنی مدیر سایت یا نویسنده سایت ) باید محتوای مفید، جدید و جذاب و  در عین حال رفع نیازهای مخاطبین و پاسخی به درخواست های ایشان باشد.

تعامل با مخاطبین در شبکه های اجتماعی

یکی از سریعترین و ساده ترین روش های ارتباط و انتشار پر سرعت مطالب در سراسر وب، شبکه های اجتماعی یا رسانه های اجتماعی می باشد، شبکه های اجتماعی کمک بسزایی به شما در امر پخش مطالب خواهند کرد، این کار باعث تحکیم اعتماد مخاطبان و همچنین رونق کسب و کار شما می شود. من برای شما چند راهکار ساده در نظر گرفته ام:

بهینه سازی مطالب برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

همیشه در صفحات خود از دکمه های اشتراک گذاری استفاده نمائید، سعی کنید در یک نقطه مشخص در سایت خود از این امکان استفاده نمائید تا مخاطبان شما سر در گم نشوند. پیشنهاد می کنم موارد زیر را در بلاگ و یا وب سایت خود رعایت نمایید:

 • قبل از ارسال هر مطلب، کمی فکر کنید که چگونه می شود یک مخاطب را از موتور های جستجو به صفحات شما در شبکه های اجتماعی جذب نمود، برای اینکار سعی کنید از عنوان های فریبنده، جالب و جذاب استفاده نمائید. در عین حال باید مطلب هدف نیز پاسخی عالی برای آن عنوان داشته باشد.
 • از تگ های مخصوص و استاندارد اشتراک گذاری استفاده نمایید و از طراح وب سایت خود بخواهید این تگها و قسمت ورود عکسهای مخصوص به این شبکه ها را برای شما در وب سایتتان در نظر بگیرد.
 • در صورت امکان، پیشنهاد می کنم ار تبلیغات هدفمند در شبکه های اجتماعی استفاده نموده و آن را هزینه ای بدون بازگشت ندانید.
 • شبکه های اجتماعی در اصل جنسی از جنس روابط عمومی دارند و محل تبلیغات صِرف نیستند. هیچ وقت از آنها انتظار فروش کالای زیادی را نداشته باشید.
 • جنس استفاده کنندگان شبکه ها، از شبکه ای به شبکه دیگر متفاوت است. پس هیچگاه لحن نوشتار خود را در فیسبوک شبیه به توییتر نکنید. هر شبکه ای لحن و ساختار مراوده متفاوتی دارد.
 • شبکه های اجتماعی فقط محل درج اطلاعات و انتشار پست های شما نیستند. اینها محلی برای مراودات اجتماعی و بحث های آزاد هستند. از این قابلیت آنها باید بهره ببرید.

ترفند های آسان ولی مفید

محتوایی مناسب با یک پیام خوب و آموزنده، وب سایت شما را پر رونق می کند و به همراه آن استفاده از استراتژی هایی همچون شبکه های اجتماعی، RSS ها و …. باعث افزایش بازدید از وب سایت خواهد شد. توصیه می کنم:

 • همواره و در همه‌ی قسمت های محتوای خود، ارتباط نزدیکی با برند خود (نام تجاری خود) داشته باشید. از آن مثال بزنید. ” مثلا ما در وب برندینگ اینطور کار می کنیم. “
 • در وبلاگ / سایت خود همیشه راه دسترسی به قسمت عضویت، ورود به سایت، و همچنین مشترک شدن در RSS یا خبرنامه را در بهترین قسمت قرار دهید و تلاش کنید اگر امکان داشت در انتهای هر مطلب یک دگمه CTA برای عضویت در خبرنامه ها و یا هر چیزی که شما را با خوانندگان و مخاطبین در ارتباط بیشتر قرار دهد، قرار دهید.
 • شما می توانید از محتوای بصری نیز در وب سایت خود استفاده نمائید، مثلا می توانید از یک اینفوگرافیک یا یک فیلم برای معرفی نام تجاری خود در سایت استفاده نمائید.
 • پادکست های هم یکی از علایق همیشگی مردم هستند. آنها دیگر رادیو گوش نمی کنند، ولی علاقه دارند که در حین کار چیزی برای آنها پخش شود.

تشویق و ترغیب کاربران

هر محتوایی که ایجاد می کنید، فرصتی جدید برای شما ایجاد کرده است، فرصتی بلند مدت که ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهد. وقتی شخصی بارها و بارها درگیر محتوای شما می شود، از برند و یا شرکت شما به خوبی یاد می کند، و این راهی را برای ورود مشتریان جدید باز خواهد کرد. او از شما در جایی که خودتان حضور ندارید به خوبی یاد می کند و این یعنی فرصت های تجاری بیشمار!

روش تشویق و ترغیب مخاطبان :

 همواره پاسخ نظرات کاربران را بدهید حتی اگر این پاسخ به کوتاهی یک متشکرم باشد.

 • امکانی را در سایت خود ایجاد نمائید که یک فرد برای ارسال نظر نیازی به فرم پر کردن یا ثبت نام در سایت شما نداشته باشد و به راحتی بتواند نظر خود را در مورد محتوای شما بیان نماید.
 • از کاربران خود بپرسید که چه محتوایی را بیشتر دوست دارند ؟شاید اغلب خود کاربران این نظر را به شما ندهند ولی شما از آنها بپرسید!
 • همیشه و در بازه های مختلف از مطالبی چالش برانگیز استفاده نمایید تا بازدید کنندگان را با خود در گیر نمایید.

بازاریابی پایدار در دراز مدت

اگر می خواهید بازاریابی دیجیتالی را شروع نمایید که هدف آن چیزی بیش از دریافت لینک های فراوان و سئو باشد، جلب رضایت مشتریان و کاربران باید مهمترین هدف شما در نظر گرفته شود و این کار شما را از شرکت های رقیب متمایز خواهد ساخت.
ایجاد محتوای تازه، نو و منحصر به فرد می تواند برند شما را به صورت گسترده انتشار دهد و این باعث موفقیت شرکت شما در دراز مدت و کنار زدن رقبا خواهد بود. پس اگر در حال فکر کردن به خرید چند لینک بودید، آن را رها کنید و یک استراتژی محتوای خوب بچینید.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

3 پاسخ

 1. بنظر من هم که یک سئوکار هستم، محتوا بیشتر از لینک اعتبار دارد اما برای شروع حتما باید یک استراتژی خوب برای لینک بیلدینگ داشت.

 2. مطلب فوق العاده ای بود.
  بنظرم محتوا جدیدا خیلی ارزشش رفته بالا تو گوگل . مخصوصا اگه کسی بتونه ترجمه یا مطلب خاص بزاره..

 3. محتوا در سئو از همه بیشتر اهمیت دارد و تاثیرات فوق العاده ای دارد.
  مطلبتون جالب بود. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری