webbranding

معیار اولین بازدید از وب سایت

تعریف معیار اولین بازدید

معیار اولین بازدید، ارزیابی می کند که مردم اولین بار وبسایت شما را چطور پیدا کرده اند مثلاً آیا از طریق جستجوی اورگانیک گوگل (غیر پرداختی) سایت را پیدا کرده اند یا در شبکه های اجتماعی با پست های شما مواجه شده اند. همچنین مشخص می کند که این افراد چطور با شما تعامل کرده اند. این معیار بر اساس دو مقدار، میزاد و حد آستانه تعامل را مشخص می کند:

  1. میانگین زمان سپری شده در وب سایت
  2. میانگین تعداد صفحات در هر بازدید.

وقتی یکی از این آستانه ها تعریف شد (مثلاً این که میانگین زمان سپری شده در سایت بیشتر از 10 ثانیه باشد) بازدیدکنندگان جدید به عنوان engaged (جذب شده ، مشغول شده و یا درگیر شده) یا Not Engaged دسته بندی می شوند. متاسفانه برای این کلمات معادل فارسی خوبی پیدا نکرده ام وشاید به زودی دوستانی که دایره لغات وادبیات بزرگتری دارند معادل فارسی زیبایی برای عبارت Engage را معرفی نمایند.
همچنین این معیار از این جهت اهمیت دارد که به بازاریاب ها امکان می دهد که با یک نگاه کلی متوجه شوند چه منابعی بیشترین میزان ترافیک جدید را ایجاد می کنند. شما می توانند با استفاده از معیارِ اولین بازدید، علت تغییرات ناگهانی ترافیک و نتایج وب سایت را متوجه شده و به بررسی عمیق آن بپردازند. تعداد کل بازدیدهای جدید نشان دهنده میزان افراد جدیدی است که هر ماه وارد قیف فروش می شوند. و ساده بگویم متوجه می شوید مثلا آیا گوگل به شما اولین برای اولین بار بازدید کننده ها را به سمت شما هدایت می کند یا فلان بنر تبلیغاتی.

متریکی به نام اولین کانال ویزیت
متریکی به نام اولین کانال ویزیت

منابع ایجاد ترافیک

برای بازاریاب های دیجیتال بسیار مهم است که تشخیص دهند چه کانال ها یا منابعی بازدیدکننده ها را به سمت سایت هدایت می کنند. منابع ترافیک سایت معیار مهمی هستند که میزان موفقیت هر استراتژی بازاریابی دیجیتال را مشخص می کنند. در این معیار تعریف استاندارد Google Analytics از گروه بندی کانال های ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرد. برای درک بهتر تغییرات ترافیک از معیار Web Traffic Sources استفاده کنید.

Engaged و Not Engaged

آستانه تعیین افراد مشغول شده در سایت برای هر بیزنسی متفاوت است. در این معیار می توان آستانه‌ی تعامل را “میانگین زمان سپری شده در سایت” یا “تعداد صفحات در هر بازدید” تعریف کرد. هر دوی این معیارها شاخص‌هایی قدرتمند برای مشخص کردن کیفیت یک بازدید هستند. بازاریاب ها می توانند از معیارهایی مثل نرخ تکمیل یک هدف خاص هم استفاده کنند.

ولی روش صحیح استفاده از این متریک دیجیتال مارکتینگ چیست؟ معیار اولین بازدید، معیاری مفید است که هر تیم بازاریابی باید آن را ارزیابی کند. کلید استفاده از این معیار این است که از آن در ترکیب با معیارهایی مثل معیار آگاهی از برند و معیار بازگشت بازدیدکننده استفاده کرد.
داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری