webbranding

Keyword Stuff چیست؟

پنگوئن

Keyword stuffing نوعی از تقلب ناجوانمردانه است  که از نظر تمام موتورهای جستجو ؛ مخصوصا گوگل و الگوریتم های سفید و سیاه آن ، کاملا غیر اخلاقی می باشند.

Keyword Stuff ، به کلمات کلیدی گفته می شود که بارها و بارها و بارها تکرار شده باشند ، کلمه کلیدی دانلود فیلم را در نظر بگیرد ، در صورتی که وبلاگی در بخش کلمات کلیدی ، کلمه دانلود فیلم را بارها تکرار کرده باشد ، این کلمه کلیدی را اصطلاحا Keyword Stuff گویند.
در صورتی که از این نوع کلمات کلیدی استفاده کنید حتی ممکن است تا یک مدتی در بهترین شرایط ممکن قرار بگیرید ولی در آینده موتورهای جستجو دیگر بر وفق مراد شما نخواهند بود ، گوگل امروزه همانند یک سگ شکاری دقیقا این نوع کلمات کلیدی را بو می کشد ، در ابتدا ممکن است از این کار شما متوجه نشود ولی در آینده با شما برخورد جدی خواهد کرد ،
استفاده از این نوع کلمات کلیدی در مدتی آنقدر زیاد شده بود که گوگل دیگر از آن موقع بر اساس استفاده از این نوع کلمات رتبه بندی می کرد ، یعنی استفاده از این نوع کلمات کلیدی نه تنها رتبه ای به شما نخواهد داد بلکه شما را در قعر رتبه بندی قرار خواهد داد.

روش های گوگل زدن گوگل در گذشته برای Keyword stuffing  :

بعضی از پنهان کردن کلمات در صفحه استفاده می کنند که برای انجام این کار یا رنگ متن مورد نظر را هم رنگ Background صفحه خود می کنند ، یا اینکه آن را  با css ، پنهان می کنند (display: none)  و یا اینکه با دستور z-index آن را به لایه زیر صفحه می برند ، خوشبختانه موتورهای جستجو از سال 2005 ، تمام این تقلب ها را استاد شده اند و در اصل کارهایی که سایت های امروزی انجام می دهند برای موتورهای جستجو خاطره است.

گاهی اوقات مدیران سایت ها در بین کلمات کلیدی خود ، از کلماتی استفاده می کنند که اصلا هیچ ارتباطی با محتوای مورد نظر ندارد ولی باعث جذب کاربران می شود ، مثلا عکس های جدید فلان بازیگر و… اما بازهم خوشبختانه الگوریتم پاندای گوگل این را هم در نظر می گیرد.

یک نمونه از عمل Keyword Stuffing :

کلمات کلیدی تکراری
کلمات کلیدی تکراری

امروزه بهترین راه در کسب بهترین رتبه در موتورهای جستجو از نظر کارشناسان متخصص ایرانی و خارجی و همچنین وب برندینگ این است : تنها کار خود را انجام دهید ، وبه صورت طبیعی پای خود را محکم بکوبید و همچنین فقط لازم است که رقبای خود را آنالیزکنید ، در این صورت گوگل به مرور زمان شما را بالا خواهد کشید.

همانطور که میدانید امروز بیشترین ارزش برای رتبه بندی محتوای خوب است ،ایجاد محتوای خوب یکی از همان کارهای طبیعی در سئو و بهینه سازی می باشد.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری