webbranding

ارزش برند مرسدس بنز

benz-logo

بنز | ارزش برند: ۴۸,۶۰۱ میلیون دلار | رشد سالانه: +۲٪

مرسدس بنز شرکت خودروسازی آلمانی و زیر مجموعه شرکت دایملر است. بنز تولید کننده خودروهای لوکس و تجاری در انواع مختلف و نیز طراح موتورهای درون سوزو ارائه دهنده خدمات لیزینگ و تعمیرات خودرو است. البته اتوبوس و ماشین های سنگین هم تولید می کند. این روزها برند مرسدس بنز پیشگام مهندسی و پویایی و نماد وقار و اعتبار است.

تاریخچه مرسدس بنز

در سال ۱۹۲۶ میلادی، در پی ادغام دو شرکت بنز اند سی و دایملر، شرکت دایملر-بنز افتتاح شد. در واقع بنز خودروهای تولیدی شرکت بنز AG در سالهای ۱۸۸۳ تا ۴۰ سال پس از آن بود و مرسدس هم نام دختر امیل جنیک وارث دایملر بود و نام خودروهای تولیدی شرکت DMG اما پس از ادغام دیگر نام این خودروها به مرسدس بنز تغییر یافت.

بنز پس از تثبیت در ابتدا در بازار خودرو وارد عرصه اتومبیل رانی شد ولی در بازار خودروهای لوکس هم جایگاه بالایی کسب کرد. بنز در سال ۱۹۳۶، اولین اتومبیل با موتور دیزل را عرضه کرد که استقبال از آن تا امروز ادامه دارد. این روزها در حوزه خودروهای خودران نیز نام مرسدس بنز می درخشد.

دارایی های برند بنز

شرکت دایملر آگ در سال ۱۹۹۹ سهام عمده شرکت مرسدس AMG را خرید و در ۲۰۰۵ به طور کامل آن را خرید. مایباخ هم یکی از زیر مجموعه های بنز بود که خط تولید آن در سال ۲۰۱۳ به دلیل فروش پایین متوقف شد. گستره خودروهای بنز از اتومبیل های شهری و خانوادگی تا ون، اتوبوس، کامیون و ماشین های سنگین و ماشین های مسابقه ای و فرمول 1 را نیز در بر می گیرد.

محصولات بنز در کشورهای زیادی از جمله ایران اسمبل یا تولید می شود.

ارزش های برند مرسدس بنز

بنز تولید کننده خودروهایی به یاد ماندنی در تاریخ اتوموبیل ها و حتی کامیون ها و مینی بوس ها بوده است و با شعار «یا بهترین یا هیچ» پرچمدار خودروهای لوکس و پر طرفدار دنیاست. این خودرو در بین سیاستمداران نیز کاملا شناخته شده است. بنز در سال ۲۰۱۸ پرفروش ترین برند خودروهای لوکس جهان با فروش ۲.۳۱ میلیون دستگاه خودرو بود.

قدرت برند

هر یک از شاخص های برند نمایانگر یکی از پتانسیل های رشد آن است. ارزیابی قدرت برند، بزرگترین فرصت ها و ریسک های برند در فضای کسب و کار شما را آشکار می کند.

آشنایی با معیارها و شاخص های ارزش گذاری برند

در زیر ۳ شاخص برتر و تاثیرگذار این برند را به رنگ قرمز مشاهده می کنید:

 

نمودار رشد سالانه ارزش برند بنز

منابع:
ویکی پدیا
اینتربرند

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری