webbranding

روش انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای شروع فعالیت سئو

faq

دوستی در اینستاگرام سوال کرده بود که بهترین کلمه کلیدی در مورد کسب و کار من چی هست که من بخواهم روی آن فعالیت سئو را شروع کنم؟ به نظر شما شروع یک پروژه سئو که من میخواهم برون سپاری بکنم با چه کلمه ای باشد بهتر هست و با چه کلمه ای مناسب نیست؟ من در ابتدا راه هستم.

بهترین کلمه یا گروه کلمه برای یک پروژه سئو چه کلمه یا کلماتی است؟

اگر از من بپرسید، اگر من شروع فعالیتم بود مثل هر پروژه ای که ما امروز داخل آژانس می گیریم و بخواهیم روی آن، پروژه سئو را شروع کنیم و مالک آن پروژه کل کار را به ما سپرده باشد و از ما فقط نتیجه بخواهد، من اول روی عبارت های بلند یا همان Long Term کار می کنم. کلمه Long Term چیست؟ کلمه هایی که بلند تر هستند یا عبارات بلند تری که در گوگل می توانید از آن نتیجه بگیرید.
اگر شما یک آژانس مسافرتی هستید و تازه می خواهید پروژه سئو شروع کنید و در زمینه مسافرت به کیش کار می کنید، تور کیش قاعدتآ برای شروع کار، بدترین کلمه ای است که شما بخواهید روی آن تمرکز کنید. علل زیادی دارد که جلوتر به شما می گویم ولی اگر من باشم در تور کیش، تمرکز می کنم روی ارزش آن آژانس. سپس کلمات بلندتر را پیدا می کنم.
برای مثال یک آژانسی است که تورهای ارزان قیمت ارائه میکند.اگر من باشم در شروع پروژه همچین آژانسی اول از همه پروژه را روی “تور ارزان قیمت کیش” یا “تور کیش ارزان قیمت در پاییز” یا “تورهای ارزان قیمت کیش” استارت میزنم و روی این ها نتیجه می گیرم و بعد از آن یک مقداری که جلوتر رفتیم، شاید 6 ماه دیگه، شاید 8 ماه دیگه پروژه را بزرگتر می کنم و به کلمات کلیدی دیگه ای هم بست می دهم ولی در شروع کار، حتی من بگم خود ما اگر وب سایت برای خودمان باشد اگر من در وب برندینگ شروع بکنم یک پروژه ای و امروز روز اول بود فقط کلمات بلندتر رو می گرفتم که حالا برای این آژانس مسافرتی می گفتم تور ارزان قیمت کیش. خب اوکی، این تمام شد. می گفتیم هدف بعدی چی داریم؟ مثلا می گوید من تور استانبول دارم. تورهای استانبول ارزان قیمت را دوباره ادامه می دادم و همین طور کلمات را منبسط می کردم و سال بعد به کلمات عمومی می رسیدم.
علت چیست؟ چون نتیجه گرفتن در امروز ایران در کلمات بلندتر بسیار بسیار آسان ترهست و نتایج هم در کلمات کلیدی بسیار زیادی نهفته است و این نیست که اگر کسی تور کیش دارد بیاد بگوید من فقط با تور کیش نتیجه می گیرم. بله آن یک کلمه نرخ تبدیل بیشتری دارد ولی آیا با بودجه ای که شما نیاز دارید همخوانی دارد؟
الان یک کلمه مثل تور کیش، خود ما متوسط ماهی بین 8 تا 12 میلیون تومان می گیریم تا وب سایت را به صفحه اول برسانیم ولی تور ارزان قیمت کیش شاید از نصف این هم هزینه کم تری داشته باشد و امروز در این شرایط اقتصادی به نظر من با وجود این که مشتری در کلمات کلیدی دیگری هم نهفته هست، با آنها استارت بزنیم بهترهست. وقتی نتیجه گرفتیم، وب سایت قوی تر شد بعد آن موقع در همچین وب سایتی که حداقل در 500 کلمه کلیدی بلند نتیجه خوبی دارد شما بیایید سئوتان را گسترش بدید به کلمه جنرال، مثل تور کیش، تور استانبول، تور دبی و یک همچین کلماتی نتایج تان با هزینه کم تر و سرعت بیشتر و بسیار پایدارتر به وجود می آید.
همیشه در همه اوقات زندگی موفق باشید.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری